czwartek, 31 marca 2016

News: Ewa i Małgorzata, Czesław Mozil, Niesprawność, Związki partnerskie, Wentworth Miller, Irlandia Północna ...


Ewa i Małgorzata są razem od dziesięciu lat. Pięć lat temu, kiedy wygrały konkurs jednej z linii lotniczych i wzięły ślub na wysokości 11 tysięcy metrów, poznali je widzowie UWAGI! - To był bardzo ważny, cudowny, niesamowicie wzruszający moment - wspomina dziś Ewa Tomaszewicz. Rocznica ślubu to jednak też gorzkie refleksje. - W naszym kraju równości nie ma i wygląda na to, że jeszcze długo nie będzie - mówią kobiety. Fragment TUTAJ.

Z okazji piątej rocznicy swojego ślubu, ona i Ewa urządziły huczną imprezę. Poprowadziła ją dziennikarka "Newsweeka", Renata Kim. Obie kobiety poznała przy okazji wywiadu, który przeprowadzała. - Opowiadały o swoim życiu, miłości. Ich pies chodził po domu, one się trzymały za ręce. Były bardzo czułe, ale też rzeczowe. Wyszłam z tego mieszkania z poczuciem, że byłam w domu pełnym miłości. I zastanawiałam się: dlaczego te dziewczyny nie mogą zarejestrować swojego związku? Nie mogą wziąć ślubu? - mówi Kim.

Tamten ślub, który mogły wziąć dzięki zwycięstwu w konkursie, znaczył dla nich bardzo wiele. – Traktujemy to obie bardzo poważnie. Wiem to. Słowa przysięgi: "na dobre i na złe". Po ślubie to złe też się wydarzyło - mówi Małgorzata, trzymając Ewę za rękę. Cały program na TVN Player.

Czesław Mozil, sojusznik osób LGBT w ramach akcji Kampanii Przeciw Homofobii, uczestnik debaty KPH o równości, w najnowszej "Replice" mówi:

"Po jednym z koncertów podeszły do mnie dwie pary: dwie dziewczyny i dwóch chłopaków. Podziękowali mi za wsparcie. Na początku nie wiedziałem nawet, o co im chodzi – po chwili dotarło do mnie, że mówią o wsparciu dla środowisk LGBT. (…) Cieszę się, że takie moje małe gesty, jak np. udział w debacie KPH czy zmiana zdjęcia profilowego na Facebooku na tęczowe, mają dla kogoś znaczenie."

Inne cytaty z wywiadu: "Często chodziłem do klubów gejowskich, bo można było tam poderwać najfajniejsze dziewczyny, które przyszły ze swoimi przyjaciółmi-gejami (śmiech). Świetnie się bawiłem w tego typu miejscach, zabawy były do rana."

"Zadziwia mnie, że nawet w środowisku homoseksualnym występują podzielone opinie np. w kwestii adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Ja popieram prawo do takiej adopcji, bo znam pary jednopłciowe, które wychowują dzieci, także w Polsce. Jestem przekonany, że dwie kochające się osoby są w stanie zapewnić miłość i dobre wychowanie dziecku."

"Prawda jest taka, że tylko dorośli mają problem z różnymi podziałami. Małe dzieci w przedszkolu nie przejmują się tym, że dziewczynki „muszą” się bawić tylko lalkami, a chłopcy – samochodami. Koleżanka mojej dziewczyny miała za to niedawno inną, przykrą sytuację: trzy lata temu została wezwana na dywanik do nauczycielki w sprawie swojego syna. O co chodziło? Jej syn, który jest fanem Cristiano Ronaldo, miał kolczyk w uchu, który - zdaniem nauczycielki - „mogą nosić tylko dziewczynki, albo ...geje”. To jest po prosu skandal! Jak mówić o tolerancji, skoro nie możemy jej znaleźć nawet wśród nauczycieli?" Cały wywiad Sergiusza Królaka z Czesławem Mozilem - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Z mojej perspektywy, czyli z perspektywy niepełnosprawnego faceta świat wygląda inaczej. Kiedy od urodzenia masz krótsze ręce, fachowo zwane kończynami górnymi, a na dodatek prawa ręka to tak naprawdę mocny chwytak wystający z barku, to z biegiem lat musisz zaakceptować, że sformułowanie „świat na wyciągnięcie ręki” w tym przypadku brzmi lekko komicznie.

Dodał, że my jako społeczeństwo jesteśmy zbyt jednolici, a właściwie robimy wszystko, żeby ukryć naszą różnorodność. Nie potrafimy się komunikować, nie akceptujemy tego, że świat widziany naszymi oczami, z naszej perspektywy, to tylko jakiś wycinek.

Żyjemy w XXI wieku, a ja – gdy już mija cisza – ciągle słyszę teksty rodem ze średniowiecza. Chciałbym otaczać się ludźmi, którzy w każdym z nas widzą możliwości rozwoju, którzy są przekonani, że razem możemy zdobyć nowe szczyty, bo przecież każdy z nas stanowi w społeczeństwie wartość dodaną, prawda? Całość na Tęczowy Poznań.

Fot Miłość Nie Wyklucza
KPH: Czy czeka nas zmiana prawa, która zablokuje parom jednopłciowym możliwość zawierania związków partnerskich?

Instytut Ordo Iuris pracuje nad ustawą, której celem jest zablokowanie działań Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich.

Zawiązana w listopadzie 2015 roku Koalicja, w skład której wchodzi m.in. KPH, Miłość nie wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Kancelaria prawna Pietrzak Sidor; Wspólnicy, podjęła działania sądowe mające na celu wprowadzenie zmian w polskim prawie. Członkowie i członkinie Koalicji wspólnymi siłami chcą doprowadzić do historycznego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zobowiąże Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających zawieranie związków par osób tej samej płci.

Posłowie chcą zmienić tak prawo, by Trybunał w Strasburgu nie mógł nakazać nam legalizacji homozwiązków.

Dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris zauważa, że jeszcze przed orzeczeniem Trybunału w Strasburgu niektóre włoskie sądy zaczęły uznawać związki zawarte za granicą.

Żeby w Polsce nie powtórzył się taki scenariusz, Ordo Iuris chce uniemożliwić uznawanie związków z zagranicy. Dlatego proponuje zapisać w prawie prywatnym międzynarodowym, że „nie stosuje się przepisów prawa obcego w zakresie, w jakim regulują związki osób tej samej płci".

Ordo Iuris i posłowie PiS obawiają się też scenariusza polegającego na tym, że pary jednopłciowe, mimo braku ustawy o związkach partnerskich, będą zyskiwały coraz więcej uprawnień dzięki orzeczeniom sądów krajowych. Ich zdaniem ma to już miejsce. Pod koniec lutego Sąd Najwyższy orzekł, że osoba homoseksualna może odmówić złożenia zeznań obciążających partnera. Zdaniem SN, aby dwie osoby pozostawały we wspólnym pożyciu, nie muszą być różnej płci.

Dlatego w projekcie przygotowanym przez Ordo Iuris i popieranym przez posłów PiS znalazła się też propozycja wykreślenia „wspólnego pożycia" z definicji osoby bliskiej w kodeksie karnym - Rzeczpospolita.

Artykuł Osiemnasty: "Jesteśmy w szoku że w Polsce anno domini 2016 jakikolwiek poseł może mówić o tym że: "trzeba znowelizować prawo o aktach stanu cywilnego, uniemożliwiając wydawanie dokumentów, które mogą posłużyć do zawierania przez obywateli RP związków jednopłciowych za granicą". Jak bardzo cynicznym i podłym człowiekiem trzeba być aby szczuć ludzi nawet jeśli zdecydują się żyć poza granicami swojego kraju? Słowa te padły z ust szefa zespołu parlamentarnego Piotra Uścińskiego z PiS."

Jednak już teraz działacze LGBT ostrzegają przed dyskryminacją. - Istnieją kraje, w których można mieć kilka żon. Jednak posłom PiS poligamia nie przeszkadza. W swojej nowelizacji chcą uniemożliwić tylko uznawanie związków osób tej samej płci - zauważa działacz LGBT Tomasz Szypuła. - Oznacza to, że w tej całej sprawie chodzi o polowanie na czarownice i stygmatyzowanie osób LGBT - komentuje.

Nie zgadza się z tym Paweł Knut, prawnik z Kampanii Przeciw Homofobii, który współtworzy program litygacji strategicznej. - Niektóre państwa, w których polscy obywatele zawierają związki jednopłciowe, nie wymagają już zaświadczeń, które ma usunąć nowelizacja. Z kolei zmiana prawa międzynarodowego prywatnego dałaby właśnie Trybunałowi w Strasburgu asumpt do orzeczenia krytycznego wobec Polski - komentuje. - Tak naprawdę, jeśli władze chciałyby skutecznie zablokować orzeczenie, pozostaje im jedno: wystąpienie Polski z Rady Europy, której organem jest Trybunał - podkreśla. (WP.PL)

Dodam Ordo Iuris chce referendum w całej Unii Europejskiej chcą żeby Unia zakazała małżeństw homoseksualny, dodatkowo ten instytut wspiera inne krajów homofobów jak np ostatnio Rumunia dzięki im nie pozwolili uchwalić związków partnerskich.

To nie tylko w Polsce zakażą lesbijkom i gejom zawierać śluby, ale też zakażą w innym krajom, polskie pary jednopłciowe będą mieć zakazać ślubów, to jest po prostu ograniczenie praw obywatelski osobom LGBT. Tak dalej pójdzie będą karać lesbijki i gejów za to zawarli związek zagranicą.

Wentworth Miller, znany z serialu "Skazany na śmierć", zamieścił na Facebooku bardzo poruszający wpis o walce z depresją. Jest to odpowiedź aktora na mem, który pojawił się w sieci, wyśmiewający jego problemy z nadwagą.

"Dziś dowiedziałem się, że stałem się tematem memów internetowych. Zresztą nie jest to pierwszy raz. Jednak tym razem, ten mem różni się od pozostałych.

W 2010 roku poniekąd zrezygnowałem z aktorstwa. Trzymałem się z dala od blasku fleszy z wielu powodów. Wówczas miałem myśli samobójcze. Cierpiałem w samotności jak wielu z nas. Tylko najbliższe mi osoby wiedziały o mojej walce.

Byłem zawstydzony i cierpiałem. Głosy w mojej głowie prowadziły mnie do samozniszczenia. Zresztą nie pierwszy raz. Walczę z depresją od dziecka. Przez to straciłem wiele możliwości, kosztowało mnie to przyjaźnie, związki i tysiące nieprzespanych nocy.

2010 rok był najgorszy w moim dorosłym życiu. Wszędzie, gdzie się dało, szukałem możliwości, aby odwrócić uwagę od problemów. Moim wybawieniem okazało się jedzenie.

Jedzenie stało się czynnością, na którą bardzo czekałem. (…) I tak właśnie przytyłem. Co z tego?!", napisał aktor. (Onet.pl)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


15-letni Darragh Tibbs poprosił lokalnego członek polityka Gordona Dunne, żeby jemu wyjaśnił dlaczego jego rodzice tej samej płci nie mogą wziąć ślub.



Północna Karolina protesty przeciwko ustawie która uchyla walkę z dyskryminacją osób LGBT, wiele firm podpisało apel o uchylenie przepisów haniebny w tym szef Apple Tim Cook.


Brian Hartigan i jego eks-żona, powiedzieli swoim dzieciom, że ich ojciec jest gejem, Brain opowiada jak zareagowały co myślą.