poniedziałek, 9 sierpnia 2021

Wieści Olimpijskie LGBTQ: Ostatni dzień trzy medale dla LGBTQ drużyny dwa złote i srebrny, Holenderska sztafeta z gejem, Szczypiornistki Francuskie pokonały Rosję, Koszykarki USA wygrały ...

Na koniec Igrzysk Olimpijski - Nie zabrakło medali dla LGBTQ. Ramsey Angela zdobył srebrny medal w męskiej sztafecie 4x400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ze swoją holenderską drużyną sztafetową.

Angela poprowadził dla Holandii w 44.12, przekraczając linię mety na drugim miejscu za zespołem ze Stanów Zjednoczonych.

Reprezentacja Holandii ustanowiła rekord swojego kraju, bijąc rekord, który ustanowili na początku tego tygodnia w sztafecie. Zajęli dopiero piąte miejsce wcześniej, ale przebili się, by w finale zdobyć srebrny medal.

Zaledwie sześć miesięcy temu zaczął udostępniać na Instagramie zdjęcia siebie i swojego chłopaka. Angela nigdy nie miała wielkiego „coming outu” w mediach ani publicznej deklaracji, o której wiemy. (Out Sports)

Amerykańska drużyna koszykówki kobiet pokonała Japonię 90-75 w niedzielę, zdobywając siódmy z rzędu złoty medal olimpijski. To był dominujący wysiłek, a co najważniejsze, aż pięć gwiazd LGBTQ z zespołu poprowadziło do wygranej drużyny.

Na boisku były Brittany Griner, Breanna Stewart i Trenerka Minnesoty Lynch, Cheryl Reeves, która była w kadrze, również zabrała do domu złoto.

Zwycięstwo zwieńczyło kolejny niesamowity wynik dla kobiet koszykówki z USA, które wygrały 55 kolejnych meczów na igrzyskach olimpijskich. Ostatnim razem, gdy kobieca drużyna koszykówki przegrała na igrzyskach olimpijskich, były to igrzyska w Barcelonie w 1992 roku.

Sue Bird i Diana Taurasi miedzy innymi dzięki sukces koszykówki, zdobywając swoje pierwsze złote medale, zanim niektóre z ich koleżanki z drużyny byli jeszcze w przedszkolu. Każda z nich dodała siedem punktów w meczu i zabrały do domu swoje piąte złoty medal.

Podczas gdy 40-letnia Bird potwierdziła, że ​​są to jej ostatnie igrzyska olimpijskie, Taurasi nie wykluczyła wystąpić w Paryżu w 2024 roku. (Out Sports)

Piłkarka Megan Rapinoe jest bardzo dumna ze swojej narzeczonej, Sue Bird, koszykarki, amerykańska drużyna koszykówki kobiet w zdobyciu kolejne złoty medal olimpijski. Megan i Sue, świętowały zwycięstwo pocałunkiem.  „Jestem z ciebie bardzo dumna Sue” – Rapinoe na Instagramie napisała wraz ze zdjęciem uścisku.

Amandine Leynaud i Alexandra Lacrabère, dwie czołowe francuskie szczypiornistki. Francja pokonała Rosyjski Komitet Olimpijski 30-25, aby zdobyć złoty medal w niedzielę w piłce ręcznej kobiet.

Porażka z Rosją podczas gry grupowej w zeszłym tygodniu sprawiła, że ​​wielu wierzyło, że Francja nie awansuje do fazy medalowej. Jeszcze utrata Lacrabere'a z powodu kontuzji mięśnia.

Ale Francja była w stanie odbić się w ostatnim meczu grupowym, pokonując Brazylię i zajmując ostatnie miejsce w ćwierćfinale. Nigdy nie oglądali się za siebie, pokonując mistrzów świata Holandie i Szwecje w drodze po złoty medal.

Bramkarka Leynaud poinformowała, że ​​po Igrzyskach w Tokio odejdzie z reprezentacji Francji.  Prawdopodobnie również ostatnie Igrzyska są dla Lacrabère, będzie miała 37 lat, gdy odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Wiedząc, że będzie to jej ostatni występ Leynaud. oddała hołd swoim koleżankom z drużyny podczas ceremonii medalowej. Osobiście wieszała złote medale szyi każdej z koleżanek z drużyny. (Out Sports)

To nie koniec medali dla LGBTQ drużyny - Kellie Harrington zawody bokserskie, zdobywając złoto dla Irlandii. Najwyżej sklasyfikowana zawodniczka biorąca udział w olimpijskim turnieju wagi lekkiej kobiet, pokonała Brazylijkę Beatriz Ferreira w niedzielnej walce o złoty medal.

Agresywnie walczyła Ferreiry, z Harringtona. Irlandka przetrwała intensywną pierwszą rundę i nigdy nie oglądał asię za siebie, wygrywając walkę jednomyślną decyzją.

Zwycięstwo cementuje ją do irlandzkiej historii sportu. Zwycięstwo Harrington czyni ją drugą Irlandką, która zdobyła złoto w boksie od czasu dołączenia do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku i tylko trzecią Irlandką, która osiągnęła szczyt podium olimpijskiego w jakimkolwiek sporcie. (Out Sports)

Na twitterze napisał reporter RTE Sports „Nie zapomnąć o jednym z niedocenionych bohaterów - naturalnie Christy, Yvonne, braci Kellie i jej społeczności. Ale wielkie uznanie dla jej miłości partnerki Kellie, Mandy, która odegrała ogromną rolę wspierającą w sukcesie olimpijskim [Harringtona]”.

Sportowcy LGBTQ, jako drużyna, zajęli 7 miejsce, wyprzedzając Francję, Niemcy, Włochy, Kanadę i Brazylię. Do sukces też dzięki dwoma z Polski Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, zajmujemy wysoką miejsce LGBTQ na Igrzyska. Sama Polska zajmuje 17 miejsce rankingu z 14 medalami olimpijskimi.

Wszyscy olimpijczycy LGBTQ z medalami - 32 medale drużynowymi i indywidualnymi: 11 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych.

Złote Medale

Alexandra Lacrabère, Amandine Leynaud, Francja, zawodniczki piłki ręcznej.

Kellie Harrington, Irlandia, w kategorii sportowej boks - 57-60kg.

Koszykarki Sue Bird, Chelsea Grey, Brittney Griner, Breanna Stewart, Dianna Taurasi, USA.

Kanadyjki mistrzyniami olimpijskimi w piłce nożnej. Wśród zawodniczek Kanady jest Quinn, pierwszej otwarcie transpłciowej i niebinarnej osobie z medalem olimpijskim, która zdobyła. Nie tylko Quinn jest osobą LGBTQ kanadyjskiej drużynie piłkarskiej jeszcze Kadeisha Buchanan, Stephanie Labbé, Kailen Sheridan.

Stefanie Dolson, USA, koszykówka 3x3 - Dolson nie tylko pomogła zdobyć złoto drużynie USA, ale także prowadziła w grze o złoty medal.

Ana Marcela Cunha zdobyła złoty medal w 10-kilometrowym maratonie pływackim kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Wenezuelka Yulimar Rojas ustanowiła rekord świata - 15,67 m i zdobyła złoty medal w olimpijskim konkursie trójskoku w Tokio

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody - To były czwarte igrzyska olimpijskie Toma Daleya i drugie po tym, jak publicznie ujawnił się jako gej. Zdobycie złotego medalu w skokach do wody synchronicznym opłaciło się przez te wszystkie lata ciężkiej pracy.

Nowa Zelandia Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie, która wreszcie zdobyła medal wcześniej zajmowała czwarte miejsce.

Nowa Zelandia zdobyła złoto w siódemkach kobiet w rugby na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, wśród czterech główne graczy do ujawnione LGBTQ. Medale zdobyły - Kelly Brazier, Gayle Broughton, Ruby Tui, Portia Woodman.

Francuska Amandine Buchard, zdobyła złoty medal w mieszany zespół judo, jej drugi medal wcześniej wygrała srebrny medal.

Srebrne Medale:

Ana Carolina, Carol Gattaz, Brazylia, siatkówka Brazylia przegrała w setach z drużyną USA w meczu o złoty medal.

Ramsey Angela, Holandia, sztafeta 4x400 Ramsey Angela i jego koledzy z drużyny ustanowili rekord kraju w tym wydarzeniu dwa dni z rzędu.

Jolanta Ogar-Hill, która wraz z Agnieszką Skrzypulec  zdobyły srebrny medal w żeglarskiej klasie 470.

Szwedzka drużyna piłkarska kobieca mamy trójka piłkarek LGBTQ - Magda Eriksson, Lina Hurtig, Hedvig Lindahl, Caroline Seger, zdobyły medal.

Filipińska bokserka Nesthy Petecio zdobyła pierwszy srebrny medal olimpijskim w wadze piórkowej kobiet po tym, jak przegrała w bolesny sposób z Japonką Seną Irie.

Hannah Roberts, USA, freestyle BMX - dała niesamowity pokaz w swoim pierwszym jazdy kolarstwie BMX.

Raven Saunders, USA, lekkoatletyka - pchnięcie kulą Raven Saunders rozświetliła te igrzyska swoją radością, twerkując po wygranej.

Astrid Guyart, Francja, szermierka - drużynowe kobiet Astrid Guyart ujawniła się tym roku podczas miesiąca Pride i teraz zdobyła medal olimpijski.

Raz Hershko, Izrael, judo - drużyna mieszana Hershko zdobyła brąz z drużyną Izraela.

Erica Sullivan, USA, pływanie - Sullivan zgarnęła srebro w 1500-metrowym stylu dowolnym.'

Katarzyna Zillmann, Polska, wioślarstwo - Zillmann dodatkowo po zdobyciu srebrnego medalu wyszła z szafy.

Amandine Buchard, Francja, judo - W zaledwie 16 sekund Amandine Buchard wygrała swój mecz półfinałowy, ostatecznie zdobywając srebrny medal zaledwie pięć tygodni po ujawnieniu się.

Ally Carda, Amanda Chidester, Haylie McCleney, USA, softball - Drużyna USA zdobyła srebrny medal olimpijski po przegranym meczu z Japonią 2:0 w meczu o złoty medal.

Brązowe Medale:

Tom Daley zdobył drugi medal olimpijski po złotym medalu teraz brązowy na indywidualnej platformie mężczyzn na 10.

Carl Hester, Wielka Brytania, jeździectwo - Carl Hester zdobył brąz, wcześniej poprzednich igrzyskach olimpijskich zdobył złote i srebrne medale.

Larissa Franklin, Joey Lye, Kanada, softball - Kanada pokonała Meksyk 3:2 w meczu o brązowy medal.

Sanne van Dijke z Holandii w kategorii 70 kg Judo - zdobyła srebrny medal, swój medal także dedykuje zmarłemu bratu.

Włoska łuczniczka Lucilla Boari zapisała się do historii, zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet.

Jasmin Grabowski Niemka wygrała brązowy medal w Judo - Teraz trudy pięciu lat podróżowania po świecie, walki i kontuzje opłaciły się walka i treningi. Oczywiście jej żona, tata w Böhl-Iggelheim i trener Stephan Hahn wykonali pierwsze telefony od Jasmin z gratulacjami.

Czterech piłkarek LGBTQ z amerykańskiej drużyny piłkarskiej, zdobyło medal brązowy Megan Rapinoe, Kelly O'Hara, Tierna Davidson i bramkarka Adrianna Franch.

Sarah Jones i Leah Wilkinson, drużyna w hokeja na trawie Wielkiej Brytanii pokonała Indie w emocjonującym meczu 4:3 i zdobyły brązowy medal w Tokio. W brytyjskiej drużynie jest trzech zawodniczek LGBTQ - Jones, Wilkinson i Susannah Townsend.