poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Vancouver parada Pride z udziałem premiera Kanady jego żony i dzieci


Po Toronto paradzie, czas na Vancouver premier Kanady Justin Trudeau, wziął udział z swoją żoną i dziećmi w paradzie Vancouver Pride. Nawet lokalny odział telewizji publicznej CBC uczestniczył w paradzie.

"Co za niesamowita przyjemność, że wróciliśmy tu ponownie w tym roku tutaj w Vancouver Pride", powiedział Justin Trudeau pchał wózek z jednym ze swoich dzieci koło żona jego Sophie Grégoire dołączyli do niego w machając do tłum około 500 tysięcy uczestników.

"Jest to czas, w którym całe miasto, rodziny, społeczność wychodzi i obchodzi wielką różnorodność, która jest taka siła naszego kraju", powiedział. "Świętujemy społeczność świętujemy rodzinnych i wszystkie te rzeczy razem. Oznacza to, będziemy mieć wielką paradę i jest to dla mnie przyjemność być tutaj."

Trudeau nie pierwszy raz uczestniczył w paradzie w 2014 i 2015 roku jako przewodzący Partii Liberalnej, w lipcu, kiedy stał się pierwszym premierem Kanady uczestniczył w Toronto Pride.

Alan Jernigan szef Pride Vancouver mówi Trudeau w Vancouver, to "ogromny zaszczyt."  "Jako imigrant przybyłem do Kanady, naprawdę potwierdza miejsce na świecie, w którym nie tylko szef rządu uczestniczy w paradzie,  ale on aktywnie działa dla naszej społeczności," powiedział.

Burmistrz Vancouver Gregor Robertson nazwał 2016 roku paradę, "polityczna" w porównaniu do innych lat z powodu wydarzeń co stało się w Orlando na Florydzie. Kiedy 49 osób zginęło w nocnym klubie gejowskim.  (CBC Vancouver)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz