Co to znaczy być gejem? Z jakimi trudnościami spotykają się homoseksualni mężczyźni podczas coming outu? Czy gej może mieć heteroseksualnych kolegów? Na te i inne przeszyte stereotypami pytania w kolejnym odcinku “Tęczowego przewodnika”, poświęconego literce “G”, odpowiedzą osoby działające w Lambdzie Warszawa.
Czym jest queer? Skąd wzięło się to pojęcie? Dlaczego mówimy o “kulturze queerowej”? W jaki sposób osoby mogą identyfikować się z tym skrótem? Na te i inne przeszyte stereotypami pytania w kolejnym odcinku “Tęczowego przewodnika”, poświęconego literce “Q”, odpowiedzą osoby działające w Lambdzie Warszawa.
Co to znaczy być osobą transpłciową? Z czym wiąże się proces korekty płci? Z jakimi emocjami walczą osoby w procesie tranzycji? Czy transpłciowość to kwestia wyboru, czy odpowiedź na odkrywanie swojej własnej tożsamości? Na te i inne przeszyte stereotypami pytania w kolejnym odcinku “Tęczowego przewodnika”, poświęconego literce “T”, odpowiedzą osoby działające w Lambdzie Warszawa.
Kim są osoby biseksualne? Jakie trudności przeżywają w okresie odkrywania własnej tożsamości? Z czym wiąże się coming out osoby biseksualnej? Czym różni się osoba biseksualna od panseksualnej?
Co to znaczy być lesbijką? Ile kobiet identyfikuje się jako osoby homoseksualne? Czy coming out jest procesem, który wymaga wcześniejszego przygotowania się? Na te i inne przeszyte stereotypami pytania w kolejnym odcinku “Tęczowego przewodnika”, poświęconego literce “L”, odpowiedzą osoby działające w Lambdzie Warszawa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz