środa, 5 lutego 2020

Wieści dnia: Kampania Jesteśmy tutaj, Calgary i leczenie homoseksualizmu, Nepal spis powszechny, Tęczowe rodziny w Polsce ...


Mężczyzna, który zrywał równościowe billboardy w Kalwarii Zebrzydowskiej, został skazany skazany przez sąd rejonowy do zapłacenia grzywny. "To symboliczna sprawa, ale pokazuje, że warto reagować, warto zgłaszać, by pokazać osobom, którym wydaje się, że mogą być bezkarne, że jest inaczej" komentuje Magda Dropek z Fundacji Równość.

Sąd rejonowy wydał wyrok bez obecności stron. Mężczyzna został uznany za winnego i zostanie ukarany grzywną w wysokości 600 złotych, co stanowi czterokrotną wartość samego billboardu - Queer.pl.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Rada miasta Calgary w Kanadzie przegłosowała w poniedziałek jednogłośnie projekt ustawy, która zakazuje praktyki terapii leczenia z homoseksualizmu.

Spis powszechny w Nepalu, po raz pierwszy policzą osoby LGBT,  co według kampanii ma być w pomóc mniejszościom seksualnym uzyskać lepszy dostęp do edukacji i programów zdrowotnych. Wielu ma obawy źle policzą ostatni spis jako trzecia płeć wpisali wszystkie osoby LGBT.

Coca-Cola wykupiła najważniejszy okładki gazet w całej Szwajcarii, aby przekazać wiadomość dotyczące równości. 9 lutego Szwajcarii odbędzie referendum za inicjatywą, która może dodać orientację seksualną do listy chronionych tożsamości w krajowym prawie antydyskryminacyjnym.

Uniwersytet Northwestern odwołał debatę z udziałem popularnego arabskiego zespołu, którego wokalista jest gejem. Decyzję tłumaczono względami bezpieczeństwa. Wydarzenie wywołało oburzenie wśród internautów. Ostatecznie podjęto decyzję, że debata odbędzie się na kampusie Evanston w stanie Illinois.

Ból i blask”, jest to najnowszym filmem Pedro Almodovara zagrał w nim Antonio Banderas. który także jest nominowany do Oscara. To autobiograficzny film ukazujący życie reżysera. 


Mała Azara ma 11 miesięcy i dwie matki. Dziewczynka, która przyszła na świat w Hiszpanii jest wychowywana przez dwie Polki, które za granicą zawarły związek małżeński. Dziecko, choć ma pełne prawo do polskiego obywatelstwa, wciąż nie ma nawet nadanego numeru PESEL. Wrocławscy urzędnicy tłumaczą, że na przeszkodzie stoi biurokracja i wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W sprawę postanowiła się włączyć posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która we wtorek o pomoc poprosiła prezydenta Jacka Sutryka. – W sytuacji, kiedy zawiodło państwo, to samorząd – organ, jakim jest prezydent miasta, może interweniować. Może wykonać ruch, który zabezpieczy interesy tej dziewczynki – mówi parlamentarzystka.

Aktywiści LGBT i współpracownicy Dziemianowicz-Bąk zaznaczają, że zajęcie się tą sprawą ma mieć charakter symboliczny i być „promykiem nadziei” na zmiany dla całego tego środowiska. – Ta sprawa jest istotna dla wszystkich osób LGBT+ w Polsce. Żyjemy w sytuacji, w której już 30% ludności w Polsce mieszka na tzw. strefach wolnych od LGBT. Żyjemy w momencie, w którym 70% młodych nieheteronormatywnych ludzi ma myśli samobójcze. Konserwatywni politycy mówią o ideologii LGBT, a księża z ambony o homoterroryźmie – komentuje Łukasz Olszewski, wrocławski aktywista LGBT. – Liczymy, że do tego promyka dołączy się prezydent Wrocławia, którego urząd dopełni formalności i Azara będzie mogła w końcu poznać swoją rodzinę – dodaje - tuwroclaw


- Prezydent pokazał, gdzie ma społeczeństwo, gdzie ma konstytucję - zarzucił Robert Biedroń. Polityk skrytykował Andrzeja Dudę za podpisanie ustawy dyscyplinującej sędziów. Kandydat Lewicy na prezydenta stwierdził, że "był na to przygotowany" i ma projekt ustawy wycofującej złe - jego zdaniem - zmiany w wymiarze sprawiedliwości - Gazeta.pl.


Q News Tonight


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz