6 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja „Pełny dostęp do ochrony zdrowia. Potrzeby i prawa zdrowotne osób LGBT”.
Celem konferencji jest dostarczenie jej uczestnikom i uczestniczkom wiedzy eksperckiej nt. zdrowia osób LGBT oraz umiejętności praktycznych z zakresu pracy z pacjentami LGBT. Podczas konferencji będzie miała miejsce premiera publikacji „Zdrowie LGBT. Przewodnik dla kadry medycznej” – pierwszego na polskim rynku wydawniczym zbioru tekstów w całości skoncentrowanych na pacjentach i pacjentkach homo- i biseksualnych oraz transpłciowych. Gościem specjalnym konferencji będzie Scott Durairaj (NHS, Wielka Brytania).
Konferencja skierowana jest do lekarzy i lekarek, przyszłej kadry medycznej, osób odpowiedzialnych za program kształcenia medycznego oraz organizacji i instytucji zajmujących się zdrowiem osób LGBT.
Współorganizują: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacja Watch Health Care oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Zapisy i program TUTAJ.
Human Rights Campaign, stworzyła listę firm które są pro LGBT i wspierają równość. Wśród firm taki są jak Amazon, Apple, Google, Twitter, IBM, Facebook, Hilton, Hyatt, MasterCard, General Mills, Coca-Cola, czy PepsiCo.
Dział human resources JPMorgan & Co. wprowadził w tym roku po raz pierwszy pytania o orientację seksualną i tożsamość płciową zatrudnionych. Również firmy takie jak Facebook, Deutsche Bank, IBM oraz AT&T kolekcjonują tego typu dane. Według jednego z badań prawie połowa największych amerykańskich firm interesuje się życiem prywatnym zatrudnionych. Po co? Głównym celem tego jest zwiększenie skuteczności firm w walce o talenty oraz lepsze dostosowywanie systemów motywacyjnych i premiowych do indywidualnych preferencji pracowników.
Sprawa nie jest jednak oczywista. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo wycieku danych pracowników, które mogą wyrządzić im krzywdę. Wielu prawników specjalizujących się w prawie pracy odradza firmom zbieranie tego typu informacji ze względu na kwestie związane z ochroną danych osobowych. Na taki krok zdecydował się m. in. Chevron Corp -forsal.pl
Kościół katolicki w Włoszech zakazał film Weekend, o gejowskiej miłości. Po Włoszech kina należą do kościoła katolickiego, nie będą emitować filmów gejowski, sprzeczne i moralności. (GayStarNews)
Polska para gejów Andrzej i Jacek którzy zaadoptowali dwójkę synów Adama i Brandona mieszkają w Anglii reportaż kanału ITVNews, o nich oraz organizacja Pakt wzywa żeby więcej było adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.
"Tęczowe przejścia dla pieszych" mogą powstać na ulicy Piłsudskiego przy Dworcu Głównym, przy Kinie Nowe Horyzonty, na Placu Dominikańskim oraz na placu Grunwaldzkim. Każdy pas przejścia wymalowany ma być innym kolorem farby, a razem tworzyć tęczę. – Przejścia będą promować we Wrocławiu tolerancje, braterstwo, miłość i różnorodność. Wartości od zawsze bliskie naszemu miastu – argumentują pomysłodawcy. To projekt zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Czy będzie realizowany, okaże się jesienią - Gazeta Wrocławska.
Raven-Symone w obronie wiarygodności Hillary Clinton. Jeśli chodzi o ludzi, którzy mówią, nie mają zaufania do kandydatki na prezydenta Partii Demokratycznej Hillary Clinton, Raven-Symone ma tego po prostu dość.
"Mam problem ze wszystkimi którzy wciąż mówią, jest nierzetelne." "Czuję, że to jest piętno od początku ludzkiego istnieją, że kobieta jest zła." dodała, odnosząc się do historii Adama i Ewy.
Jej koleżanki przypomnieli, że ludzie nie mogą ufać byłej Sekretarz Stanu USA, z powodu skandalu e-mail, który dominował jej kampanię latem ubiegłego roku.
Z tej kontrowersji Raven-Symone powiedział: "Ona wyjaśnia wielokrotnie jaka była sytuacja. To nie jest już problem." (GayStarNews)
Pinksixty News wiadomości LGBT.
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
Biuro podróży Star Tour z Danii, ich pro gejowska reklama
Najważniejszą z wielu rekomendacji w sprawie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego jest publikacja orzeczeń Trybunału, w tym orzeczenia z 9 marca oraz wykonywanie jego wyroków - to opinia Komisji Weneckiej. Według Komisji, zarówno poprzedni, jak i obecny Sejm, podjęły niekonstytucyjne działania dotyczące TK, a do rozwiązania kryzysu potrzebne są wszystkie siły polityczne w Polsce. (PolsatNews)
W USA ostateczna decyzja należy do Sądu Najwyższego (Amerykanie nie mają instytucji Trybunału Konstytucyjnego - red.) - powiedział Rudolph Giuliani i podkreślił, że gdyby był prezydentem, nie wyobraża sobie, by nie wykonać nawet kontrowersyjnego wyroku Sądu Najwyższego.
Kiedy składa się przysięgę jako prezydent, to człowiek przysięga bronić konstytucji i praw. Można się nie zgadzać z sądem, ale trzeba się trzymać tego, co on mówi - stwierdził.
Były burmistrz Nowego Jorku podkreślił, że absolutnie "nie do pomyślenia jest, by prezydent lub Kongres miałby postanowić otwarcie nie słuchać się sądów". (TVN24)
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz