wtorek, 3 lipca 2018

News: KPH, Miłość Nie Wyklucza, Collin Martin, Parada Równości, Rosja, Jessie Paege, Marvia Malik, Emmerdale, Meksyk ...


W kolejnej odsłonie Vogue Polska o społeczności LGBTQ Vyacheslav Melnyk, p.o. Dyrektor Zarządzający organizacji Kampania Przeciw Homofobii, opowiada o sytuacji osób homoseksualnych w Polsce i na Ukrainie.

Przyjechałem do Polski na studia w 2010 roku. Miałem siedemnaście lat. Wybrałem stosunki międzynarodowe. Mieszkałem w Warszawie z kolegą Ukraińcem i Polakiem, na drugim roku wyjechaliśmy na Erasmusa do Słowenii. Zakochałem się w chłopaku. To był idealny moment, bo na stypendium zagranicznym wchodzi się w międzynarodowe towarzystwo, żyje się inaczej niż na co dzień, ma się czas, żeby sprawdzić się w nowych okolicznościach. Wiem o tym, że jestem uprzywilejowany, bo mogłem wyjechać. Miałem bezpieczną przestrzeń na odkrycie siebie. Nie wszyscy mają to szczęście. Wcześniej nie byłem wyoutowany, ani nawet pogodzony z samym sobą. Przeżyłem to mocno, jak każdą pierwszą miłość. Jak się tak mocno zaangażujesz, nie ma już odwrotu. Nie mogłem już przed sobą udawać. Potwierdziło się tylko to, co podświadomie wiedziałem od dawna.

Byłem zagubiony, także politycznie. W moich pierwszych wyborach, na Ukrainie, głosowałem na partię nacjonalistyczną, która chciała zakazać „promocji” homoseksualizmu. Wielki wstyd dla mnie! To najlepszy przykład, jak niszczący wpływ ma okłamywanie samego siebie. Wszystko naprawiła miłość.

A twoi rodzice wiedzą, że jesteście razem? Wiedzą, ale to temat tabu. Wiedzą też, gdzie pracuję. Kontakt ułatwia nam odległość, bo nie rozmawiamy o tej sferze mojego życia.

Trudno mi ułożyć sobie w głowie to dwójmyślenie. Rozumiem, że rodzicom jest ciężko, więc daję im czas. Ale chciałbym, żeby dojrzeli do rozmowy ze mną. Wiem, że nie mają złej woli. Boją się, że nie będę szczęśliwy. (...) - Więcej na Vogue Polska.

Najnowsza okładka numeru wysokie obcasy, a na niej Ola Muzińska ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Julia Maciocha z Parady Równości i Martyna Kaczmarek z Ben & Jerry's.

O niezniszczalnej tęczy z Placu Zbawiciela. O doświadczanej codziennie homofobii. O coming outach. O tym, jak to jest być aktywistką LGBT+. A przede wszystkim o przemianach, które trzeba wywalczyć w Polsce, by wszystkie osoby, niezależnie od orientacji seksualnej, mogły żyć godnie i bezpiecznie.

„[Marzę] o małżeństwach dla gejów i lesbijek. To będzie symbol naszej równości, moment, w którym heteroseksualna większość społeczeństwa powie mniejszości: Wasza miłość nie jest gorsza od naszej. Wy nie jesteście gorsi od nas. A prywatnie – o normalności i bezpiecznej widoczności osób LGBT na ulicy, w pracy i szkole. Chciałabym chodzić z moją partnerką za rękę po Warszawie, nie zastanawiając się, czy osoba, która nas mija, uśmiechnie się czy raczej rozbije nam nos. Chciałabym założyć rodzinę, zaplanować macierzyństwo. I chciałabym nie musieć wciąż się tłumaczyć". Tekst na Wysoki Obcasach.

Zawodowy piłkarz ujawnił, że jest gejem. Collin Martin, który gra dla Minnesota United w MLS, jest obecnie jedynym gejowskim piłkarzem w najlepszej profesjonalnej piłkarskiej lidze.

Martin napisał oświadczenie na swoim koncie na Twitterze i powiedział: "Czerwiec jest miesiącem Pride i jestem dumny z tego, że grałem podczas Pride i grałem jako homoseksualny piłkarz".

23-latek powiedział, że jego przyjaciele, rodzina i koledzy z drużyny byli już świadomi swojej seksualności. "Grałem w Major League Soccer przez 6 sezonów: 4 sezony z DC United i 2 sezony z Minnesota United. Dziś jestem dumny, że cały zespół i kierownictwo Minnesoty United wiedzą, że jestem gejem".

"Gdy świętujemy wieczór Pride, chciałbym podziękować moim kolegom z drużyny za ich bezwarunkowe wsparcie dla tego, kim jestem. W świetle tego, kim jestem, chcę zachęcić innych, którzy uprawiają sport profesjonalnie lub w inny sposób, by mieć pewność, że sport przyjmie ich z całego serca"- dodał Martin.

Minnesota United to amerykańska profesjonalna drużyna piłkarska z Minneapolis-Saint Paul w Stanach Zjednoczonych. (PinkNews)


Pinksixty News wiadomości LGBT - Rosja po raz pierwszy od 1970 roku dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Świata - i jest mnóstwo powodów do świętowania, po Paddy Power już zebrała 130.000 funtów na rzecz RainbowRussians od Attitude Magazine Foundation, która wspiera LGBT w Rosji.

Parada Pride w Paryżu - incydent homofobiczny podczas parady, prawicowiec został aresztowany za zerwanie tęczowej flagi na parlamencie francuskim.

Pride w Stambule uzyskał pozwolenie na kontynuowanie przez policję, o ile marsz pozostanie tylko do jednej ulicy. Turecki Pride w Stambule został zakazany przez miasto, pod koniec ubiegłego tygodnia, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem. Ale na koniec policja w Stambule użyła gazu łzawiącego i pocisków, aby rozproszyć tłum ludzi

Brytyjski olimpijczyk medalista Tom Daley i amerykański scenarzysta filmowy miedzy innymi "Obywatel Milk" Dustin Lance Black zostali rodzicami.


Jessie Paege gwiazda youtube, wychodzi z szafy jako biseksualna która jest także autorką książek Think Beyond Pink and  Hey, "Okay to Be You"  i zagrała w filmie nadchodzącym horrorze "Followers".


Odrzucona przez rodzinę i napiętnowana przez społeczeństwo, dziennikarka Transpłciowa Marvia Malik, przełamuje bariery i wyzwania w muzułmańskim kraju Pakistanie jako pierwsza prowadząca wiadomości w Pakistanie.



Ash Palmisciano, jest pierwszą osobą transpłciową wystąpi w operze mydlanej brytyjskiej Emmerdale.



Meksyk wybrał swojego pierwszego lewicowego prezydenta od ponad 30 lat. Przywódca Partii Odrodzenia Narodowego Andres Manuel Lopez Obrador wygrał wybory prezydenckie w Meksyku z dużą przewagą nad rywalami – wynika ze wstępnych wyników wyborów przedstawionych przez władze. Lopez Obrador mógł uzyskać nawet 53 procent głosów. (TVN24)


W Sejmie projekt zaostrzający przepisy aborcyjne, przed Sejmem protest


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz