niedziela, 7 sierpnia 2016

ŚDM uczestniczy opowiadają


Straszą was muzułmanami? Wpadnijcie do Libanu, zobaczycie, jacy są fajni. Wlekły na Światowych Dniach Młodzieży.

W Libanie to normalne, że meczet i kościół sąsiadują przez ścianę. Polacy powinni zrozumieć, że muzułmanie cierpią przez terrorystów tak samo jak chrześcijanie, jeśli nie bardziej. To oni najczęściej są ich ofiarami.

Marc mieszka w wiosce z samymi muzułmanami. - Ci muzułmanie są przychylniejsi naszej rodzinie niż niektórzy chrześcijanie.

Imad wyciąga komórkę. - Pokażę ci zdjęcie. Ostatnie święta Bożego Narodzenia spędzałem z przyjaciółmi: czworo z nich to chrześcijanie, reszta to muzułmanie, to porządni i wcale niegroźni ludzie. Najgorsze, że tam, gdzie rządzi pieniądz i polityka, wystarczy powiedzieć: "Chrześcijanie są źli, albo muzułmanie są źli, zabierają wam wasze prawa", by zwykli ludzie dali się w tę bajkę wciągnąć. Tak rodzą się konflikty. Terroryzm nie bierze się z islamu, bierze się z polityki. A lęk przed muzułmanami bierze się z niewiedzy. Wczoraj szliśmy ulicą w Krakowie, kolega rozmawiał po arabsku, podszedł Polak, napluł na niego, wyzwał od muzułmanów. Kolega pokazał identyfikator, że jest chrześcijaninem, że przyjechał na Dni Młodzieży. Polak na to: "O, jak chrześcijanin, to przepraszam". Niewiarygodne! Więc przekaż, proszę, Polakom, że naprawdę można żyć razem. Słyszymy w Polsce, że państwo, w którym żyją wyznawcy różnych religii, jest niemożliwe. Jak to niemożliwe! Ktoś chyba wprowadza was w błąd. Nie dajcie się zwieść politykom, mediom, jeśli straszą was muzułmanami. Wpadnijcie do Libanu, zobaczycie, jacy są fajni (...) - Duży Format.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz