czwartek, 5 sierpnia 2021

Wieści LGBTQ Olimpijskie: Ana Marcela Cunha najlepsza na dystansie 10 000 metrów na wodzie

Wielkie emocje na finiszu pływackiego wyścigu na 10 km na otwartym akwenie w Tokio. Ostatecznie złoty medal olimpijski zdobyła Brazylijka Ana Marcela Cunha. Druga była Sharon van Rouwendaal z Holandii, a trzecia reprezentantka Australii Kareena Lee (TVN24)

Ana Marcela Cunha zdobyła złoty medal w 10-kilometrowym maratonie pływackim kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Cunha rywalizuje w drużynie Brazylijskiej. Cunha uzyskała czas 1:59:30.8.

Wcześniej wygrała mistrzostwa świata na dystansie 25 km w latach 2011, 2015, 2017 i 2019. Nigdy nie zdobyła tytułu mistrza świata ani złota olimpijskiego na dystansie 10 km. Ciężka, wytrwałość popłaciło ją złotym medalem.

Jest to siódmy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio dla Team LGBTQ i zasadniczo, LGBTQ będzie miało miejsce w pierwszej dwunastce pod względem liczby medali, jeśli nie w pierwszej dziesiątce. Do dzięki też dwóm polkom Jolancie Ogar-Hill i Katarzynie Zillmann.

W 2019 roku sama Cunha ogłosiła swoje zaręczyny z brazylijską zawodniczką polo wodnego Dianą Ablą, która zdobyła brązowy medal w Igrzyskach Panamerykańskich. (Out Sports)

Wszyscy olimpijczycy LGBTQ z medalami:

Złoci Medaliści

Stefanie Dolson, USA, koszykówka 3x3 - Dolson nie tylko pomogła zdobyć złoto drużynie USA, ale także prowadziła w grze o złoty medal.

Ana Marcela Cunha zdobyła złoty medal w 10-kilometrowym maratonie pływackim kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Wenezuelka Yulimar Rojas ustanowiła rekord świata - 15,67 m i zdobyła złoty medal w olimpijskim konkursie trójskoku w Tokio

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody - To były czwarte igrzyska olimpijskie Toma Daleya i drugie po tym, jak publicznie ujawnił się jako gej. Zdobycie złotego medalu w skokach do wody synchronicznym opłaciło się przez te wszystkie lata ciężkiej pracy.

Nowe Zelandii Emma Twigg zdobyła złoty medal w wioślarstwie, która wreszcie zdobyła medal wcześniej zajmowała czwarte miejsce.

Nowa Zelandia zdobyła złoto w siódemkach kobiet w rugby na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, wśród czterech główne graczy do ujawnione LGBTQ. Medale zdobyły - Kelly Brazier, Gayle Broughton, Ruby Tui, Portia Woodman.

Francuska Amandine Buchard, zdobyła złoty medal w mieszany zespół judo, jej drugi medal wcześniej wygrała srebrny medal.

Srebrni Medaliści

Jolanta Ogar-Hill, która wraz z Agnieszką Skrzypulec  zdobyły srebrny medal w żeglarskiej klasie 470.

Filipińska bokserka Nesthy Petecio zdobyła pierwszy srebrny medal olimpijskim w wadze piórkowej kobiet po tym, jak przegrała w bolesny sposób z Japonką Seną Irie.

Hannah Roberts, USA, freestyle BMX - dała niesamowity pokaz w swoim pierwszym jazdy kolarstwie BMX.

Raven Saunders, USA, lekkoatletyka - pchnięcie kulą Raven Saunders rozświetliła te igrzyska swoją radością, twerkując po wygranej.

Astrid Guyart, Francja, szermierka - drużynowe kobiet Astrid Guyart ujawniła się tym roku podczas miesiąca Pride i teraz zdobyła medal olimpijski.

Raz Hershko, Izrael, judo - drużyna mieszana Hershko zdobyła brąz z drużyną Izraela.

Erica Sullivan, USA, pływanie - Sullivan zgarnęła srebro w 1500-metrowym stylu dowolnym.'

Katarzyna Zillmann, Polska, wioślarstwo - Zillmann dodatkowo po zdobyciu srebrnego medalu wyszła z szafy.

Amandine Buchard, Francja, judo - W zaledwie 16 sekund Amandine Buchard wygrała swój mecz półfinałowy, ostatecznie zdobywając srebrny medal zaledwie pięć tygodni po ujawnieniu się.

Ally Carda, Amanda Chidester, Haylie McCleney, USA, softball - Drużyna USA zdobyła srebrny medal olimpijski po przegranym meczu z Japonią 2:0 w meczu o złoty medal.

Brązowi Medaliści

Carl Hester, Wielka Brytania, jeździectwo - Carl Hester zdobył brąz, wcześniej poprzednich igrzyskach olimpijskich zdobył złote i srebrne medale.

Larissa Franklin, Joey Lye, Kanada, softball - Kanada pokonała Meksyk 3:2 w meczu o brązowy medal.

Sanne van Dijke z Holandii w kategorii 70 kg Judo - zdobyła srebrny medal, swój medal także dedykuje zmarłemu bratu.

Włoska łuczniczka Lucilla Boari zapisała się do historii, zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet.

Jasmin Grabowski Niemka wygrała brązowy medal w Judo - Teraz trudy pięciu lat podróżowania po świecie, walki i kontuzje opłaciły się walka i treningi. Oczywiście jej żona, tata w Böhl-Iggelheim i trener Stephan Hahn wykonali pierwsze telefony od Jasmin z gratulacjami.