niedziela, 7 sierpnia 2016

Chorąży z Tonga, zrobił furorę podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijski


Pita Nikolas Taufatofua, chorąży Tonga, niespodziewanie zrobił furorę podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Taufatofua wyszedł ubrany w narodowy (ta'ovala) strój bez koszulki i był nasmarowany oliwą. Taekwondzista od razu stał się tematem w internecie; tylko na Instagramie przybyło mu ponad 1000 obserwujących w ciągu godziny od jego występu.

32-latek urodził się w Australii, ale zdecydował się na reprezentowanie kraju swojego ojca. To jego pierwsze igrzyska olimpijskie, na dwa poprzednie nie zdołał się zakwalifikować. Wystąpił na trzech mistrzostwach świata, ale ani razu nie zdołał przebrnąć przez pierwszą rundę.

To pierwszy reprezentant Tonga w taekwondo w historii igrzysk olimpijskich. Pieniądze na wyjazd zebrał za pomocą specjalnie stworzonej strony internetowej, w cztery miesiące zebrał 6262 dol.

Jego droga do Rio była trudna - przez lata zmagał się z licznymi kontuzjami. Sześciokrotnie miał złamania, trzy razy zrywał więzadła i spędził trzy miesiące na wózku inwalidzkim. Innym razem przez półtora roku musiał chodzić o kulach.

Będzie konkurować w kategorii dla mężczyzn 80 kg taekwondo w piątek, 19 sierpnia. Taufatofua odwiedził muzeum taekwondo w Korei Południowej, tym momencie zainteresował się sztukami walki, w muzeum podpisał księgę, "Pita Taufatofua. Taekwondo Tonga. Przyszły olimpijczyk ".

Taufatofua ma doświadczenia w modelingu  reklamował odzież weselną dla firmy australijskiej Turning Paige.

Dodam podczas igrzysk olimpijski w Rio 44 sportowcy to osoby LGBT+, którzy będą konkurować w Brazylii plus trzech trenerki, zgodnie z Outsports.com. (Cztery lata temu w Londynie, było LGBT tylko 23.) Jest jeszcze też jedna para małżeńska, Helen Richardson-Walsh Kate Walsh-Richardson, Brytyjskie hokeistki na trawie, a także 11 gejów na sportowców.

Nie dawno 11 lipca miał ujawniła korzykarka NBA Elena Delle Donne publicznie ujawniła się z rozmowie dla Vogue. (Sport.pl/Towleroad)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz