poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Parady Pride: Amsterdamie, Belfast, Brighton, Reykjavik, Hamburg


Fot: ANP
W Amsterdamie odbyła się parada Canal Parade, uczestniczyło około 560.000 w tym roku, tym roku dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały podjęte z powodów zagrożeń terrorystyczny. (NOS)

Wzięła udział unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości Vera Jourova obiecała wsparcie dla żądań na rzecz przezwyciężenia wszelkich form dyskryminacji seksualnej w Europie.

“Jeszcze są w niektórych krajach – między innymi na Litwie, w Polsce i na Węgrzech – przepisy prawne dyskryminujące homoseksualistów” – powiedziała Tanja Ineke, holenderska działaczka na rzecz praw LGBT, organizatorka imprezy.

W paradzie po raz pierwszy wziął udział imam Ludovic Mohamed Zahed z Paryża, który otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu. “Nigdzie w Koranie nie znajdziemy potępienia homoseksualizmu” – stwierdził Zahed w holenderskiej telewizji NOS. W paradzie uczestniczyli również duchowni innych religii i wyznań. (Dziennik Związkowy)


Belfast Pride w Irlandii Północnej, hasłem parady "Jesteśmy jednością", 50.000 uczestników i była prowadzona paradę przez lesbijkę Mary Ellen Campbell - Belfast pierwszego zastępca burmistrza osoba homoseksualna.

"Punktem parady jest pokazać widoczność - zbliżanie LGBT, aby zakwestionować stereotypy i podejmowania punkt, który chcemy być pełni i równymi obywatelami z resztą miasta." (BBC)


Brighton Pride w Anglii, odbyła się parada wzięło udział 300,000 osób. Bezpieczeństwo tym roku było szczególne z powodów zagrożeni terrorystyczny. Minuta ciszy dla ofiar masakry w Orlando w USA. (BBC)

Przedstawiciele regionalnej kolei w Brigton postanowili nie strajkować w weekend, by nie utrudniać organizacji transportu na paradę Brighton Pride. (PinkNews)


Islandii Reykjaviku odbyła się parada Pride, wziął udział nowy burmistrz Reykjaviku Dagur B. Eggertsson, miedzy innymi nowy wybrany prezydent Islandii Guðni Th. Jóhannesson wygłosił przemówienie do uczestników parady.Parada Christopher Street Day w Hamburgu, tematem walka z wykluczeniem i nienawiścią, około 15.000 uczestników oraz 150.000 widzów wzięło udział w paradzie.

Na paradzie, też wzięli udział turecka społeczność Hamburga, wspierają równe prawa i sprzeciwić się wszelkim formom dyskryminacji w społeczeństwie. Na ratuszu powieszono z tej okazji tęczową flagę. (NDR)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz