piątek, 30 grudnia 2016

News: Metro NY, Tomasz Raczek, Równość małżeństw, Tajlandia, Izrael, Skauci USA, Biuro podróży ...


W jednej stacji metra w Nowym Jorku, pojawił się mozaika przestawiająca parę gejów. Pasażerów metra będą widać portret naturalnej wielkości Thora Stockman i jego męża, Patricka Kellogga, trzymają się za ręce został stworzonych przez brazylijskiego artystę Vik Muniz w serii "Perfect Stranger". (Fusion)

Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy krytyka filmowego Tomasza Raczka oraz dziennikarza filmowego Jakuba Popieleckiego, aby wraz z nimi podsumować to, co wydarzyło się w przemyśle filmowym w 2016 r. Czy jakieś filmy i seriale zrobiły na naszych gościach duże wrażenie? - Dzień Dobry TVN.

Album Miłość Nie Wyklucza z zdjęciami par osób różnej płci, które na swoich ceremoniach ślubnych zamanifestowały poparcie dla równości małżeńskiej dla par jednopłciowych. Wpięły niebieskie równościowe przypinki miłość nie wyklucza na swój ślub. Rozdały gościom oraz przewodnik po równości małżeńskiej. Jeżeli chcecie dołączyć do tej galerii i pomóc nam w codziennej pracy na rzecz równości małżeńskiej w Polsce, czekamy na wasze zgłoszenia pod adresem kontakt@mnw.org.pl.

Jeden mln bahtów (około 26000 euro) posagu wypłacił wietnamsko-amerykański biznesmen David Vietquoc Nguyen dla rodziny partnera tajskiego Suradit Choodam żeby ożenić "symbolicznie" z nim.

Zdjęcia z tradycyjnej ceremonii, która odbyła się w Pattaya w dniu 24 grudnia, były tysiące razy udostępnione w Tajlandii na Facebooku. Pomimo LGBTI tolerancji w Tajlandii, ale związki osób tej samej płci nie są prawnie uznane w tym kraju. Inicjatywa parlamentarna wprowadzenie związków partnerskich była dwa lata temu przed przewrotem wojskowym. "Wiemy, że zarówno Tajlandia i Wietnam nie uznają małżeństw osób tej samej płci", David Vietquoc Nguyen powiedział reporterowi. Ale "nasze małżeństwo ma znaczenie symboliczne dla nas i naszych rodzin." W maju inny gej Brytyjczyk zapłacił nawet pięć milionów bahtów "posagu" za ślub swoim partnerem tajskim. (Queer.de)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Piękny film od Transgender Europe, z udziałem Willa Naylor, siedmioletnia trans dziecko, z Malty dała piękne przesłanie głos dzieci transpłciowe musi być usłyszany. Mówi że inne dzieci takie jak ona musi mieć prawo do bycia sobą i akceptować ich.


Organizacja skautów amerykański - Boy Scouts of America, ma problemy po tym jak zakazała 8 letnie dziecko po jest tylko z powodu transpłciowe. Joe Maldonado, który urodził się jako dziewczynka, a teraz identyfikuje się jako chłopiec, został usunięty ze swego oddziału skautów w New Jersey. Rodzina Joe mówi, po rodzice innych dzieci narzekali, po prostu byli transfobami.

Dodam wcześniej i to wiele lat było walka z osobami homoseksualnymi i bi w skautach, którzy byli wyrzucani grup skautów i zakazani nawet rodzice dzieci jednopłciowy rodzin, byli dyskryminowani, widać teraz problem skauci mają z trans po prostu brak edukacji i rozmowy.


Społeczną reklama została wyrzucona z telewizji w Izraelu z powodu zachęcanie do małżeństw osób tej samej płci. Według Haaretz, reklama zawiera występy wielu znanych izraelskich gwiazd i osobistości życia publicznego.

Dan Yakir, główny radca prawny organizacji Acri, decyzja poważnie szkodzi wolności słowa w tym kraju. Dodał, że ACRI jest gotowa walczyć przed sądem, gdy nie zmienią swojej decyzji.Thomas Cook, biuro podróży z Wielkiej Brytanii pokazali swój najnowszy spot, z akcentem rodziną jednopłciową.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz