wtorek, 2 sierpnia 2016

News: Trans-Fuzja, Powstanie Warszawskie, Gus Kenworthy, Nauczyciel gej, Robert Biedroń, Tom Daley, Taniec, Hostel LGBT ...


Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 5 sierpnia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jako koło warszawskie Partii Zieloni ostro protestujemy przeciwko przejmowaniu przez środowiska nacjonalistyczne symboliki związanej z Państwem Podziemnym i Powstaniem Warszawskim. Organizowany przez ONR marsz z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stoi w skrajnej opozycji do wartości o jakie walczyli powstańcy w sierpniu i wrześniu 1944 r. Sprzeciwili się oni wtedy rasistowskiej polityce nazistów, łapankom na ulicach, torturom i rozstrzeliwaniu niewinnych ludzi. Upamiętnianie tego zrywu krzyżami celtyckimi, które jako symbole neofaszystowskie są zakazane np. w Niemczech jest potwarzą nie tylko wobec powstańców, ale także 180 tys. cywilnej ludności, która zginęła podczas 63 dni Powstania.

Pamiętamy tamte dni mówiąc o wartościach, które przyświecały walczącym kobietom i mężczyznom, o sprzeciwie wobec nienawistnej polityki różnicującej ludzi na lepszych, którzy mają sprawować władzę, oraz gorszych, którym należy się status podludzi, niewolników, lub takich, którzy mają zostać przemienieni w proch. To szaleńczy rasizm i ksenofobia doprowadziły w Niemczech do narodzin nazizmu, który stał się przyczyną wielu cierpień oraz wywołał II wojnę światową. Nie zapominajmy o tym myśląc w te dni o wysiłku powstańców, kobiet i mężczyzn, którzy pragnęli żyć w kraju wolnym i demokratycznym, w kraju, który oferuje swoim obywatelkom i obywatelom równy start oraz kieruje się zasadami spójności społecznej, jak jest to wyrażone w Testamencie Polski Podziemnej z 1 lipca 1945 r. Należy o tym pamiętać i uczyć młodsze pokolenia, szczególnie dziś, kiedy nawet ministrowie edukacji narodowej nie znają podstawowych faktów historycznych, a Instytut Pamięci Narodowej wyrzuca pracowników badających niewygodną przeszłość.

Jedynie poprzez pamięć o tamtych wydarzeniach będziemy w stanie sprzeciwić się przejęciu upamiętnienia kolejnych rocznic wybuchu Powstania przez kręgi nacjonalistyczne, które swój patriotyzm sprowadzają do założenia opasek lub bluz z kotwicą, symboli, za których noszenie groziła w czasie wojny śmierć, a obecnie są jedynie przejawem mody.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obfituje w mocne przemówienia. Kolejne, przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, wygłosił prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski. Bardzo krytycznie odniósł się do kultu "żołnierzy wyklętych" - TVN Warszawa.

Pierwszego sierpnia czeka nas kolejna odsłona zakłamywania historii i budowy nacjonalistycznej histerii, przy cynicznym wykorzystaniu tradycji powstania warszawskiego. Sklepy z „odzieżą patriotyczną” zanotują rekordowe zyski. Te same sklepy, które obok symboli Polski podziemnej sprzedają nawołujące do nienawiści symbole nacjonalistyczne i faszystowskie.

Coś się zepsuło. Gdzieś po drodze straciliśmy pamięć o tym, skąd wzięło się powstanie, przeciwko komu walczyli powstańcy i dlaczego musieli w ogóle walczyć. A odpowiedź jest przecież oczywista. (...) - Krytyka Polityczna.

W zeszłym tygodniu w Hostel LGBT odwiedzili Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Sylwia Spurek Zastępczyni Rzecznika ds. Równego Traktowania. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Rzecznik wyraził poparcie dla idei istnienia placówki i obiecał rzecznicze wsparcie w kontekście pozyskiwania funduszy na jej funkcjonowanie. Wspólnie zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić, żeby poprawić sytuację finansową ośrodka. Goście rozmawiali z mieszkańcami o ich pobycie w hostelu i trudach wychodzenia z kryzysowej sytuacji. "Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za wsparcie"

Oburzenie wielu osób na olimpijczyka Gus Kenworthy który opublikował zdjęcie na Instagramie, ale szybko usunął. Był w Londynie na przyjęciu urodzinowym księcia Azim z Brunei i pozował do zdjęć ze swoim chłopakiem, aktorem Matthew Wilkas oraz też gościła Caitlyn Jenner.

Oburzenie było że Cait, Gus i jego chłopak uczestniczą w przyjęciu syna sutanna z Brunei który miedzy innymi karzę homoseksualizm śmiercią wprowadził u siebie szariat.

Bloger Kenneth Walsh, mówi że jakie Brunei jest anty LGBT i do sutanna należy hotel Beverly Hills który jest bojkotowany przez wiele osób miedzy innymi LGBT.

Walsh pisze Gus jest nowy na temat wiele, więc można wybaczyć czasami to co robi wiele nie wiele jeszcze i przeprosił. Ale w przeciwieństwie do Caitlyn. Drugiej strony ona nie pierwszy raz robi skandal wcześniej wspierała homofobów republikanów, Cait powinna brać przykład od Cher i Chaz Bono mimo są republikanami, ostatnich wyborach wspierali Obamę. (GayStarNews)

Łukasz Długowski udowadnia, że wcale nie potrzeba nam aż dwóch tygodni urlopu, by dobrze wypocząć. Tym razem na mikrowyprawę zaprosił prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Panowie wybrali się na spływ kajakowy w centrum miasta, ale nie tylko.  (Dzień Dobry TVN)

Senator republikanin Marco Rubio będzie na konferencji homofobicznej odbędzie się w Orlando w dniu rocznicy masakry w nocnym klubie dla gejów Pulse.

Kto organizują ten haniebną konwergencję Liberty Counsel Action, skrajna grupa anty-LGBT, która miedzy innymi bronili Kim Davis. Na konwencji będą wiele homofobów którzy będą nawoływać do nienawiści wobec osób LGBT. Dodatkowo Liberty chce wolności religijnej żeby można legalnie odmawiać nam, leczyć nas, uchylać wszelkie prawa LGBT. Są organizacją jadowitą anty LGBT, oto szacunek według fundamentalistów chrześcijański. Oni są tacy sami tak jak ci z państwa islamskiego czy ci którzy przeprowadzają zamachy np w Francji. (Towleroad)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Lepiej Późno Niż Wcale: Pierwszy wywiad z nauczycielem-gejem ("Replika")


Robert Biedroń gościł w programie 20m2 talk-show, odc. 215


Dokument Tom Daley diving for gold 2016, intymny portret jednego z brytyjskich najbardziej lubianych sportowców. Tom Daley czteroletnią podróż z Londynu igrzyska olimpijskie 2012 roku do chwili obecnej.


Mister Gay Poland 2016 - Andrzej klip uratujmy hostel LGBT


Czy dwóch mężczyzn mogą tańczyć ze sobą, Max Pitruzzella i Thomas Blacharz, w Swingin 'Genova weekend, Winter Edition, w Biblioteca Universitaria di Genova w lutym.

Orientacja seksualna tancerzy nie jest ważna, choć Pitruzzella ożenił się z kobietą, ale sam fakt, że podtrawi bawić się i tańczyć razem z mężczyzną. To nie ma znaczenia, kto jest twoim partnerem tańcu. (PinkNews)


Atak Trumpa na rodziców poległego muzułmańskiego oficera został szeroko potępiony w USA. - On zaatakował ojca żołnierza, który poświęcił życie dla ratowania swego oddziału - skomentowała wypowiedź Trumpa Hillary Clinton. "Oszczerstwo Trumpa pod adresem matki kapitana Khana przekracza, nawet jak na niego, wszelkie granice" - napisał na Twitterze republikański strateg John Weaver.

W wywiadzie dla telewizji ABC, poproszony o skomentowanie stwierdzenia Khana z konwencji, że "niczego nie poświęcił", Trump mówił o swej działalności biznesowej. - Poczyniłem mnóstwo poświęceń. Ciężko pracowałem, stworzyłem wiele miejsc pracy - oznajmił. (Wiele miejsc pracy on ich ba kpina, wiele osób straciło prace przez Trumpa)

Khan odpowiedział Trumpowi w niedzielę w wywiadzie dla programu telewizji NBC "Meet the Press". - Mamy kandydata bez moralnego kompasu, bez empatii dla swych obywateli - powiedział. Dodał, że docenia, iż Trump nazwał jego syna "bohaterem", ale uważa to za "nieszczere z powodu jego retoryki nienawiści i szyderstwa, która nas dzieli". (TVN24)

Hillary Clinton oskarżyła Rosję o włamanie do systemów komputerowych Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) i wypomniała republikańskiemu rywalowi w wyścigu do Białego Domu Donaldowi Trumpowi, że sympatyzuje z Władimirem Putinem. (TVN24)

Reagan przewraca w grobie widzi jego partia republikańska wspiera Rosję, Trump jest najbardziej pro putinowskim kandydatem,  mówi się o nie legalnej instytucji rosyjskiej w Trumpa, czy Krym i Ukraina dla Trumpa powinna należeć do Rosji.

Senator republikański John McCain wydał oświadczenie w poniedziałek rano potępia Donalda Trumpa za jego wypowiedzi na temat rodziców kapitana armii Humayan Khan, który był muzułmaninem. (Towleroad)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz