niedziela, 1 sierpnia 2021

Wieści LGBTQ Olimpijskie: Trzy medale dla Team's LGBTQ, Drugi Polski medal w Igrzyskach, Walka o medal Joanny Ogar ...

Nowa Zelandia zdobyła złoto w siódemkach kobiet w rugby na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, wygrywając wszystkie sześć meczów w Tokio i wypełniając to, co rok temu wydawało się nieuniknionym marszem po złoty medal. (TVNZ News)

Zespół ma co najmniej czterech ujawniony LGBTQ, których znamy: Kelly Brazier, Gayle Broughton, Ruby Tui, Portia Woodman.

Jasmin Grabowski Niemka wygrała brązowy medal w Judo - Teraz trudy pięciu lat podróżowania po świecie, walki i kontuzje opłaciły się walka i treningi. Oczywiście jej żona, tata w Böhl-Iggelheim i trener Stephan Hahn wykonali pierwsze telefony od Jasmin z gratulacjami. (rheinpfalz.de)

Jeszcze jeden medal w Judo nasza wygrała francuska Amandine Buchard, do jej drugi medal na Igrzyska wcześniej zdobyła srebrny medal, a teraz w mieszanym zespole wygrała złoty medal.

Francja wygrała pierwszy raz mieszany zespół judo w historii igrzysk olimpijskich. Sześć francuskich judoków zdobyli złoto. Medal w skład którego wchodzą Teddy Riner, Clarisse Agbégnénou, Romane Dicko, Sarah-Léonie Cysique, Axel Clerget i Guillaume Chaine.

"Złoty medal nie jest mniej złoty, bo zdobyła go osoba homoseksualna" – mówi nam podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill. Jest jedną z siedmiu osób ze świata sportu, którzy jako pierwsi zdecydowali się wesprzeć kampanię "Sport Przeciw Homofobii". Wesprzeć i jednocześnie wyrazić sprzeciw wobec nietolerancyjnym zachowaniom względem osób LGBT. Ogar-Hill w rozmowie z naTemat przyznaje, że zdecydowała się na to, ponieważ dobrze zna środowisko. Ale i dlatego, że jest lesbijką.

Wywiad Anety Olender, dziennikarki naTemat, z Jolantą Ogar-Hill powstał w 2019 roku. Przypominamy go w kontekście igrzysk olimpijskich w Tokio oraz dyskusji na temat homoseksualnych sportowców, którą wywołało szczere wyznanie srebrnej medalistki w wioślarstwie Katarzyny Zillmann. Jolanta Ogar-Hill w Tokio płynie wespół z Agnieszką Skrzypulec po medal olimpijski w klasie 470.

Jolanta Ogar-Hill: Po pierwsze dlatego, że jestem sportowcem, sport jest wszystkim w moim życiu. Po drugie jestem osobą homoseksualną, więc czymś naturalnym jest, że jestem przeciwna homofobii.

Ludzie, którzy mnie znają, a może nie wiedzą, że jestem lesbijką, mogą zmienić zdanie o osobach homoseksualnych. Może coś się ruszy. Może ktoś dzięki tej dyskusji zmieni swój światopogląd. Trzeba rozmawiać na ten temat (...) - Na Temat.pl

Obecnie Team's LGBTQ - Rankingi medalów dla każdej osoby indywidualnie: 8) złoty medali, 7) medali srebrny; 5) medali brązowy; 20) suma medali.

Złoci Medaliści

Stefanie Dolson, USA, koszykówka 3x3 - Dolson nie tylko pomogła zdobyć złoto drużynie USA, ale także prowadziła w grze o złoty medal.

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody - To były czwarte igrzyska olimpijskie Toma Daleya i drugie po tym, jak publicznie ujawnił się jako gej. Zdobycie złotego medalu w skokach do wody synchronicznym opłaciło się przez te wszystkie lata ciężkiej pracy.

Nowe Zelandii Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie, która wreszcie zdobyła medal wcześniej zajmowała czwarte miejsce.

Nowa Zelandia zdobyła złoto w siódemkach kobiet w rugby na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, wśród czterech główne graczy do ujawnione LGBTQ. Medale zdobyły - Kelly Brazier, Gayle Broughton, Ruby Tui, Portia Woodman.

Francuska Amandine Buchard, zdobyła złoty medal w mieszany zespół judo, jej drugi medal wcześniej wygrała srebrny medal.

Srebrni Medaliści

Erica Sullivan, USA, pływanie - Sullivan zgarnęła srebro w 1500-metrowym stylu dowolnym.

Katarzyna Zillmann, Polska, wioślarstwo - Zillmann dodatkowo po zdobyciu srebrnego medalu wyszła z szafy.

Amandine Buchard, Francja, judo - W zaledwie 16 sekund Amandine Buchard wygrała swój mecz półfinałowy, ostatecznie zdobywając srebrny medal zaledwie pięć tygodni po ujawnieniu się.

Ally Carda, Amanda Chidester, Haylie McCleney, USA, softball - Drużyna USA zdobyła srebrny medal olimpijski po przegranym meczu z Japonią 2:0 w meczu o złoty medal.

Brązowi Medaliści

Carl Hester, Wielka Brytania, jeździectwo - Carl Hester zdobył brąz, wcześniej poprzednich igrzyskach olimpijskich zdobył złote i srebrne medale.

Larissa Franklin, Joey Lye, Kanada, softball - Kanada pokonała Meksyk 3:2 w meczu o brązowy medal.

Sanne van Dijke z Holandii w kategorii 70 kg Judo - zdobyła srebrny medal, swój medal także dedykuje zmarłemu bratu.

Włoska łuczniczka Lucilla Boari zapisała się do historii, zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet.

Jasmin Grabowski Niemka wygrała brązowy medal w Judo - Teraz trudy pięciu lat podróżowania po świecie, walki i kontuzje opłaciły się walka i treningi. Oczywiście jej żona, tata w Böhl-Iggelheim i trener Stephan Hahn wykonali pierwsze telefony od Jasmin z gratulacjami.

Polscy reprezentanci na igrzyskach w Tokio wywalczyli drugi medal. Złoto zdobyła sztafeta mieszana w biegu 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Jednocześnie lekkoatleci w biegu 4x400 metrów ustanowili nowy rekord olimpijski i Europy. Ceremonie wręczenia medalu zaplanowano na niedzielę - TVN Fakty