Nowa kadencja Sejmu rozpoczęła obrady zaledwie trzy miesięcy temu. Po tym czasie udało się wyróżnić polityków, którzy wyjątkowo chętnie udali się w ostatnim czasie na zagraniczne wyjazdy. Sejmowej grupie podróżników przewodzi wicemarszałek Małgorzata Gosiewska. Tak się bawi dobra zmiana, a szpitale zamykają się.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zabrał głos w sprawie zdarzenia, w trakcie którego dyrektorka jego gabinetu Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą przez operatora TVP Info. Kobieta trafiła do szpitala. "Tomografia głowy, objawy wstrząśnienia mózgu, szok. Mogło się skończyć bardziej tragicznie. Powstrzymajmy tych szaleńców!!!" - zaznaczył Grodzki.
Materiały "Wiadomości" są sprzeczne z obowiązkiem zapewnienia w mediach publicznych "pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności - pisze Rada Etyki Mediów w wydanym w niedzielę oświadczeniu. Dotyczyło ono materiałów emitowanych w "Wiadomościach" TVP, w których sugerowano, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki.
Telewizja publiczna pokazuje gale organizacji związanej z Ramzanem Kadyrowem, dyktatorem Czeczenii oskarżanym o zlecanie politycznych zabójstw w Rosji, ale także porywanie i prześladowaniem osób homoseksualny.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. oraz jego syna, a także dyrektorkę małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Śledztwo CBA dotyczy wielomilionowych łapówek.
Koszty związane z wprowadzeniem podatku bankowego zostały przerzucone na klientów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy we wtorkowym wydaniu, na dodatkowe obciążenia banki zareagowały obniżką oprocentowania depozytów i podwyższeniem kosztu kredytu.
Choć polski rząd stara się o odzyskanie dóbr kultury utraconych podczas II wojny światowej, w muzeach w Polsce przechowywane są dzieła, które naziści ukradli obywatelom innych krajów - pisze "New York Times". Amerykański dziennik stwierdza, że Polska nie podejmuje odpowiednich kroków, aby zwrócić je prawowitym właścicielom.
Prokuratura w Gdańsku nie przeprowadzi śledztwa ws. gróźb, także śmierci, jakie otrzymywała prezydentka Aleksandra Dulkiewicz. O sprawie poinformował poseł i brat zamordowanego rok temu Pawła Adamowicza, Piotr. Powodem odmowy śledczych była godzina, o której na maila prezydentki wpływały groźby.
Były ksiądz podejrzany o molestowanie i gwałcenie ministranta pracuje w poznańskiej kurii - dowiedziała się "Wyborcza". To w jego sprawie arcybiskup Stanisław Gądecki odmawiał współpracy z prokuraturą.
- Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym - mówiła w TVP Info europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa. Stwierdziła, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął".
Rada ds. Apostolstwa Świeckich Episkopatu Polski stanęła w obronie abp. Marka Jędraszewskiego po jego słowach o "ekologizmie". "Mówił precyzyjnie, że nie chodzi o ekologię, ale o ideologię z kontekstem społecznym i politycznym" - czytamy. Co więcej, rada nazywa metropolitę krakowskiego, który mówił m.in. o "tęczowej zarazie", "człowiekiem dialogu".
Skrajnie prawicowa francuska platforma, która publikuje dezinformujące materiały, uderzające w tamtejsze partie, imigrantów oraz islam i ośmiesza działania w obronie klimatu, prowadzona jest przez aktywistów z Polski, związanych z Konfederacją i Januszem Korwin-Mikkem, piszą Laura Kayali i Zosia Wanat z POLITICO.
- W Kościele działa kontrwywiad, którego zadaniem jest deprecjonowanie ludzi mówiących o problemach Kościoła. Ma zniszczyć ich życie - mówił we Wrocławiu Radosław Gruca, autor książki "Hipokryzja", o systemie chronienia pedofilów w polskim Kościele. Poruszał też temat współpracy PiS i Kościoła, teczek SB księży oraz "lawendowej mafii".
Dzieci i młodzież z Sosnowca rezygnuje z religii w szkole. Jak policzył Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce, diecezja sosnowiecka jest jedną z trzech w kraju, gdzie odsetek uczniów chodzących na katechezę jest najmniejszy.
"Nie będę demolował interesów z Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego, że wisi na tym twoja pensja, twoja pensja i jeszcze pensje 25 innych osób" – mówił na zebraniu z pracownikami Wirtualnej Polski jej wiceszef Tomasz Machała. Wspólne "interesy" oznaczają cenzurę, konsultowanie artykułów z żoną Ziobry oraz pisanie tekstów promujących ministra i jego ludzi
Prawo i Sprawiedliwość jest zaskoczone pismem Komisji Europejskiego do Trybunału Sprawiedliwości UE - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Wedlug ustaleń dziennikarzy, KE wymienia w nim przepisy dot. Izby Dyscyplinarnej SN, które powinny zostać zawieszone. To może zakończyć się jeszcze większym chaosem prawnym.
PE debatuje o Polsce, wiceszefowa KE
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz