niedziela, 18 lipca 2010

Nowy zarząd KPH został powołany dziś

Walne Zgromadzenie Kampanii Przeciw Homofobii, odbyło dziś wybrał nowy skład zarządu kampanii przeciw homofobii powołani zostali: Tomek Szypula nowy prezes KPH, Ania Urbanczyk - wiceprezeska, Agata Chaber - sekretarz, Robert Biedroń, Mirka Makuchowska, Alena Shumchyk i Sandra Wiktorko oraz Greg Czarnecki- członkowie zarządu.
--------------------
aktualizacja:
[Na zdjęciu: pożegnanie Marty Abramowicz, ustępującej prezeski KPH przez Tomasza Szypułę, nowego prezesa organizacji. Obok: Alena Shumchyk, nowa członkini Zarządu.]


Nad pracą Zarządu będzie czuwać trzyosobowa Komisja Rewizyjna. Jej przewodniczącym został Daniel Michalski - koordynator KPH Szczecin.

Informacje o członkiniach i członkach Zarządu KPH:

Tomasz Szypuła – studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim (1999-2004), absolwent Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (2006), a także Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych (2007). Pomysłodawca i koordynator pierwszej edycji (2004) Krakowskiego Festiwalu Kultury Gejowskiej i Lesbijskiej „Kultura dla Tolerancji”, którego częścią był Marsz Tolerancji. Członek nieformalnej Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich oraz członek zarządu ILGA-Europe.

Anna Urbańczyk - trójmiejska dziennikarka, animatorka kultury i działaczka na rzecz praw człowieka. Absolwentka wiedzy o kulturze. W KPH od 2004 roku, teraz jako członkini zarządu i koordynatorka oddziału trójmiejskiego. Jej głównym polem zainteresowań w organizacji jest animacja kultury i projekty społeczne. Redaguje teksty kampanijnego portalu o różnorodności i tolerancji na Portalu MultiKulti (www.multikulti.org.pl).

Robert Biedroń – doktorant na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Pomysłodawca i współtwórca Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie członek zarządu. Autor „Tęczowego elementarza”.

Agata Chaber – studentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana przede wszystkim uprzedzeniami i dehumanizacją. Wolontariat w KPH rozpoczęła od współpracy przy festiwalu Równe Prawa do Miłości, organizowanym przez Grupę Młodzieżową KPH. Obecnie jest koordynatorką wolontariatu w KPH Warszawa i współpracuje z ogólnoświatową organizacją parasolową IGLYO. Włącza się także w projekty dotyczące promocji różnorodności genderowej i praw kobiet.

Gregory Czarnecki - koordynator projektu "Monitoring Dyskryminacji LGBT w Polsce", studiował zagadnienia sprawiedliwości społecznej i ochrony środowiska na Uniwersytecie w Vermont/USA. Jest absolwentem E.MA – European Masters in Human Rights and Demcratisation w Wenecji; w swojej pracy magisterskiej badał podobieństwa między zjawiskami antysemityzmu i homofobii w Polsce w CEU-Budapeszt. Od 2002 r. jest aktywnym członkiem KPH.

Alena Shumchyk – feministka, lesbijka, Białorusinka (kolejność przypadkowa). Od kilku lat mieszka we Wrocławiu. Ukończyła Białoruski Państwowy Uniwersytet Informatyki i Radioelektroniki, ale zdecydowanie bardziej od komputerów woli pracę z ludźmi. Kwestie nierówności ze względu na niepełnosprawność, płeć, kolor skóry i orientację seksualną najbardziej ją pobudzają do działania. Jest
konsekwentną propagatorką coming outu i widoczności, jako skutecznego narzędzia zwalczania homofobii. Współorganizatorka wrocławskich festiwali i marszów LGBT.

Sandra Wiktorko – koordynatorka KPH Poznań, studiowała filologię polską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studentka filologii serbskiej i chorwackiej na tej uczelni.

1 komentarz: