piątek, 18 marca 2016

News: Rozwody, KPH, Botswana, Unia Europejska, Kanada, Karaiby, Mamuśka z piekła, Sport, Francja ...


Amerykanie są bardziej tolerancyjni wobec związków jednopłciowy i pary żyjące ze sobą przed ślubem - ale mniej akceptują rozwody, nowe badanie wykazały, coraz więcej poparcia dla związków jednopłciowy, ale spada dla rozwodników (Associated Press)

KPH miała wyjątkowych gości - odwiedzili ich ambasador Kanady, Stephen de Boer i Chargé d'affaires Pamela Isfeld. Rozmawiali m.in. o sytuacji osób LGBT w Polsce, a także o bieżących i planowanych działaniach KPH.

Najwyższy Sąd w Botswanie orzekł, rząd nie ma prawa zabronić organizacji LGBT.

Botswana jest z jednych z najwyższych ma zakażeń HIV na kontynencie Afrykańskim, prezydent Kharma odmówił dystrybucji prezerwatyw w więzieniach, ponieważ oznaczało to seks gejowski w wiezieniach.  (PinkNews)

Lesbijka ujawnia  szokujące jak próbowano ją wyleczyć z homoseksualizmu, wieku kiedy ujawniła się wyrzucona ją z domu, pozwolono jej wrócić kiedy pójdzie leczyć się. Jak próbowano ją wyleczyć z homoseksualizmu, po przez kamienie w plecaku przez 18 godzin musiała stać pod ścianą. Po próbie samobójstwa, torturach jej przyjaciele pomogli jej, dziś wraca uczy życia od nowa, nawet próbuje pogodzić się z rodzicami. (GayStarNews)

"Osoby LGBT mają takie same prawa do edukacji, opieki zdrowotnej i równego traktowania, jak wszystkie inne. Mają również prawo do życia w godności, bez strachu i dyskryminacji" - zaznaczył dyrektor FRA Michael O'Flaherty.

Wynika z niego, że choć podejmowane unijne inicjatywy przyniosły znaczące pozytywne rezultaty, to w niektórych krajach UE lekarze np. nadal uważają homoseksualizm za chorobę, a transseksualizm za zaburzenie psychiczne. Uczestnicy badania wskazywali, że przez brak profesjonalnych szkoleń o potrzebach osób LGBT nie mogą podejmować działań zapobiegających dyskryminacji tych osób.

Z opracowania wynika, że społeczeństwa bywają wrogo nastawione do osób LGBT. Uprzedzenia nie stanowią rzadkości nawet wśród specjalistów, a poziom świadomości i wiedzy na temat potrzeb osób LGBT jest niski we wszystkich grupach zawodowych. Ponadto brak dostępu do obiektywnych informacji, szczególnie w szkołach, może prowadzić do nękania i uprzedzeń na późniejszych etapach życia oraz zmuszać młode osoby LGBT do ukrywania swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Często zdarza się też, że przestępstwa popełniane z nienawiści w stosunku do osób LGBT są niedostrzegane, niezgłaszane i nienotowane.

Państwa członkowskie powinny też bardziej starać się o to, by egzekwowane były przepisy dotyczące ochrony przed przestępstwami z nienawiści oraz by częściej zgłaszane były przestępstwa z nienawiści w stosunku do osób LGBT. Autorzy sprawozdania zauważają, że w sześciu państwach, w tym w Polsce, brakuje konkretnych przepisów, które uwzględniałyby motywy stojące za przestępstwami z nienawiści wobec osób trans- i homoseksualnych.

W opracowaniu FRA zwraca uwagę, że jedną z największych trudności podczas przygotowywania opracowania w większości badanych państw UE była niechęć władz do udzielania informacji na ten temat lub odmowa ich udzielenia. Szczególnie często na taką blokadę natykano się wśród przedstawicieli służb porządku w krajach takich jak Węgry, Włochy, Łotwa czy Rumunia, wśród pracowników oświaty (np. Bułgaria, Chorwacja, Irlandia, Włochy czy Polska), a także wśród pracowników służby zdrowia (m.in. Bułgaria, Węgry, Litwa, Holandia, Polska, Hiszpania). Główne przyczyny braku chęci współpracy to zakłopotowanie tematem rozmowy, brak czasu lub wiedzy na temat traktowania osób LGBT, obawa przed utratą anonimowości lub brak zgody przełożonych. (Gazeta Wyborcza/PAP)

Już wkrótce w kanadyjskiej prowincji Ontario każdy obywatel zyska prawo do bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. System ma zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku.

Zgodnie z założeniami kwota ma wystarczyć na pokrycie podstawowych potrzeb, takich jak opłacenie czynszu, zakup jedzenia, ubrań czy biletów komunikacji publicznej. Jej wysokość jest jeszcze ustalana. Prawo do świadczenie otrzyma każdy, bez względu na sytuację materialną.

Bezwarunkowy dochód gwarantowany ma pomóc w wyciągnięciu z ubóstwa 13 proc mieszkańców Ontario, którzy żyją poniżej minimum socjalnego. Program ma charakter pilotażowy. Jego sukces może wpłynąć na wprowadzenie podobnego rozwiązania na terenie całego kraju - Trybuna.

Aktorka Candis Cayne, przyznaje się do pewnej frustracji obrony Jenner Partii Republikańskiej. "Byliśmy sfrustrowani, ponieważ Caitlyn jest tak nowa, nie zdaje sobie sprawy, te skutki prawicowy konserwatystów jakie mają wobec społeczności LGBT" Cayne mówi dla TheWrap.

Homofoby po przegranej walki w Ameryce na zachodzie, przenoszą się do inny krajów. Wcześniej Rosja, Nigeria i Uganda dzięki homofobicznym organizacjom podsycało nienawiści i uchwalono homofobiczne prawa, teraz czas na Karaiby.

Światowy Kongres Rodzin, informują o konferencji, która odbędzie ich na Barbadosie, gdzie liderzy grup nienawiści w tym Brian Brown i Glenn Stanton wygłoszą przemówienia żeby udaremnić prawa LGBT na Karaibach.

Homoseksualizm jest karalny wiezieniem na Barbadosie, choć nie jest karalny ale jak pokazuje Afrykę, to są polowania na osoby homoseksualne, wszystko przez grupy homofobiczne. (JoeMyGod)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Koniec protestu Razem. Zorganizowali konferencję prasową. Od ogłoszenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego minął tydzień. To termin bez wątpienia wystarczający na niezwłoczną publikację wyroku. Przez ten tydzień byliśmy dzień i noc pod Kancelarią Premiera, by przypominać, że nikt nie stoi ponad Konstytucją. Co wieczór na fasadzie Kancelarii wyświetlaliśmy wyrok Trybunału, którego rząd ciągle nie opublikował.

Złożyli w Kancelarii Premiera oficjalne wezwanie do usunięcia naruszenia prawa. Obowiązek niezwłocznej publikacji wyroku, zgodnie z art. 190 ust. 2 Konstytucji i art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, spoczywa na Prezesie Rady Ministrów. Skoro Beata Szydło ma ustawowy obowiązek opublikowania wyroku, ale tego obowiązku nie wykonała, to wzywamy ją do usunięcia naruszenia prawa. Mamy prawo do dokonania takiego wezwania, zgodnie z art. 52 § 3 ustawy „Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi”. Jeśli prezes Rady Ministrów tego obowiązku nie wykona, będziemy uprawnieni do wniesienia skargi na bezczynność organu. Wtedy sprawą pani premier Szydło, która odmawia przestrzegania Konstytucji, zajmie się sąd.

Liczyliśmy na otrzeźwienie rządzących. Premier Beata Szydło zapowiada jednak nadal, że złamie prawo. Cenę za awanturę rozpętaną przez PiS zapłacą niestety zwykli obywatele. To im rząd Beaty Szydło odbiera pewność, jakiego prawa mają przestrzegać. (Partia Razem)


Były gracz bejsbolu Tyler Dunnington chce pracować dla bejsbolu, mimo dostał wiele zły komentarzy o gejach w sporcie. Bardzo go borało słuchać jak wielu używa języka homofobicznego w bejsbolu. Więcej na Out Sports.


Homoseksualni muzułmanie są atakowani przez inny muzułmanów


Nacjonalistka Marion Maréchal-Le Pen wyraziła zaniepokojenie, że uznanie małżeństw homoseksualnych to otwiera się drogę dla związków poligamii podczas konferencji prasowej w Mediolanie ze swymi sojusznikami Ligią Północną. Organizacja SOS Homofobia, jej wypowiedzi są  "skandaliczne", nawet jeśli nie są zaskakujące.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz