Anton Down-Jenkins wystąpił podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, awansując do finału skoku na trampolinie mężczyzn na 3 m. Nowej Zelandii skoczek, który zaledwie przetrwał eliminację w eliminacjach, zajmując 16 miejsce, zastosował zwycięską strategię w rundzie półfinałowej, aby dostać się do finału.
Biorąc pod uwagę, że to jego pierwsze igrzyska olimpijskie Down-Jenkinsa, był to nie mniej niż znakomity występ. Dodając jaka była presja, Down-Jenkins był również pierwszym Nowozelandczykiem, który brał udział w skokach do wody olimpiadzie od 1984 roku, także zachorował na covit walczył mimo wyzdrowiał i dał wszystko co może w eliminacja. (Out Sports)
She too has made herstory. 🥈🥊🇵🇭
— Philstar.com (@PhilstarNews) August 3, 2021
Nesthy Petecio celebrates her silver medal in the Boxing Women's Featherweight division of the #Tokyo2020 Olympics, becoming the first Filipina ever to win a boxing medal.
📷: AFP/Luis Robayo pic.twitter.com/uuLX2mQQ1L
Filipińska bokserka Nesthy Petecio zdobyła pierwszy srebrny medal olimpijskim w wadze piórkowej kobiet po tym, jak przegrała w bolesny sposób z Japonką Seną Irie. Po meczu Petecio zadedykowała swój medal dla wszystkich z społeczności LGBTQ.
Srebrny medal Petecio również okazał się historycznym. Jej niesamowity występ na Igrzyskach w Tokio uczynił ją pierwszą kobietą z Filipin, która zdobyła medal w boksie w swoim kraju, a także pierwszą filipinką bokserką, która zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich od 1996 roku. w boksie na poziomie olimpijskim.
Podczas ceremonii przyznania medali było dużo emocji Petecio, mimo nie udało się jej zdobyć medal złoty, jest wielka podstawa walki. Petecio przyniosło ogromną dumę swoim kraju. ()Out Sports
Look at Nesthy Petecio during her awarding 😭 pic.twitter.com/9qZhEge8sL
— Chels 🌻 (@ChelsToleds) August 3, 2021
Christine Mboma i jej koleżanka z drużyny Beatrice Masilingi, dwie sprinterki z Namibii, osiągnęły jeden z najlepszy wyników w swoim młodym życiu, osiągając 200-metrowy finał na swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich, a Mboma zdobyli srebrny medal.
W wieku 18 lat Mboma została pierwszą Namibijką, która zdobyła medal olimpijski. Jest także pierwszą Namibijką od czasu legendarnego sprintera Frank Frederick, który zdobył srebro na 100 i 200 metrów w 1996 roku. (Out Sports)
Ale nie było jej łatwo być na igrzyska na początku usunięto ich po miały za duży poziom testosteronu musiała przyjmować leki żeby obniżyć go. Podobnie afera była z Caster Semenya to dwukrotna mistrzyni olimpijska która ma zakaz występu według testosteronu jest jest mężczyzną.
Wielu osób nie chcę taki osób które mają wysoki testosteronu miedzy innymi w Polsce były mistrz halowy grzmi oburzeniem, wmawia, że takie jak ona obraża kobiet. Mimo taka urodziła się, jej organizm więcej produkuje testosteronu.
Wśród olimpijczyków jest syn geja - Jordan Windle który będzie skakać z 10-metrowej platformy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jest oficjalnie skoczkiem w drużynie USA, ale w głębi serca 22-letni olimpijczyk urodzony w Kambodży będzie również skakać dla swojego ojca geja Jerry Windle, który zaadoptował go.
Jordan został umieszczony w sierocińcu w Kambodży w wieku jednego roku w 1999 roku, a pół roku później został zaadoptowany przez Jerry'ego. Ale Jordan chorym dzieckiem, ale walczył o życie. Kiedy Jerry walczył z nim, młody chłopak otrzymał całą miłość i opiekę medyczną, jakiej potrzebował, i wkrótce wyzdrowiał i zaczął żyć nowym kraju z ojcem nowym. (Out Magazine)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz