sobota, 31 marca 2018

News: Tamte dni, tamte noce, Artykuł 18, Słupsk, Łódź, Miłość Nie Wyklucza Bydgoszcz, Gay USA, Mężczyźni jako cheerleaderki ...


James Ivory niedawno cieszył się ze zdobycia Oscara za scenariusz do gejowskiego melodramatu Tamte dni, tamte noce. Najstarszy laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w historii nie jest jednak w pełni zadowolony z końcowego efektu, a szczególnie tego jak reżyser Luca Guadagnino zdecydował się zaprezentować erotykę na ekranie.

Filmowiec swoje żale wylał na łamach brytyjskiego Guardiana. Z lektury tekstu dowiadujemy się, że najbardziej Amerykaninowi dokucza nieobecność w filmie pełnej męskiej nagości. W stworzonym przez siebie scenariuszu nie omieszkał zaznaczyć, że Elio i Oliver mają zaprezentować się bez żadnego okrycia, lecz wymóg ten ostatecznie zniosły klauzule w kontraktach Armiego Hammera i Timothee Chalameta. Ivory odniósł się również do słów reżysera, który to stwierdził, że w ogóle nie rozważał ukazania kompletnie roznegliżowanych aktorów w Tamtych dniach, tamtych nocach.

Jest całkowitą nieprawdą, gdy Luca mówi, że w żadnym momencie nie rozważał umieszczenia w filmie nagości. Siedział w tym pokoju, w którym teraz ja siedzę, i mówił o tym jak chce to zrobić, więc gdy opowiada, że za tym, by tego nie robić stała świadoma decyzja estetyczna, to po prostu wciska kit.

To zawsze wydaje mi się oszustwem, gdy ludzie krzątając się przed lub po stosunku miłosnym są owinięci w prześcieradło. Dwóch gości dopiero co uprawiało seks, wstają i oczywiście widzimy wszystko, to co jest do zobaczenia. Dla mnie to bardziej naturalna rzecz niż zakrywanie, lub to co zrobił Luca, czyli najazd kamery w stronę okna i pokazanie drzew - Moviesr Room.

Artykuł 18 - film + dyskusja w Razem w Warszawie, na ulicy Jezierskiego 7/LU 1 dniu 8 kwietnia 2018, o 17:00 - Wstęp wolny. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z autorami filmu: reżyserem Bartoszem Staszewskim i scenarzystami Hubertem Sobeckim i Sławomirem Wodzyńskim.

Opis filmu: Artykuł Osiemnasty to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym stawiamy pytanie o to, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci.

Mimo 25 lat wolności i demokracji osoby homoseksualne nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa jest dla wielu z nich nie tylko problemem utrudniającym normalne, zwykłe życie, ale także symbolem traktowania przez własną ojczyznę jak obywateli drugiej kategorii.

Tytuł filmu nawiązuje do art. 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników nowych regulacji jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania kwestii związków jednopłciowych.

Poprzez wywiady z ekspertami, działaczami społecznymi i osobami, które pragną sformalizować swój związek z osobą tej samej płci, film mierzy się z powszechnie panującymi w polskiej rzeczywistości mitami i stereotypami o osobach homoseksualnych.

Artykuł Osiemnasty to jednak nie tylko o głos w debacie na temat praw mniejszości seksualnych, temat ten staje się bowiem okazją do rozmowy o Polsce, o polskiej demokracji i polityce, a także o stanie debaty publicznej i roli mediów w życiu publicznym.

Grupa Stonewall/katolicki portal oburzony na Słupsk
Brawo Robert Biedron, brawo Słupsk - [...]Program ma być uzupełnieniem już działających „Miejskiego programu przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2016-2020” i programu „Zdrowie, mama i ja”. Ma dostarczać wiedzy o życiu seksualnym człowieka, zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, wartościach rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji w ramach obowiązującej od 1 września 2017 r. podstawy programowej. Poszerzy ją jednak o treści związane z eliminowaniem przemocy seksualnej, równouprawnieniem w związkach i rolą płci.

Edukacją w ramach nowego programu mają być objęci od nowego roku szkolnego uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i pierwszych w szkołach średnich. Program mają realizować organizacje pozarządowe i podmioty działające na zasadach organizacji pożytku publicznego i wolontariatu we współpracy z miastem. Prowadzący będą musieli mieć udokumentowane doświadczenie w pracy szkoleniowej w zakresie edukacji seksualnej.[...] (Lalka Podobińska)

Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę antydyskryminacyjną!

Projekt uchwały opracowała radna Urszula Niziołek-Janiak z ruchu samorządowego TAK dla Łodzi!, wraz z organizacjami pozarządowymi - m.in. Fabryką Równości i Łódzkimi Dziewuchami.

Uchwała postuluje m.in. wypracowanie narzędzi zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, stan zdrowia, kolor skóry, orientację psychoseksualną, wyznanie lub bezwyznaniowość, przynależność narodową i pochodzenie lub poglądy polityczne, a także:

1. Niezwłoczne obsadzenie stanowiska Pełnomocnika Prezydenta ds. Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji,
2. Podpisanie Karty Różnorodności,
3. Powołanie Rady ds. Cudzoziemców i Zapobiegania Ksenofobii jako specjalistycznego ciała opiniodawczo-doradczego w tym zakresie dla władz miasta,
4. Wzmocnienie współpracy z Komisją Dialogu Obywatelskiego ds. Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji - Fabryka Równości.

Łódzcy radni przyjęli uchwałę, która zobowiązuje prezydent miasta do wdrożenia strategii antydyskryminacyjnej. Poparli ją przedstawiciele PO i SLD, PiS wstrzymał się od głosu. Dwóch radnych związanych z Prawicą RP zagłosowało przeciw uchwale. Jak argumentował jeden z nich, dokument może: "zafundować dzieciom rozchwianie tożsamości" - onet.pl

Zaproszenie na spotkanie z Miłość Nie Wyklucza w Bydgoszczy

Bydgoszcz we współpracy z Kosmą Kołodziejem, aktywistą i animatorem
Strefa, ul. Długa 11 / Wyspa Młyńska | 5 kwietnia 2018 | 18:00 - wstęp wolny

Droga społeczności LGBT+ z Bydgoszczy i okolic! Drodzy sojusznicy i sojuszniczki! Znamy się z mediów społecznościowych, przekazów prasowych i radiowych. Piszecie do nas, prosicie o interwencje, chcecie zaangażować się na różne sposoby.

Patrząc z perspektywy warszawskiej łatwo zgubić jednak rzeczywisty obraz potrzeb społeczności LGBT+. Chcemy poznać Was lepiej. Dowiedzieć się więcej o waszych problemach, sukcesach i pomysłach. Chcemy też wiedzieć czy odpowiednio reprezentujemy Wasze interesy.

We współpracy z Kosmą Kołodziejem zapraszamy Was gorąco na spotkanie i rozmowę o naszych wspólnych sprawach.

Na spotkaniu opowiemy Wam o:
- naszej strategii dojścia do równości małżeńskiej w Polsce
- dotychczasowej działalności Miłość Nie Wyklucza
- naszych planach na nadchodzące miesiące

Porozmawiamy o:
- możliwościach wspólnego działania na rzecz równości małżeńskiej
- budowaniu zaangażowanej społeczności LGBT+ w woj. kujawsko-pomorskim
- wszystkim, co Wam aktualnie leży na sercu

Będziemy mieć ze sobą nasze przewodniki po równości małżeńskiej, pakiety edukacyjne o LGBT+ "Orientuj się!" i przypinki.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Senat Kansas uchyla dyskryminacyjny akt adopcyjny; Rząd Izraela edytuje akty urodzenia dzieci z rodzicami tej samej płci; para lesbijek i ich szóstka dzieci martwych w wraku samochodu.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Nowy odcinek mini serialu internetowego Matt i Dan, nie mogą zdecydować, jakie dodatki do pizzy lubią



Dwóch mężczyzn z Kalifornii, złamało wyjątkową barierę w sporcie w tym tygodniu LA Rams ogłoszono, że Quinton Peron i Napolean Jinnies dołączyli do drużyny cheerleaderek, pierwsi mężczyźni, którzy kiedykolwiek byli oficjalną częścią drużyny tanecznej NFL.


Piotr Grabarczyk jego vlog na temat Madonny której jej wielkim fanem



Aktywista i olimpijczyk Gus Kenworthy, omawia swoją przyjaźń z Adamem Ripponem, jego miłością do RuPaula i walką o bycie fanem Drag Race RuPaula podczas gdy był na Igrzyska Olimpijskich.



Underwear Expert - DanielXmiller, powraca bokserki czy slipki tym razem pyta Hipsterów z Los Angeles. Dowiedz się, jakie są ich preferencje w zakresie bielizny, jaka jest ich ulubiona muzyka, ich ulubione miejsca we wschodniej części LA.



Leanne Pittsford podczas konwencji TEDxMidAtlantic na temat różnorodności w firmach technologiczny, dzięki lesbijkom jest wiele kobiet w tej branży.



Them rozmawia z parą lesbijek i ich pierwszym trójkącie



Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz