sobota, 31 lipca 2021

Wieści LGBTQ Olimpijskie: Dziewczyna Katarzyny Zillmann: Nie ukrywamy, Włoska łuczniczka wychodzi z szafy po zdobyciu medalu, Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie ...

Julia Walczak wpadła w euforię, gdy jej dziewczyna Katarzyna Zillmann zdobyła srebrny medal w wioślarskiej czwórce podwójnej na igrzyskach w Tokio. - Płakałam, krzyczałam, śmiałam się - przyznaje w rozmowie z Onetem. Wtedy jeszcze nie przypuszczała, że jej partnerka zdobędzie ogromną popularność nie tylko dzięki sportowym wyczynom, ale też dzięki pozdrowieniu ukochanej w wywiadzie z TVP.

Julia Walczak uważa, że gest jej partnerki może pozytywnie przysłużyć się społeczności LGBTQ+ w naszym kraju.

Już wcześniej, gdy Kasia promowała akcję #sportprzeciwhomofobii było jasne, że takie akcje i przede wszystkim otwartość są potrzebne. Wyimaginowany wróg staje się w tym momencie namacalną istotą, która okazuje się być empatycznym, mądrym i niesamowicie silnym człowiekiem. Jestem pewna, że każda taka akcja, która nawiązuje do środowiska LGBTQ+, jest krokiem do normalności. Normalizujmy różnorodność - mówi Walczak.

Walczak i Zillmann spotykają się zaledwie kilka miesięcy. Obie panie nie kryją się ze swoją orientacją.

- Zachowujemy się całkowicie naturalnie i nie ukrywamy tego, że jesteśmy parą. Trzymamy się za ręce, obejmujemy. Wszystko w granicach rozsądku, nie traktujemy tego jako manifest, a raczej komfort funkcjonowania - zaznacza.

Obie zakochane zawodniczki na co dzień zajmują się sportami wodnymi. Nasza medalistka z Tokio jest wioślarką, a jej dziewczyna kanadyjkarką. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy rozgrywanych na początku lipca w Poznaniu wraz z Aleksandrą Jacewicz sięgnęła po brązowy medal w konkurencji C2 na dystansie 200 m. Choć obie dyscypliny rządzą się swoimi prawami, we wspólnym życiu Walczak i Zillmann nie brakuje miejsca na żadną z nich (...) onet.pl

Mimo Polka Aleksandra Jarmolińska na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odpadła zajęła 19. miejsce, inna nasz łuczniczka z Włoch zdobyła medal olimpijski.

Mistrzyni Europy z 2019 roku 24-letnia włoska łuczniczka Lucilla Boari zapisała się do historii, zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet. Pokonała Amerykankę MacKenzie Browna. Lucilla z Mantui została w ten sposób pierwszą włoską łuczniczką, która zdobyła medal olimpijski.

„Ona to Sanne, moja dziewczyna”, wyjawiła Lucilla na Instragramie, odnosząc się do 26-letniej Sanne de Laat: „Tak bardzo cię kocham, jestem bardzo dumna z tego, co zrobiłaś, Nie wiem, kiedy wrócisz, czekam, aż cię mocno przytulę”. Na Instagramie Sanne kontynuowała świętowała zdobyciu historycznego brązu swojej dziewczyny: „Jesteś fantastyczna, sprawiasz, że jestem tak cholernie dumna”. (gay.it)

Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Emma Twigg z Nowej Zelandii bierze udział w swoich czwartych igrzyskach olimpijskich i pierwszych po tym jak ujawniła się.

Wcześniej miała złamane serce w swoich dwóch ostatnich meczach, kończąc na czwartym miejscu – tuż przed medalem – zarówno w Londynie w 2012 roku, jak iw Rio w 2016 roku. Zdobyła czwarte miejsce nazwała „prawie moim najgorszym koszmarem”. (Out Sports)

Obecnie Team LGBTQ - Rankingi medalów: 3) złote medale, 6) medale srebrny; 5) medale brązowe; 14) suma medali.

Złoci Medaliści

Stefanie Dolson, USA, koszykówka 3x3 - Dolson nie tylko pomogła zdobyć złoto drużynie USA, ale także prowadziła w grze o złoty medal.

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody - To były czwarte igrzyska olimpijskie Toma Daleya i drugie po tym, jak publicznie ujawnił się jako gej. Zdobycie złotego medalu w skokach do wody synchronicznym opłaciło się przez te wszystkie lata ciężkiej pracy.

Nowe Zelandii Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie, która wreszcie zdobyła medal wcześniej zajmowała czwarte miejsce.

Srebrni Medaliści

Erica Sullivan, USA, pływanie - Sullivan zgarnęła srebro w 1500-metrowym stylu dowolnym.

Katarzyna Zillmann, Polska, wioślarstwo - Zillmann dodatkowo po zdobyciu srebrnego medalu wyszła z szafy.

Amandine Buchard, Francja, judo - W zaledwie 16 sekund Amandine Buchard wygrała swój mecz półfinałowy, ostatecznie zdobywając srebrny medal zaledwie pięć tygodni po ujawnieniu się.

Ally Carda, Amanda Chidester, Haylie McCleney, USA, softball - Drużyna USA zdobyła srebrny medal olimpijski po przegranym meczu z Japonią 2:0 w meczu o złoty medal.

Brązowi Medaliści

Carl Hester, Wielka Brytania, jeździectwo - Carl Hester zdobył brąz, wcześniej poprzednich igrzyskach olimpijskich zdobył złote i srebrne medale.

Larissa Franklin, Joey Lye, Kanada, softball - Kanada pokonała Meksyk 3:2 w meczu o brązowy medal.

Sanne van Dijke z Holandii w kategorii 70 kg Judo - zdobyła srebrny medal, swój medal także dedykuje zmarłemu bratu.

Włoska łuczniczka Lucilla Boari zapisała się do historii, zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet.

To przesłanie Kasia Zillmann, o której ostatnio zrobiło się głośno z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że z koleżankami zdobyła srebrny medal olimpijski (brawo!). Po drugie z powodu pozdrowień, które skierowała do swojej dziewczyny na antenie TVP.

Holenderska drużyna hokeja na trawie kobiet stoi razem wsparcie ze społecznością LGBTQ — dosłownie.  Przed dominującym zwycięstwem 5:0 nad RPA w środę każdy członkini zespołu pokazał swoje wsparcie dla osób LGBTQ i różnorodności za pomocą pokazu na boisku.

Piłka nożna Niderlandy i USA ćwierćfinał wśród obydwu drużyna jest ujawnione piłkarki od wszystkich dyscyplin na Igrzyska najwięcej ujawniony ponad 40 piłkarek