środa, 10 stycznia 2018

News: Adam Rippon, Robert Korzeniowski, Prawa kobiet, Homofobia po Polsku, Juncker ...


Adam Rippon, został wybrany do amerykańskiej drużyny olimpijskiej, stanie się pierwszym amerykańskim łyżwiarzem ujawniony gejem, który będzie rywalizować w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang w Korei Południowej.

28-latek dołączy do Nathana Chena i Vincenta Zhou w Korei Południowej w przyszłym miesiącu. "Nie obchodzi mnie, co myślą o mnie inni ludzie. Jestem w stanie tam pojechać i nie będę wstydzić się - powiedział, dla Washington Post.

"Chcę, kto jest młody, kto walczy, kto nie jest pewien, czy to jest w porządku, wszystko jest w porządku być sobą".

"Trudno mi w to uwierzyć, gdy spojrzę wstecz - na tego wystraszonego homoseksualnego chłopca dorastającego na prowincji w Pennsylwanii - bez żadnych wzorców."

"Bycie gejem jest częścią mnie, ale nie określa mnie w całości. Szanować innych, pracą dochodzić do sukcesu i starać się być po prostu miłym - tego mama mnie uczyła i to jest być może nawet bardziej częścią mnie.

USA nigdy nie wysłali homoseksualnej osoby na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Mimo Johnny Weir występował ale temat jego seksualności, nigdy nie powiedział jest gejem dopóki nie zakończył karierę w sporcie w 2011 roku.

Inny sportowiec Gus Kenworthy, może dołączyć do Rippona, aby wziąć udział w zawodach. Dowiemy się później w tym miesiącu. Trzeci sportowiec, ujawniony gej luger John Fennell, miał nadzieję być w drużynie USA. Ale z powodu problemów zakończył na 21. biegu w kwalifikacjach.(GayStarNews/Replika)

Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualność ze spisu chorób i zaburzeń w 1993 roku. Mimo to na świecie wciąż działają fundacje, które zajmują się „leczeniem” ludzi z ich seksualności. Terapie reparatywne (inaczej konwersyjne), które prowadzą głównie organizacje katolickie, zakładają, że homoseksualność to „skłonność”, której można „oduczyć”.

Kolebką takiego myślenia są Stany Zjednoczone. Współcześnie rozwija je wąskie grono osób, które nazywają siebie terapeutami skupionych wokół instytutu National Association for the Research and Therapy of Homosexuality (NARTH).

Już w 1998 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wydało stanowisko, w którym informowało o szkodliwości terapii reparatywnej.

„Potencjalne ryzyko jest znaczące, włączając w to możliwość wystąpienia depresji, zaburzeń lękowych i zachowań autodestrukcyjnych. Wielu pacjentów, którzy poddali się «terapii reparatywnej» relacjonuje, że podawano im mylną informację, że homoseksualiści są samotnymi, nieszczęśliwymi osobnikami, którzy nigdy nie osiągną akceptacji lub satysfakcji. Możliwość, że osoba osiągnie szczęście i satysfakcjonujące relacje interpersonalne jako gej lub lesbijka nie była im prezentowana, a alternatywne podejście do radzenia sobie ze społeczną stygmatyzacją nie była omawiana.

„Ofiarami” takich metod padają najczęściej osoby, które mają trudności z zaakceptowaniem swojej orientacji. Zamiast wsparcia otrzymują potwierdzenie swoich obaw i obietnicę „wyleczenia”.

W 2016 r. – jak pierwsze opisało OKO.press – „Odwaga” w siedzibie Ministerstwa Rozwoju podczas uroczystości upamiętniającej jednego z założycieli ruchu Światło-Życie ks. Blachnickiego odebrała statuetkę „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. Nagrodę dostali za „pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom”.

Kompetencje autorki publikacji są trudne do weryfikacji, bo „w obawie o los rodziny” występuje ona pod pseudonimem. Podobno jest psycholożką. Jeśli tak, to pisanie pod pseudonimem jest jedynym, co chroni ją przed kompromitacją. (,,,) - Oko Press.

Producenci programu "Warto rozmawiać" w TVP1 zamawiając taksówki dla gości zaznaczali, że kierowca ma być Polakiem - informuje Press.pl. Firma producencka i korporacja tłumaczą, że ich celem nie była dyskryminacja. Homofobia, rasizm, seksizm nienawiść w biały rękawiczka i to jeszcze w imię religii.

Robert Korzeniowski wypowiedział się na temat homofobii w środowisku sportowym. Były olimpijczyk wyraził swoje wsparcie wobec środowisk LGBT. Zadeklarował również przychylność wobec legalizacji związków par jednopłciowych.

W rozmowie z Plejadą były chodziarz i wielokrotny medalista olimpijski wypowiedział się na temat homofobii w sporcie. W wielu dyscyplinach sportowych reprezentanci mniejszości seksualnych są dyskryminowany przez innych.

W rozmowie z Plejadą: Może to dlatego, że nie poznali fajnych homoseksualistów? Ja poznałem mnóstwo ciekawych ludzi, traktuję ich jako ludzi, innych jeszcze jako koleżanki czy kolegów - powiedział Robert Korzeniowski. - Nie widzę przeszkód ku legalizacji związków par jednopłciowych - zadeklarował lekkoatleta.

W wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył, że na wtorkowym spotkaniu z polskim premierem Mateuszem Morawieckim w Brukseli przedstawi oczekiwania strony unijnej wobec Polski.

- Nie akceptuję, że mówi się: nie przyjmujemy na naszym terytorium państwowym żadnych kolorowych, nie przyjmujemy żadnych homoseksualistów, żadnych wyznawców islamu. To zdecydowanie sprzeciwia się europejskim wartościom podstawowym - dodał Juncker. (onet.pl)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Democracy Now! rozmawia z twórczyni ruchu #MeToo Tarana Burk i działaczką praw kobiet Saru Jayaraman, rozmawiają o złotych globach wiele działaczek praw kobiet uczestniczyło z aktorkami, swój sprzeciw wobec przemocy i molestowaniu kobiet.Działaczki praw kobiet na czerwonym dywanie z aktorkami


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz