środa, 28 lipca 2021

Wieści LGBTQ - Olimpijskie - Softball USA i Kanada z medalami, Judo z medalem Amandine Buchard, Carl Hester zdobył medal w Jeździectwie ...

Amandine Buchard z Francji w dyscyplinie judo zdobyła srebrny medal zaledwie pięć tygodni po tym jak ujawniła się publicznie.

Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jest ponad 160 sportowców LGBTQ. Obecnie Team LGBTQ zajmuje 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, teraz remisując z Brazylią i Szwajcarią. Ranking: 1) złoty medal; 2) medale srebrne; 3) medale brązowe; 4) suma medali.

Markus Thormeyer pływak pobił swój rekord życiowy dla Kanady w męskiej sztafecie 4x100 stylem dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Tokio, co prawie zdobył medal. Thormeyer, który ujawnił się publicznie jako gej w 2020 roku, zajął czwarte miejsce i miał swój rekord życiowy na 100 metrów (48,17), ale pod koniec został wyprzedzony o brązowy medal przez Australijczyka Kyle Chalmersa.

Thormeyerowi pozostało jeszcze jedne zawody na 200-metrów styl grzbietowy w środę. Ale już odcisnął swój ślad jako jeden z siedmiu pływaków LGBTQ w Tokio.

„Jestem dumny i mam nadzieję, że będę wzorem do naśladowania dla każdej osoby LGBT, która może tego potrzebować” – powiedział Thormeyer przed igrzyskami olimpijskimi. „Aby pokazać im, że mogą podążać za swoimi marzeniami i odnosić sukcesy we wszystkim, na co zapragną, jednocześnie szerząc miłość i życzliwość. Udało mi się tu dzisiaj dotrzeć tylko dzięki miłości i wsparciu mojej rodziny i przyjaciół i chcę nadal utrwalać tę pełną miłości atmosferę w społeczności”.

Reprezentacja USA w softballu kobiet musiała „zadowolić się” srebrnym medalem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, po przegranym meczu z Japonią 2:0.

To drugi z rzędu przypadek, w którym Japonia pokonała USA w Softballu o złoto, a ostatni raz na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku. W międzyczasie softball został usunięty dyscyplin olimpijski i jest znów ponownie.

Ponadto zawodniczki amerykańskie Ally Carda, Amanda Chidester, Haylie McCleney, wielokrotnie pojawiały się w w media i z dumą reprezentowały jako osoby LGBTQ.

W meczu o brązowy medal Kanada pokonała Meksyk 3-2, dodając kolejny medal dla Team LGBTQ, Joey Lye i Larissa Franklin w kanadyjskiej drużynie softballu. Narzeczona Chidestera, Anissa Urtez, grała w drużynie Meksyku. (Out Sports)

Carl Hester zdobył brązowy medal w Jeździectwie - Ujeżdżenie drużynowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jest jego trzeci medal olimpijski w klasyfikacji generalnej.

Gejowski zawodnik jeździectwa - ujeżdżenia drużynowej  z Wielkiej Brytanii ukończył trifectę medalu olimpijskiego z brązem, zdobywając złoto na Igrzyskach 2012, a następnie srebro w Rio.

To już szóste igrzyska olimpijskie dla Hestera, ma 54 lat jest jednym z najstarszych zawodników na igrzyskach w Tokio.

Inni zawodnicy LGBTQ również poradzili sobie bardzo dobrze. Catherine Dufour zajęła czwarte miejsce z Danią, a mężowie Edward Gal i Has Peter Minderhoud zajęli piąte miejsce z Holandii.

Podczas gdy Stany Zjednoczone wywalczyły srebrny medal, zawodnik rezerwowy Nick Wagman nie wystartował. Koń Wagmana, Don John, doznał lekkiej kontuzji po przybyciu do Tokio i niestety Wagman nigdy nie miał szansy na przejażdżkę. (Out Sports)

Zmagania Aleksandry Jarmolińskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio już się zakończyły – reprezentantka Polski w skeecie zajęła 19. miejsce. Ogromne gratulacje! Gdyby tego było mało, Ola zdobyła złoto w naszych miłościowych sercach.

Aleksandra, całą Ekipą Miłości dziękujemy Ci za odwagę do mówienia o rzeczach ważnych i trudnych. Twój publiczny coming out i opowieść o prawie do równości małżeńskiej poruszyły nie tylko nasze błękitne serduszka, ale też wielu innych osób. Jesteś zwyciężczynią.

Przypomnijmy treść nagrania, które Ola przygotowała dla nas tuż przed igrzyskami (link do filmiku znajdziecie w komentarzu):

"Cześć, nazywam się Ola Jarmolińska i będę reprezentować Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Występuję z Miłością, bo niedługo się żenię. Kocham moją przyszłą żonę i prywatnie, i oficjalnie – w domu, w pracy, na zawodach, podczas olimpiady i igrzysk olimpijskich. Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa, prawo do bezpiecznego życia rodzinnego, po prostu do równości. Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością. Wspieram równość małżeńską dla wszystkich, bo... Miłość Nie Wyklucza".