czwartek, 4 stycznia 2018

News: Trans osoby w armii, Vloger i jego kontrowersje, Bezdomność i nadzieja, Tęczowa rodzina, Ellen Page ...


Transseksualizm nie będzie już na liście schorzeń i ułomności, które powodują niezdolność do czynnej służby wojskowej – wynika z projektu przygotowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Osoby transpłciowe już teraz mogą służyć np. w Bundeswehrze.

Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm. Niniejszy projekt eliminuje wskazany zapis i tym samym dostosowuje brzmienie rozporządzenia do wymogów Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji oraz do regulacji zawartych w pozostałych przepisach dotyczących kwestii orzekania o zdolności do służby wojskowej. (...) - Defence24.pl.

Dwóch tatusiów Jason Babcock, lat 30 i Adam Gentile, lat 31, są już dumnymi rodzicami małego chłopca, ale ogłosili w uroczym stylu, ich rodzina ma się jeszcze powiększyć. To dlatego, że ich zastępca matka, Jessica, 31 lat, zgodziła się, aby znowu im urodzić dziecko i tym razem będą mieć trojaczki. Spodziewają się, że trojaczki urodzą się w maju 2018 roku

Para, która mieszka w Marlborough w stanie Massachusetts i spotkała się na Uniwersytecie Massachusetts w Amherst dziesięć lat temu, wzięli ślub w 2013 roku. 6 stycznia 2017 r. Powitali ich syna, Tristana, na świecie.

Babcock i Gentile ogłosili wiadomość będą rodzicami na Instagramie, publikując swoje zdjęcie w koszulkach "Dad of All Things", a Tristan ma Thing 1, a za nimi Thing 2, Thing 3 i Thing 4. (LGBT Nation)

Naukowcy ujawnili, że zbliża moment kiedy umożliwieni parom jednopłciowym posiadania dziecka oboje z oboi rodziców.

Ellen Page wzięła ślub z swoją partnerka Emmę Portner. “Nie mogę uwierzyć, że mogę nazwać tę niezwykłą kobietę moją żoną”.

Replika: "Cześć! Wraz z moim partnerem chcielibyśmy podzielić się z "Repliką" i z Czytelnikami naszą miłosną historią. Mam na imię Denis, lat 25, mój chłopak to Piotr, lat 38 - może i spora różnica wieku, ale nie dla nas, bo przecież wiek to tylko liczba.

Poznaliśmy się dzięki Facebookowi prawie 2 lata temu. Druga rocznica będzie 2 maja - po 3 miesiącach pisania i rozmawiania przez Skype zakochaliśmy się w sobie bardzo. Postanowiliśmy być razem - tylko był jeden problem: Piotr mieszka w UK, ja w Polsce jestem bardzo zżyty z rodziną, wiec nie wyobrażałem sobie zostawić ich, zostawić przyjaciół, pracę, ale... po długich przemyśleniach postanowiłem jednak rzucić wszystko dla...miłości. I nie żałuję. Było ciężko zostawić wszystko i zacząć życie w innym kraju, ale uczucie było silniejsze. Tak to było z nami - jesteśmy razem szczęśliwi, mieszkamy w Anglii. Dodam, że moja rodzina i przyjaciele byli przeciwni temu, bym wiązał się z dużo starszym mężczyzną i zaczynał życie z nim w Anglii, ale teraz cała rodzina i przyjaciele kochają mojego partnera i życzą nam dużo szczęścia i miłości.

I jeśli ktoś mówi, że między homoseksualnymi osobami nie ma miłości, to po prostu opowiadam moją historię. Dziękuję i pozdrawiamy i życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku - Piotr i Denis. A to nasze wspólne zdjęcie z pierwszej rocznicy".

Pinksixty News wiadomości LGBT


Scott Riedel  spotkał Nathana, homoseksualnego nastolatka, który został wydziedziczony przez swoją rodzinę. W trosce o chłopca Scott zabrał Nathana na Fire Island i pokazał mu, że geje mogą być szczęśliwi i odnosić sukcesy w życiu.


Youtuber Logan Paul zbiera lawinę hejtu za swój film z lasu Aokigahara, na którym nagrał zwłoki osoby, która popełniła tam samobójstwo. Twórca opublikował specjalne oświadczenie, w którym przeprasza za swoją produkcję, ale chyba nadal nie rozumie, co dokładnie zrobił źle. (NOIZZ)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz