wtorek, 9 sierpnia 2016

News: Wyspa Man, Czechy, RPO, KPH, Platforma, Rio, Razem, Seksualność, Kościół, Indie ...


Dobre wieści z Republiki Czeskiej, nowej ankiety przez niezależny ośrodek badań opinii publicznej, cvm, wykazało rekordowo wysoki odsetek wsparcia praw do tej samej pary i ich rodzin. To był pierwszy sondaż przeprowadzony w Republice Czeskiej, który wykazało, że większość respondentów poparła związki partnerskie, równości małżeństw, wspólną adopcję przez parę tej samej płci.

Luke Carine i jego chłopak, Zac Tomlinson, zostali oficjalnie w sobotę, wzięli ślub na Wyspie Man. Chociaż inna para gejów zrobiła to tylko zmieniła dokumenty przekształciła swój związek z związku partnerskie na małżeństwo.

Ale Carine i Tomlinson są pierwszymi którzy wyszli za mąż. Dumni mieszkańców Wyspy Man już razem są sześć lat, a obecnie mieszkają w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, ale Tomlinson i Carine powiedzieli BBC, że teraz mogą ożenić się i zaprosić rodzinę i przyjaciół, ceremonia która odbyła się w ratuszu w Ramsey z 70 krewnych i przyjaciół służąc jako świadków.

Zwracamy się o zdecydowaną reakcję do Sejmu i Senatu RP, uprawnionych do odwołania RPO sprzeniewierzającego się złożonemu ślubowaniu i godności urzędu – zaapelowali prawnicy Ordo Iuris, po czym zaczęli zbierać podpisy pod swoją akcją. Jeżeli taki projekt trafi do Sejmu i poparło by go 2/3 posłów, odwołania Adama Bodnara byłoby możliwe.

Rzecznik Praw Obywatelskich udzielił wywiadu portalowi Wirtualna Polska. Mówi w nim, że „zarzuty wobec niego są absurdalne”. Prawicowa organizacja zarzuca mu „sprzeniewierzenie się złożonemu ślubowaniu” oraz „występowanie przeciwko podstawowym wolnościom i prawom poręczonym w konstytucji RP, w imię partykularnych interesów subkultury LGBT”. Kolejny zarzut jest taki, że Bodnar rzekomo „niezmiennie występuje przeciwko tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”. Zbigniew Ziobro raz już dał wyraz swojej niechęci do RPO – przy sprawie drukarni z Łodzi, która odmówiła realizacji zamówienia dla Fundacji LGBT Mariusza Drozdowskiego. Minister Sprawiedliwości interweniował wówczas, chcąc cofnąć sankcje dla przedsiębiorcy, który odmówił usługi oferowanej publicznie ze względów ideologicznych. Bodnar był gorącym zwolennikiem ukarania drukarni.

Inni politycy PiS co do osoby Bodnara są zgodni. Marek Suski stwierdził, że „nie jest sympatykiem tego pana”, natomiast Krystyna Pawłowicz powiedziała, że „RPO jest “rzecznikiem lewactwa i antypolskiej, antydemokratycznej opozycji ciągle niepogodzonej z utratą władzy”. „Skoro środowisko prawnicze wskazuje na uchybienia RPO, to apel o jego odwołanie wymaga rozważenia” – dodał Jacek Żalek - Strajk.eu

Kampania Przeciw Homofobii wraz z kilkoma innymi organizacjami pozarządowymi współuczestniczyła w przygotowaniu tzw. raportu alternatywnego opisującego stopień realizacji przez Polskę przepisów Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych. W ramach prac nad raportem KPH przeanalizowało stopień rzeczywistej ochrony osób LGB w różnych obszarach życia społecznego w Polsce.

W przygotowaniu raportu wzięły również udział: Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja TUS, Fundacja Trans-fuzja, Otwarta Rzeczpospolita, Koalicja KARAT. Projekt był koordynowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Raport dostępny jest TUTAJ.

Dla tych co jeszcze myśleli PO jest pro LGBT mają po prostu złudzenia. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna dla tygodnika „Do Rzeczy”.

Schetyna w rozmowie z Markiem Migalskim powiedział, że jest zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy. Chce też żeby partia była w swoim przekazie chadecka. "Tak, bo lewicowy elektorat socjalny, w związku z 500+, zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem, środowiska LGBT".

W obecnej formule lewicy nie ma i nie będzie. Jej elektorat po części jest w PiS, po części będzie u nas ze względu na naszą antypisowość, a po części wyląduje w podmiotach skrajnych. Widzę to, co dziś robi SLD. No, trudno to nazwać inaczej niż jako działalność propisowska, prorządowa. Gdzie oni chcą znaleźć wyborców? (Gazeta Wyborcza)

Adrian Zandberg skomentował słowa Schetyny. Coraz gęściej na twardej prawicy. Grzegorz Schetyna postanowił przedstawić swoje credo polityczne w jutrzejszym tygodniku "Do Rzeczy". Lider Platformy mówi otwarcie: nie interesują go ani lewicowi wyborcy ("elektorat socjalny zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem") ani złowrogie "środowiska LGBT". Platforma Obywatelska ogłasza powrót do ostrego konserwatyzmu i koniec rzekomych "lewicowych eksperymentów". Schetyna cieszy się, że "Europa idzie na prawo" i wieszczy, że odpowiedzią na wyzwania współczesności będzie "konserwatywny model społeczny oparty na chrześcijaństwie".

Po deklaracjach Nowoczesnej w sprawie aborcji, po ostrym zwrocie Schetyny w prawo, po szczuciu na uchodźców przez Millera widać jasno: postępowych wyborców reprezentuje dziś w Polsce tylko Razem.

LGBT w Polsce jest wydymana przez wszystkie partie najpierw SLD Miler wyrzucił projekt związki partnerskie, później PO też wyrzucił projekt związki partnerskie, a teraz dyma PIS. Ostatnie doniesienia jeden minister oskarża o zamach w Nicei LGBT, Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania ochrona dla homofobów, czy minister inny też chroni homofobiczną drukarnie.  Też do wyborców PIS Maćka Nowaka, Krystiana Legierskiego i inni dumni jesteście, wydymano was.

Badania europejskie z ich ustaleń: 14% młodych ludzi próbowało seks gejowski 1 na 5 chce spróbować seksu gejowskiego 81% jest całkowicie porządku widząc gejów całuje. Ponad 50% mieć przyjaciół o odmiennej orientacji seksualnej. Więcej na PinkNews

Biskupi katolicy z Ameryki są wściekli na wiceprezydenta Joe Biden, jak mógł dać ślub parze gejów i jeszcze w swoim domu. Atakują Bidena że on łamie zasady kościoła katolickiego, małżeństwo jest miedzy kobietą i mężczyzną, chcą żeby zakaz komunii świętej.

Paradoks jest taki że wielu zakazują komunii rozwodnikom czy LGBT, ale pedofile mogą ją mieć i jeszcze ją dają. Kto tu jest wielki grzesznik czy gej który żyje stabilnym związku czy duchowny molestujący dzieci. (LGBT Nation)

Podczas olimpiady w Rio już doszło do homofobiczny ataków, ofiara piłkarki z USA które wiele są lesbijkami.  Witać nawet piłka kobieca nie jest wolna od homofobii, po prostu brak edukacji ze strony kibiców. Dla wielu słowa "pedał" czy "lesba" obraźliwe słowo urazić kogoś nie tylko urazić osobę LGBT ale też hetero jak np u nas atak na kierowce ubera w Warszawie używano "pedał", przez inny taksówkarzy. (PinkNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweColin Spencer, dramaturg pierwszej grze geja w Wielkiej Brytanii, Spitting Image, mówi, że jest zafascynowany, aby zobaczyć, jak publiczność zareaguje na te wykonywanie ponownie po raz pierwszy od 1968 roku.W Indyjskim mieście Kozhikode, odbył się marsz równości, LGBT i sojusznicy wyszli na ulice walczyć o swoje prawa.Raymond Braun rozmawia z kongresmanami demokratów o postęp LGBT praw.Pita Taufatofua, z Tonga, który robi szał swoim ciałem oliwią, gościł w programie NBC Today, trudno prowadzące skupić się od niego.1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń