piątek, 28 czerwca 2013

Ciąg dalszy na temat wyroku Sądu Najwyższego USA senator PIS, republikanie, Hillary Clinton, kościoły chrześcijańskie

Hector Frias i Chris Reay, są razem 7 lat mówią,
mieszkają w Teksasie, gdzie ich związek jest nie uznawany
Ale i tak dla wielu par tej samej płci, nie nie zmieni po wielu żyje w stanach gdzie ma lokalne prawa zakazujące legalizację związków homoseksualny, oraz lokalne wersje DOMA. Tak naprawdę wygrana jest tylko częściowa Sąd Najwyższy USA powiedział to powiedział, a wiele stanów będzie do tej pory zakazywać związków homoseksualny. Jeszcze daleka droga dla par tej samej płci Amerykański, wszyscy byli traktowani równi. Fundamentaliści i prawica nie powiedzieli ostatnie słowo. (NBC News)

Też opalenie DOMA, pomoże parom dwóch narodowy, dzięki temu nie obywatel amerykański żonaty z Amerykaninem będzie mógł dostać zieloną kartę, inaczej musiałby opuszczać Amerykę, ich małżeństwo nie było uznawane, przez tą ustawę.(towleroad)

Republikanie chcą wprowadzić poprawię do konstytucji zakaz małżeństw homoseksualny. Tim Huelskamp powiedział, że wprowadzi poprawki do Federalnej konstytucji małżeństwo określające między mężczyzną i kobietą, jeszcze w tym tygodniu.

Poprawka ta miała takie same skutki jak DOMA, żeby rząd federalny, nie uznawał małżeństw osób tej samej płci. Już wcześniej za rządów Busha próbowano wprowadzić tą poprawkę. (Pink News)

Onet.pl: Wyrok Sądu Najwyższego USA sprawie równości małżeństw zza oceanu budzi niepokój senatora Prawa i Sprawiedliwości Jana Marii Jackowskiego.

W moim głębokim przekonaniu mamy do czynienia z ofensywą homoideologii. Obecnie w wielu państwach zachodnich na siłę próbuje się zrównać tzw. związki homoseksualne z małżeństwami heteroseksualnymi. To śmiertelne zagrożenie - mówi Onetowi J. M. Jackowski.

Zdaniem polityka PiS - patrząc na werdykt amerykańskiego sądu - można dojść do wniosku, że mamy w Polsce jednak dobrą konstytucję, która pod względem ochrony małżeństwa jest "satysfakcjonująca".

Mirosława Makuchowska, wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii, wskazuje, że werdykt amerykańskich sędziów bardzo szybko odbił się echem w świecie, bo np. "The Guardian" opisał wyrok jak najważniejsze, pokoleniowe wydarzenie w drodze po równouprawnienie gejów i lesbijek.

- Absolutnie się z tym zgadzam. Wyrok potwierdzający niekonstytucyjność zakazu małżeństw jednopłciowych wpłynie nie tylko na sytuacje osób LGBT w USA, ale też wyznaczy drogę innym państwom - mówi Makuchowska.

Tego boi się Jackowski. W ocenie senatora PiS dawanie związkom homoseksualnym kolejnych praw pociągnie za sobą kryzys demograficzny, starzenie się społeczeństw, które w końcu nie będą mogły odtworzyć biologicznej piramidy pokoleń.

- A to z kolei wiąże się z podniesieniem podatków i załamywaniem się systemów emerytalnych. Rozwiązaniem może być wtedy wprowadzenie przymusowej eutanazji - mówi nam J. M. Jackowski.

Makuchowska kontruje. - Spadek dzietności jest spowodowany przede wszystkim nieprzyjazną polityką rodzinną państwa, niepewną sytuacją ekonomiczną młodych par. Przyznawanie praw gejom i lesbijkom nie ma na to wpływu. Bo niby jak? "Kochanie, geje mogą brać śluby, dlatego nie będziemy mieć dzieci"? To absurd - ironizuje.

Senator krytykuje PIS prezydenta USA Barack Obama, który pogrutogował wygranej Sądu Najwyższego USA. "To błąd logiczny i czysty sofizmat. Małżeństwo z natury rzeczy jest nastawione na przekazywanie daru życia. A związki homoseksualne nie są do tego zdolne. Wypowiedź Baracka Obamy to więc przejaw homoideologii" - ocenił senator PIS.

Makuchowska podkreśla jednak, że "zwiększenie równouprawnienia osób LGBT będzie powodowało zwiększenia ilości dzieci u tych par". Jak? - Pamiętajmy, że geje i lesbijki mogą i często mają dzieci. Potrzeba posiadania potomstwa jest podobna jak u osób heteroseksualnych, niektórzy ją mają, a niektórzy nie - zauważa.

Amerykańscy geje i lesbijki są naszymi kolegami, nauczycielami, żołnierzami, przyjaciółmi i ukochanymi osobami. Zasługują na to, aby mieć pełnię praw wynikającą z obywatelstwa, co oznacza także prawo do małżeństwa - powiedziała była sekretarz stanu USA Hillary Clinton w oficjalnej wypowiedzi dla stowarzyszenia Human Rights Campaign - Gazeta Wyborcza.

Jeden sędziów Sądu Najwyższego John Roberts, ma kuzyna geja Jean Podrasky który walczył o równość małżeństw żyje z swoim partnerem w Kalifornii, który jeszcze zakazuje małżeństwa homoseksualne. Podrasky powiedział kiedy całkowicie uchyli prawo on ożeni. John Roberts, głosował przeciw uchyleniu DOMA, a prop8 głosował za uchyleniem tylko z powodu formalnym.

Narodowa Katedra Episkopalna w Waszyngtonie, wcześniej modlili się za LGBT, teraz dzwony biły na część wygranej Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw homoseksualny. Tak samo przez 45 minut inne kościoły Presbyterian, metodystów i innych Kościoły chrześcijańskie ich dzwony dzwoniły.

W oświadczeniu, katedry dziekan, ks Gary Hall, mówi Kościelne dzwony dzwonią z okazji rozszerzenia federalnego prawa równości małżeństw do wszystkich par homoseksualnych, które są w miłości Boga. Hall mówi, że orzeczenie powinno służyć jako wezwanie do chrześcijan do przyjęcia religijnej równości małżeństwa.


YouTube obchodzi miesiąc Pride z największy momentów LGBT filmów swoi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz