sobota, 9 września 2017

News: Finlandia, Grzegorz Miecznikowski, Tęczowy patriotyzm, Aga Zaryan, Prawa kobiet, Stonewall UK ...


"Nie jesteśmy przekonani, że osoba tak jak ty, o określonej orientacji i poglądach, będzie w stanie nas reprezentować" - o dyskryminacji osób LGBT w biznesie rozmawiają Grzegorz Miecznikowski, Karolina Kędziora i Agata Kowalska Audycja TUTAJ.

Niemal 1600 par jednopłciowych zawarło w Finlandii związek małżeński od momentu wejścia w życie w marcu przepisów pozwalających na zawieranie małżeństw homoseksualnych. Większość tych par (ok. 1100) to osoby, które dotychczas żyły razem w ramach tzw. związków partnerskich.

Z danych fińskiego Centrum Rejestracji Ludności (Väestörekisterikeskus, VRK) wynika, że od marca zawarto ok. 450 nowych małżeństw homoseksualnych, ponadto ponad 1100 związków partnerskich przekształcono w małżeństwa po tym, jak przepisy prawne dopuściły zawarcie związku małżeńskiego przez osoby tej samej płci.

Ale jeszcze nie jest też równość miedzy innymi chodzi o sytuację, w której w zakładanej rodzinie znajduje się dziecko, które w takiej sytuacji ma więcej niż dwoje rodziców.

Najnowsze dane wskazują, też że pary jednopłciowe w południowej części Finlandii skorzystały z prawa w regionach Häme i Uusimaa. Najmniejsza liczba małżeństw i związków partnerskich tej samej płci odnotowano w Finlandii części Wschodniej, południowo-wschodniej Finlandii, Finlandii Północnej i Laponii - YLE/RP.

Pierwsze małżeństwa par jednopłciowy były Jarmo-Matti Happo i Jan Erik Finskas, zmienili swój związek z związku partnerskiego na małżeństwo. Razem są ze sobą 15 lat i do poznali się 1 marca, w rocznice związku zmieniają swój związek na małżeństwo. Cała relacja na stronie komercyjnej stacji Fińskiej MTV.

Grzegorz Miecznikowski złożył jednej z polskich firm z branży nowych technologii ofertę. Chciał przeszkolić jej pracowników w zakresie sprzedaży, ponadto firma poszukuje specjalisty do obsługi kanałów w mediach społecznościowych. Spełnił wszystkie wymagania. Pracy nie dostał, bo jest homoseksualistą.

"Nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś rezygnuje ze współpracy z moją agencją ze względu na moje życie prywatne. Historia jest, jak zwykle, bardzo prosta. Na LinkedIn dostaję wiadomość, że firma z branży nowych technologii chciałaby się przeszkolić w zakresie sprzedaży oraz poszukuje specjalisty do obsługi kanałów społecznościowych" – napisał Miecznikowski na swoim Facebooku - Na Temat.

Wydaje się, że „tęczowa emigracja” to coraz powszechniejsze zjawisko. Osoby LGBTQ wyjeżdżają z Polski, aby sformalizować swój związek i/lub wspólnie wychowywać dzieci tam, gdzie prawo na to pozwala a codzienne doświadczenie homofobii jest mniej uciążliwe. Decyzji o wyjeździe często towarzyszą także żal i tęsknota za Polską.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie organizowane wspólnie przez Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) i Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza (MNW) poprzedzone pokazem filmu Artykuł Osiemnasty. Podczas dyskusji po filmie porozmawiamy m.in. o tym czy odwoływanie się do patriotyzmu to dobra i skuteczna strategia budowania akceptacji dla osób LGBTQ w Polsce.

Program spotkania:
17:30 – 18:45: pokaz filmu „Artykuł osiemnasty”;
19:00 – 20:30: debata pt. „Tęczowy patriotyzm?” z udziałem gości i zgromadzonych osób.
Po dyskusji będzie można poznać się lepiej z ekipą MNW i FRS przy piwie i/lub herbacie w pobliskim „Wrzeniu Świata”.

Wstęp na pokaz i dyskusję jest bezpłatny. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu „MNW: Rozmowy” oraz w ramach cyklu „Rozmowy o różnorodności” z okazji 10-lecia FRS dzięki wsparciu Allianz Kulturstiftung.

Dniu 21 września o 17:30 - w miejscu Faktyczny Dom Kultury ul. Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa

fot. Mirek Kaźmierczak
Mamy laureatkę nagrody Sojusznika Roku 2017 kampanii KPH „Ramię w ramię po równość”.

Została nią Aga Zaryan. Wokalista została wyróżniona jako gwiazda, która na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy aktywnie wspierała lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe w walce z dyskryminacją. KPH postanowiła docenić Zaryan za udział w kampanii społecznej „Ramię w ramię po równość”, kiedy wokalistka była w 8 miesiącu ciąży, za jej obecność na Paradzie Równości, na której pojawiła się z całą rodziną, a także za liczne publiczne wystąpienia, w których wspierała równościowe postulaty osób LGBT ze świadomością, że jej głos słyszą miliony.

Piosenkarka pozowała do zdjęcia w akcji KPH będąc w 8. miesiącu ciąży. Mówiła wtedy, że swe dzieci (Aga ma dwóch synków) wychowuje w duchu akceptacji dla różnorodności, również seksualnej.

Odbierając wczoraj nagrodę, wspomniała o swym kuzynie Kubie, geju, który towarzyszył jej podczas wieczoru. Powiedziała, że Kuba spotkał się z dyskryminacją ze strony rówieśników, gdy był w szkole...

Gala KPH "Ramię w ramię po równość" zdjęcia na stronie Kampanii Przeciw Homofobii TUTAJ.

W państwie PiS kobiety mają przede wszystkim rodzić nowych Polaków. Właśnie pojawił się pomysł projektu, według którego sąd mógłby zarządzić przymusowe zamknięcie kobiety w ciąży w szpitalu. W postępowaniu oprócz prokuratora uczestniczyłby “adwokat dziecka nienarodzonego”.

Oficjalnie projekt ma chronić płód przed FAS – alkoholowym zespołem płodowym. W praktyce będzie oznaczać sprowadzenie kobiet do roli narodowych inkubatorów – kontrolowanych, szpiegowanych i pozbawianych wolności.

Mężczyznom, którzy nienawidzą kobiet, przypominamy, że podobne programy istniały w XX wieku. W 1936 roku rozkazem Heinricha Himmlera powołano organizację Lebensborn, będąca częścią struktur SS. Lebensborn miał stworzyć odpowiednie warunki do „hodowli nordyckiej rasy nadludzi” oraz zahamować wzrastającą liczbę aborcji. Zdrowe, aryjskie kobiety – izolowane w zamkniętych ośrodkach – miały dostarczać jak najwięcej mięsa armatniego dla armii Hitlera.

Polska nie prowadzi całościowej polityki alkoholowej. Efektem jest potężny problem alkoholizmu w kraju. Żeby tę sytuację naprawić, trzeba ograniczyć sprzedaż i wesprzeć system leczenia. Osoba chora na alkoholizm, oprócz leczenia, powinna też mieć możliwość przerwania ciąży – często nieplanowanej lub z gwałtu.

Doprowadzenie chorej na oddział i zmuszenie do urodzenia, a potem wykopanie z chorym dzieckiem na ulicę – to nieludzkie. Nie stanowi żadnego rozwiązania problemu - Partia Razem.

Walka o równość nie się skończyła jeszcze. Cokolwiek robisz i robiłeś nadszedł czas na wsparcie lesbijek, gejów, bi i trans (LGBT), nowa kampania brytyjskiej organizacji Stonewall. Nie tylko żeby wyjść z szafy osób LGBT ale żeby wszyscy którzy wspierają i popierają żeby stanęli po naszej stronie powinni głośno mówić dawać wsparcie dla LGBT. Dodatkowo też cel jest zwrócenie uwagi na szerzącą się homofobię i na nią reagować.


Kulisy kampanii ComeOutForLGBT, prezentuje stylista Gok Wan


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Wieża ratunkowa Lifeguard w Venice w Kalifornii nie zostanie już przemalowana na inny kolor petycja wielu osób do rady miasta żeby pozostawić wieże ratunkową na zawsze w korach tęczy.


Życie było trudne dla Ma Baoli, dla geja kiedy ujawnił się i zrezygnował z pracy jako policjanta. Pięć lat później jego firma internetowa Blue City jest największym graczem na chińskim rynku LGBT. Reportaż Bloomberg na temat jak aplikacja społecznościowa Blued zmienia sposób życie osób homoseksualny w Chinach.


Adrian Zadberg: to beczelne obejście systemu finansowania polityki


Rockowy zespół Deerhoof wystąpił w Democracy Now! wykonał pięć piosenek i rozmawiał o muzyce i polityce. Strona muzyczna Pitchfork nazwał Deerhoof „najlepszy zespołem na świecie.” The New York Times opisał ich jako „jeden z najbardziej oryginalnych zespołów rockowych w ostatniej dekadzie”.


Alabama jak dyskryminuje Afroamerykanów w szkołach publiczni, biali nie chcą widzieć innej rasy uczniów w szkołach.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz