Fot: Carl DeMaio |
Kościół katolicki w Szkocji, Arcybiskup Glasgow Mario Conti, napisał do wszystkich szkockich parafii, aby nakłonić ich do sprzeciwiania planom, zalegalizowania małżeństw homoseksualny. Mówi kościół będzie aktywnie blokować zmiany dotyczące zmian dla LGBT. Dodatkowo mówi do podzieli mieszkańców szkodzi i doprowadzi do dyskryminacji chrześcijan.
Wcześniej Kościoła katolickiego, kardynał Keith O'Brien, powiedział w ubiegłym miesiącu, że homoseksualne rodziny oznacza, że nasze społeczeństwo celowo wybiera pozbawienie dzieci mieć prawo do matki i ojca. Czy nazywał prawa LGBT łamaniem praw człowieka.
Startował z pierwszego miejsca w Gdyni na liście Ruchu Palikota. Dostał 16 tys. 919 głosów - tylko nieco ponad 1 tys. mniej, niż rywal z SLD Leszek Miller
Ewa Siedlecka: - Jesteś pierwszym otwartym gejem w polskim parlamencie. Jak to jest?
Robert Biedroń (Ruch Palikota): - Sam nie wiem, gardło mi się ściska Jeszcze tego nie ogarniam. Przyznam, że nie liczyłem na sukces, bałem się, że ludzie jeszcze nie są do tego przygotowani. Jeszcze kilka lat temu w naszą stronę leciały nie tylko wyzwiska, ale i kamienie. To znak, że jesteśmy teraz innym społeczeństwem: otwartym, tolerancyjnym. Jestem z nas wszystkich dumny.
Porzuciłeś SLD, bo mniejszościom seksualnym i kobietom dawali odległe, niebiorące miejsca na listach wyborczych i poszedłeś do Palikota. No i opłaciło się unieść honorem.
- Wynik Ruchu Palikota jest dla mnie zaskoczeniem. Okazało się, że się opłaciło, ale przede wszystkim Polsce. Do niedawna wszyscy uważali, że dla SLD nie ma alternatywy, nie ma innej lewicy. A Ruch Palikota ją stworzył. Daje szansę na budowę nowej lewicy nie obciążonej historycznie i mentalnie. Mam nadzieję, że ten ruch będzie rósł i że przyłączą się do niego także działacze i posłowie SLD. To będzie lewica w nowoczesnym, europejskim stylu. Zapraszam: Chodźcie z nami!
Czym chcesz się zająć w Sejmie?
Np. rozwiązywaniem problemu bezrobocia. Kiedy w ramach kampanii wyborczej spotykałem się z ludźmi, najtrudniejszym dla mnie doświadczeniem były spotkania z tymi, którzy nie mają pracy. Czują się zupełnie niepotrzebni. Nie mają nawet pieniędzy, żeby wyjechać i szukać pracy w większym mieście. Sporo rozmów z wyborcami dotyczyło też służby zdrowia. No i oczywiście kwestie związane z równością i prawami człowieka. Mamy - my, organizacje pozarządowe - gotowe projekty: dotyczące karania mowy nienawiści w związku z płcią, wiekiem, niepełnosprawnością, orientacją seksualną i tożsamością płciową. I projekt ustawy o związkach partnerskich. Będziemy zabiegać, by znalazły się w Sejmie. I by podpisali się pod nimi posłowie różnych partii. Marzę, byśmy jak najwięcej spraw rozwiązywali ponad podziałami.
Anna Grodzka transseksualna posłanka w Sejmie dla tvn24:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz