piątek, 14 października 2011

News: „Język nienawiści" czy prawo do wolności religii, KPH interweniuje ws. audycji w RMF FM, zmarł projektant Ray Aghayan, Bill Clinton w programie Davida Lettermana ...

Tori Spelling, urodziła trzecie dziecko. Tatą jest oczywiście Dean McDermott. Szczęśliwi rodzicie poinformowali o narodzinach na Twitterze.Tori oraz Dean doczekali się kolejnej córeczki. Będzie nosić imię Hattie Margaret. Para ma już 4-letniego syna Liama i 3-letnią córkę Stellę.

Fot: CBC
 Rzeczpospolita: Sąd Najwyższy Kanady bada, czy znany przeciwnik homoseksualistów, mieszkaniec Saskatchewan Bill Whatcott ma prawo do jawnego krytykowania gejów.

Whatcott w 2010 r. został skazany przez prowincjonalny Trybunał Praw Człowieka na zapłacenie 17,5 tys. dol. odszkodowania czterem osobom, które uznały się za zniesławione przez jego antygejowskie ulotki. Odwołał się do sądu apelacyjnego, a ten uznał jego racje. A potem Trybunał Praw Człowieka odwołał się do federalnego Sądu Najwyższego.

Whatcott twierdzi, że ustawodawstwo Saskatchewan gwałci jego prawo do swobodnego wyznawania religii. I dowodzi, że nie atakuje homoseksualistów, a zachowania homoseksualne. Jego adwokat Thomas Schuck podkreśla, że Whatcott uważa homoseksualizm za szkodliwy i wskazuje jakie dramatyczne problemy zdrowotne mają geje. Natomiast przeciwnicy Whatcotta dowodzą, że posługuje się on „językiem nienawiści".

W swych ulotkach pisał m.in., że „pederaści mają 430 razy większą szansę zachorowania na AIDS i trzy razy częściej seksualnie napastują dzieci". Kandydując na mera Edmonton obiecywał „chronić edmontończyków przed homofaszyzmem".

Jak podkreślają kanadyjskie media, Whatcott ma bardzo skomplikowany życiorys. W wieku 18 lat popadł w narkomanię i utrzymywał się jako homoseksualna prostytutka. Trafił nawet do aresztu. Ale potem zapisał się do szkoły pielęgniarskiej i zaczął pracować. Rozpoczął też działalność społeczną, za cel stawiając sobie wprowadzenie zakazu aborcji i homoseksualizmu. Organizował akcje protestacyjne przed klinikami aborcyjnymi i podczas gejowskich parad.

W efekcie sześć razy był zatrzymany w Saskatchewan, 20 razy w Ontario, a raz w Stanach Zjednoczonych. Za przekroczenie ustanowionej przez prawo strefy ochronnej wokół kliniki aborcyjnej w Toronto na pół roku trafił do więzienia. Usiłowano mu odebrać prawo do uprawiania zawodu pielęgniarza – ale bezskutecznie.

Sprawa w Sądzie Najwyższym rozstrzygana jest w czasie, gdy władze w Kanadzie ograniczają przepisy przeciw „językowi nienawiści", motywując to prawem do wolności słowa. W Albercie rozpatrywany jest projekt ustawy całkowicie skreślający zakaz stosowania „języka nienawiści" w Internecie.

 Prezes Kampanii Przeciw Homofobii interweniuje u przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przewodniczącego Rady Etyki Mediów w sprawie audycji wyemitowanej w dniu 13.10.2011 w radiu RMF FM zawierającej treści homofobiczne i transfobiczne, a także dyskryminujące z powodu płci.

W dniu 13 października 2011 roku w ok. godziny 8:20 na antenie radia RMF FM, a także na stronie internetowej rmf.fm został wyemitowany materiał stojący w mojej opinii w sprzeczności z art. 18 ust. 1 Ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji z późn. zm., który mówi:

Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość.

W mojej opinii wyrażenie "pan Ania Grodzki" jest jaskrawą dyskryminacją ze względu na płeć i tożsamość płciową, zwłaszcza w kontekście procesu korekty płci, który przeszła posłanka-elekt Anna Grodzka. Także zdanie: "Chodzą sprzeczne słuchy w pustych na razie kuluarach; wg jednych poseł Biedroń marzy o lasce marszałkowskiej, wg innych - ma ją gdzieś." zawiera podtekst seksualny i homofobiczny, dyskryminuje posła-elekta Roberta Biedronia z powodu jego orientacji seksualnej i jest sprzeczne dobrymi obyczajami.

W mojej opinii takie uwagi godzą w dobro społeczne, jakim jest poszanowanie woli wyborców, a także wolności wyrażania własnej tożsamości, która jest jednym z podstawowych praw człowieka.

Zwracam się do Pana Przewodniczącego o interwencję w tej sprawie i do nałożenia na nadawcę prawem przewidzianych sankcji.

 Ray Aghayan, który zaprojektował kostiumy dla taki gwiazd jak Judy Garland, Barbra Streisand czy Diana Ross, jego długoletni partner projektant Bob Mackie, zmarł w wieku 83 lat.  Wychował się w Iranie, tam projektował dla byłej królowej tego kraju (przed rewolucja islamską Iran był innym krajem niż dziś to dyktatura religijna). Aghayan zaprojektował kostiumy na ceremonie otwarcia i zamknięcia Letnie Igrzyska Olimpijskie w roku 1984.

Wieczny odpoczynek racz daj, Panie, a światłość wiekuista niechaj jemu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Real World: San Diego Frank kontra Nate homofobia jednego uczestnika. Nie wiem ale już amerykanie mają jakieś problemy, a co program MTV to bagno tylko bijatyki i przemoc. Większość programów czy Real Housewife kobiety tylko biją się, rozrywka amerykańska już mnie przeraża ten naród ma za dużo agresji. Frank i Nate wyglądają kłótnia jak kochanków. Z drugiej strony i polityka, kościoły tez bagno tylko wyzwiska i przemoc, później idzie do na ulice, jeszcze nazywają się narodem moralny tylko mówią o moralności ale na prawdę to nie są moralni.
Bill Clinton w programie Late Show Davida Lettermana, mówił na temat gospodarki, Tea Party, Lady Gaga ...:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz