Kampania Przeciw Homofobii Trójmiasto oraz Krytyka Polityczna Trójmiasto w ramach cyklu Tęczowe Kino Zaangażowane zapraszają we wtorek 25 października o godz. 19.00 do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku) na pokaz filmu Julie Beanland „Moje mamy były mężczyznami”. Wstęp wolny.
Po seansie debata na temat rodzicielstwa osób LGBTQ z udziałem dr Anny Kłonkowskiej i dr Katarzyny Bojarskiej. Dyskusję poprowadzi Marta Abramowicz (KPH).
O filmie:
Louise Jarvis ma dwie mamy. Jednak jeszcze trzy lata temu Sarah była jej tatą. Louise, jej druga mama, kiedyś też była mężczyzną. Media okrzyknęły ich najdziwniejszą rodziną w Anglii, ale Louise się z tym nie zgadza. Dokument „Moje mamy były mężczyznami” opowiada o codziennym życiu dwóch mam i ich córki, które – paradoksalnie – aż tak bardzo nie różni się od życia „standardowej” rodziny.
„Moje mamy były mężczyznami”
reż.: Julie Beanland
prod.: Wlk. Brytania 2007, 47 min.
Film uhonorowany w 2007 roku nagrodą publiczności na International Gay & Lesbian Film Festival w Barcelonie.
Katarzyna Bojarska – pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także w Poradni Zdrowia Psychoseksualnego „BezTabu”. Wykładowczyni, trenerka i badaczka społeczna. Specjalizuje się w zakresie seksuologii, psychologii seksualności, problematyce tożsamości nieheteroseksualnych i transpłciowych, heteronormatywności, heteroseksizmu i homofobii, a także pomocy psychologicznej osobom nieheteroseksualnym, transpłciowym i interseksualnym.
Anna Kłonkowska - adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych UG, psycholog, filozof, socjolog; zajmuje się społecznym odbiorem osób transpłciowych oraz zagadnieniem androginii w historii kultury.
Marta Abramowicz - absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, działaczka na rzecz osób LGBT, psycholog, trenerka, terapeutka; współautorka raportu KPH „Tęczowe rodziny w Polsce” z 2009 roku.
Dla tych którzy są poza Trójmiasto można obejrzeć Online dokument ten na portalu Onet.pl lub na alterkino.org
Jaki ten dokument jest ohydny, takie osoby powinno karać dożywotnym wiezieniem
OdpowiedzUsuń