niedziela, 3 listopada 2019

Słowo Boże na niedziele - Papież: Wierzący uważający się za lepszych, stają się cynicznymi kpiarzami


Papież Franciszek ostrzegł, że gdy wierzący uważają się za lepszych i są "sługami religii własnego ja", stają się "cynicznymi kpiarzami". Mówił, że także w Kościele głosy ubogich nie są słuchane.

W homilii podczas mszy w bazylice Świętego Piotra papież przestrzegał wierzących przed postawą pychy, którą symbolizuje faryzeusz "przepełniony pewnością siebie, zdolnością do przestrzegania przykazań, swoimi zasługami i cnotami, skoncentrowany tylko na sobie, nie ma miłości".

Zamiast modlić się, przechwala się. O nic Boga nie prosi, bo nie odczuwa potrzeby, ani nie czuje się dłużnikiem - to inni są jemu winni. Przebywa w świątyni Boga, ale praktykuje religię swego "ja" - zaznaczył Franciszek. Następnie zauważył, że "wielu chrześcijan idzie taką drogą".

Tacy ludzie zapominają nie tylko o Bogu, ale także o swoich bliźnich, którymi gardzą i nazywają ich "resztkami" - wskazał papież. Ileż razy widzimy tę dynamikę w życiu i w historii. Ile razy ten, kto staje z przodu, wznosi mury, by powiększać dystanse, czyniąc innych jeszcze bardziej odrzuconymi - podkreślił.

Franciszek przyznał, że nawet chrześcijanie, którzy modlą się i chodzą na mszę w niedzielę, "są sługami tej religii własnego ja". Módlmy się, prosząc o łaskę nieuważania się za lepszych, niesądzenia, że jesteśmy w porządku, byśmy nie stali się cynicznymi kpiarzami - wzywał. Papież powiedział, że ten, kto jest świetny, ale zarozumiały, przegrywa; natomiast ten, kto popełnia błędy, ale jest pokorny, zostaje "wywyższony przez Boga" - RMF FM

Katedra Hope




Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Pamiątkę Reformacji 31 października 2019 r. Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus. (1 Kor 3, 11) Prowadzenie ks. Piotr Gaś



Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Pamiątkę Reformacji



Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskiego w Pszczynie



Msza święta z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Marcina w Krakowie



Co chciano reformować "w głowie i w członkach"? Jakie były najważniejsze przesłania ojców Reformacji ? Co było konsekwencją Reformacji? Na te i inne pytania odpowiada dr hab. Jerzy Sojka z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.



Liturgia Eucharystii - 20. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego



Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy; Łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią. (1.Mż 9,12-13)



Kościół Middle Church



Metropolitan Community Church of Washington DC



Metropolitan Community Church w Toronto



Metropolitan Community Church



Katedra Narodowa w Waszyngtonie



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz