niedziela, 21 sierpnia 2016

Następne medale dla LGBT biseksualna Nicola Adams, piłkarki z Szwecji i koszykarki z USA

Następny medal do kolekcji biseksualna Nicola Adams – brytyjska pięściarka, zdobyła złoty medal, w boksie w kategorii 51 kg. W finale pokonała Francuzkę Sarah Ourahmoune.

To jest jej drugi z rzędu złoty medal w boksie wcześniej zdobyła w igrzyska olimpijski w Londynie w 2012 roku. (Out Sports)

Dodatkowo Reprezentantki Stanów Zjednoczonych wygrały złoty medal w finale turnieju koszykówki na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro z Hiszpanią 101:72.

Zespół USA koszykarski składa się z czterech lesbijek i biseksualne koszykarek - Seimone Augustus, Elena Delle Donne, Brittney Griner i Angel McCoughtry. (Out Sports)

Inni którzy wcześniej zdobyli medale olimpijskie:

Rafaela Silva, w dziedzinie judo pierwszy złoty medal dla Brazylii. Carl Hester, brytyjski jeździec sportowy zdobył również złoto w drużynie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Spencer Wilton, brytyjski jeździec, to pierwszy medal dla niego.

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody w dziedzinie zsynchronizowanej platformy 10-metrowy, brązowy medal. Jen Kish, Kanada, w dziedzinie rugby pokonała Wielką Brytanię, 33-10, aby wygrać z brąz; Przegrała Kanada półfinałowy mecz, 5-0. Srebrny medal dla Włoszki Rachele Bruni, specjalizuje się w długodystansowym pływaniu, która też ujawniła się podczas igrzysk olimpijski.

Sunette Viljoen – południowoafrykańska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, zdobyła srebrny medal. Brytyjki Helen i Kate Richardson-Welsh w hokeju na trawie, zdobyły złoty medal.

Stephanie Labbe i Marie-Eve Nault, w drużynie piłki nożnej Kanady pokonały Brazylię, 2-1, zdobyły brązowy medal.

Susannah Townsend, wspólnie z innymi miedzy innymi parą Helen i Kate zdobyła złoty medal.

W piłce nożnej kobiet, Niemcy wygrali swój pierwszy złoty medal pokonując Szwecja 2-1. Kanada zdobyła brąz pokonując Brazylia 2-1, mimo to w Szweckiej drużynie zdobyła srebrny medal i też lesbijki Lisa Dahlkvist, Nilla Fisher, Hedvig Lindahl i Carolina Seger oraz trenerka Pia Sundhage.

Trenerka przytula Toma po przegranej

Ale zła wiadomość ostatecznie Tom Daley 10-metrowej platformy konkurencji na olimpiadzie. Po ukończeniu pierwszej w rundzie wstępnej z niewiarygodnym wynikiem 571.85, ale fatalne poszło jemu 403.25 w półfinale, pozostawiając go na szarym końcu 18 miejsce. Tylko górna 12 awansują do finału.

Wielu osób w szoku że tak nagle poszło jemu źle, zaliczał czarnym koniem, cóż emocję i stres oraz oczekiwanie od inny, wywieranie dodatkowej presji, która i tak na takich imprezach jest wielka tak wyszło nie udany skok. Sam jest załamany i w szoku, w igrzyska olimpijski zdobył medal, ale w kategorii wspólnie kolegą odpadła, teraz jest na odwrót wyjedzie z Rio medalem, z pierwszej konkurencji.

Za cztery latach igrzyska olimpijskie w Tokio, to może uda się jemu podwójnie zdobyć medal, Dustin powinien mocno go przytulić. U nas też tak było jeden polski olimpijczyk Paweł Fajdek też był pewniakiem i nie wyszło jemu. (Out Sports)