środa, 4 lipca 2018

News: Anglia, Oslo Pride, Rzeszów, Instagram, Transpłciowość, Transpłciowi rodzice, Pride Londyn, Keiynan Lonsdale ...


W Anglii terapia reparatywna będzie oficjalnie zakazana, w ramach rządowego planu poprawy życia gejów i osób transpłciowych. Stwierdzono również, że ponad dwie trzecie osób LGBT unika trzymania się za ręce w miejscach publicznych, z obawy przed negatywnymi reakcjami. Premierka Theresa May powiedziała, że nikt "nie powinien nigdy ukrywać, kim są".

Parada Równości na Oslo Pride 2018 i ich relacja muszę powiedzieć Wam, że było bardzo kolorowo, pięknie i naprawdę dumnie.

Przez cały tydzień w centrum miasta można było spędzić czas w Pride Parku (coś w rodzaju naszego Miasteczka Równości), a liczba wszystkich osób oglądających i biorących udział w samej Paradzie to ok. 300 tys., czyli prawie połowa wszystkich mieszkańców i mieszkanek Oslo!

Nic dziwnego, że Norwegia zajmuje 3. miejsce w rankingu Rainbow Europe 2018 ILGA-Europe. Mam wrażenie, że dla nich udział w Paradzie i pokazywanie swojej dumy to chleb powszedni. Wspólnie z nami maszerowało 138 grup - w tym m.in. policja, straż pożarna, wosjko oraz przedstawiciele politycznej prawicy.

Taką Paradę chciałbym zobaczyć w Warszawie i innych polskich miastach, dlatego apeluję - przychodźcie tłumnie, angażujcie się na wszelkie możliwe sposoby i bądźcie dumni i dumne. Pokazujmy, na co nas stać! Najbliższy marsz już w sobotę organizuje Tęczowe Opole.

Fot: KPH
Marsz Równości w Rzeszowie za nami, ale policja ma ręce pełne roboty. Magda Koryl z Komitetu Organizacyjnego złożyła zawiadomienie o znieważeniu przy użyciu obraźliwego baneru Młodzieży Wszechpolskiej.

"Wylegitymowano łącznie 20 osób. Jedna z nich odpowie za zakłócanie porządku publicznego. Przyjęto także zawiadomienie o znieważeniu przy użyciu baneru oraz zawiadomienie o znieważeniu policjanta i wpływaniu na czynności policyjne - poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie."

Kilkanaście godzin później gotowa już była nowa strona rzeszowskiej Młodzieży Wszechpolskiej. „Powracamy silniejsi i jeszcze bardziej zmotywowani do walki o lepszą Polskę! Zrozumieliśmy nasz błąd, dlatego chcielibyśmy przeprosić wszystkich, których przez naszą głupotę i niedojrzałość obraziliśmy w czasie Marszu Równości w Rzeszowie. Chcemy również zapowiedzieć, że więcej to się już nie powtórzy, a nasza brygada w ramach pokuty pojedzie już w najbliższą niedzielę na I Marsz Równości w Częstochowie. Będziemy tam wspierać słuszne postulaty osób LGBT+ aby wprowadzić równość małżeńską w Polsce i przeciwstawiać się wszelkim przejawom rasizmu, antysemityzmu, homofobii i transfobii, które niszczą nasze społeczeństwo” – czytamy na stronie - Gazeta Wyborcza.

Instagram przeprosił po usunięciu zdjęcia przedstawiającego dwóch mężczyzn całujących się za "naruszenie wytycznych dla społeczności".

Obraz, autorstwa londyńskiej fotografki Stelli Asia Consonni, pojawił się na okładce magazynu iD i pokazał Jordana Bowena i Luca Lucifera, którzy 7 lat temu pocałowali się.

Consonni powiedziała, że ​​otrzymała nienawistną pocztę po zamieszczeniu zdjęcia: "Otrzymuję wiele nienawistnych wiadomości, mówiąc, że to obrzydliwe i że powinnam się zabić, żeby coś takiego opublikować."

Zdjęcie zostało przywrócone, ale dopiero po proteście brytyjskich muzyków Olly Alexander i Jade Thirlwall z Little Mix. Napisał Instagram do fotografa: "Ten post został usunięty przez pomyłkę i jest nam przykro. Od tego czasu został przywrócony." (Towleroad)

Przesłankę dla sformułowania przez nas niniejszego stanowiska stanowią wyrażone w Deklaracji Praw Seksualnych Światowego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego (ang. World Association for Sexual Health; WAS) idee, a mianowicie: postrzeganie praw seksualnych jednostki jako praw człowieka oraz uznanie ich przestrzegania za warunek konieczny do osiągnięcia i utrzymania zdrowia seksualnego. Same prawa seksualne odnoszą się do ludzkiej seksualności, postrzeganej jako jeden z najistotniejszych aspektów bycia człowiekiem, będący źródłem przyjemności, dobrostanu i całościowego spełnienia oraz satysfakcji. Seksualność rozumiana jest przy tym szeroko, obejmując oprócz płci biologicznej, orientacji seksualnej, erotyki, przyjemności, intymności i reprodukcji, także tożsamość i role płciowe.

Charakteryzując sytuację osób transpłciowych nie sposób pominąć faktu, że narażone są one na przemoc motywowaną uprzedzeniami w największym stopniu spośród ogółu osób LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer) żyjących w Polsce. Osoby transpłciowe stanowią również grupę najbardziej narażoną na przemoc fizyczną oraz seksualną, których doświadczenie wiąże się z istotnie wyższym ryzykiem występowania ideacji oraz prób samobójczych. Wskaźniki opisujące rozpowszechnienie prób samobójczych wśród transpłciowych okazują się dwudziestodwukrotnie wyższe w porównaniu z tymi, które opisują populacją generalną.

Wyjaśniając powyższą i inne obserwowane w badaniach zależności między doświadczeniami przemocy, wykluczenia i dyskryminacji oraz problemami w obszarze zdrowia psychicznego, badacze zajmujący się zdrowiem osób transpłciowych i transseksualnych odwołują się do koncepcji stresu mniejszościowego. Stres mniejszościowy rozumiany jest jako unikalne dla grup mniejszościowych, chroniczne i dodatkowe obciążenie, wynikające z doświadczenia społecznej stygmatyzacji, które może przekroczyć indywidualne zasoby radzenia sobie, prowadząc w konsekwencji do problemów w obszarze zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Na stres mniejszościowy składają się nie tylko doświadczenia dyskryminacji i przemocy, ale także oczekiwania takich doświadczeń w przyszłości, uwewnętrznione negatywne przekonania na swój temat oraz ukrywanie swojej transpłciowości. Dane pochodzące z badań nad stresem mniejszościowym wśród osób transpłciowych wskazują na konieczność zapewnienia tej grupie kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz podjęcia oddziaływań edukacyjnych adresowanych do szerszego społeczeństwa mających na celu promocję postaw otwartości i akceptacji wobec różnorodności płciowej.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wzywa więc wszystkich zainteresowanych, a w szczególności lekarzy, psychologów, seksuologów, pracowników służb publicznych oraz innych osób mających wpływ na publiczną debatę do kształtowania odpowiednich postaw wobec osób transpłciowych, opartych o rzetelną wiedzę i respektowanie praw człowieka. Całe oświadczenie Polskiego Towarzystwa Seksuologiczne o sytuacji osób transpłciowych.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Epidemia HIV wśród Aborygeni z Australii. Brytyjski rząd planuje wiele walki z dyskryminacją osób LGBT, wraz z zakazem leczenia homoseksualizmu w Anglii.

Ponad sto osób młody homoseksualny w Nigerii musi wstawić w sądzie mają zarzuty za rzekomy homoseksualizm, Interfaith grupa liberalny chrześcijan żąda uwolnienia młody osób.


Ta para transpłciowych udowadnia, że miłość to miłość, a rodzina to rodzina, bez względu na to kto jest płci i orientacji.


Dlaczego parada Pride w Londynie, ma nadal znaczenie? Kirsty Wilkins mówi nadal jest świadkiem homofobicznych nadużyć na ulicach Londynu, przez to nadal trzeba parady organizować Londyńska parada Pride odbędzie się 7 lipca.



Protest w obronie Sądu Najwyższego w Opolu miedzy innymi wśród działacze Tęczowego Opola, Strajk Kobiet i partii Razem.


Keiynan Lonsdale dla MTV News, opowiada dotyczące swojego coming out, filmu Twój Simon, że dziś jest wolny niż kiedy był w szafie.


Pinksixty Entertainment na temat Alana Turinga.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz