piątek, 5 sierpnia 2016

News: Robert Biedroń, HIV, Republikanie, Transobia, Kościół, Sarah McBride, Claire Kittrell, Chelsea Manning ...


Mój koniec świata opowiada o etapach odnajdywania szczęścia po rozstaniu. Filipa poznajemy kilka tygodni po tym jak rozpadł się jego wieloletni związek z Erykiem. Chłopakowi trudno pogodzić się z końcem pierwszej miłości. Jednak jak wiadomo, czas leczy rany, a w tym wypadku pozwoli Filipowi odkryć, że koniec oznacza początek czegoś nowego. (pomagam.pl)

Biedroń opublikował "najnowsze dane o sytuacji finansowej miasta''. To dwa wykresy pokazujące spadek wydatków i wzrost dochodów. "W takim mieście chce się płacić podatki" - pisze jeden z komentujących. (gazeta.pl)

 Marek Migalski: "Sikanie i puszczanie bąków też są naturalne". Tak b. europoseł odniósł się do karmienia piersią w miejscach publicznych. "Jednak umówiliśmy się, że nie oddajemy się im publicznie" - dodał (gazeta.pl) Tylko facet hetero z prawicy może takie głupie pomysły ma.

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku ruszył proces  przeciwko właścicielowi jednej z sopockich restauracji. To w jego lokalu kelner poprosił matkę karmiącą piersią dziecko, by się "powstrzymała" albo wyszła do toalety.

Przed sądem reprezentuje ją Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. - To dosyć precedensowa sprawa. Powołujemy się na ustawę wolnościową, a w pozwie złożyliśmy wniosek o zapytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE, czy wyproszenie z restauracji w trakcie posiłku, ze względu na karmienie piersią jest dyskryminacją – tłumaczy Krzysztof Śmiszek, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego (TVN24)

Rzeczpospolita w artykule „HIV atakuje w klubach dla gejów” straszy wynikami badań na obecność HIV wśród bywalców warszawskich klubów LGBT. Choć badania pokazują, że liczba zakażonych w Polsce należy do niższych w Europie, to gazeta nie zostawia na gejach suchej nitki. Wywody redaktora Wiktora Ferleckiego niewiele różnią się od retoryki znanej z łamów Frondy.

Żeby nie było, autor artykułu zauważa, że HIV zakazić się można również nie będąc gejem. Przyczyną nie jest jednak po prostu heteroseksualny seks bez gumy. O nie! Winni są biseksualni mężczyźni. I tutaj, na poparcie tezy kolejny wygodny cytat - wypowiedź dyrektorki Krajowego Centrum ds. AIDS Anny Marzec-Bogusławskiej, według której „wśród mężczyzn utrzymujących stosunki z mężczyznami istnieje tzw. populacja pomostowa. To mężczyźni biseksualni, za których pośrednictwem problemy zdrowotne z tego środowiska przekładają się na populację heteroseksualną". Czekam kiedy inne problemy zdrowotne osób LGBT – np. depresja, samookaleczanie się i próby samobójcze, nowotwory wątroby, piersi czy szyjki macicy – zaczną przenosić się na resztę populacji. Ba! Może heterycy zaczną zakażać się homoseksualnością? Ponoć geje są trendsetterami, a według niektórych homoseksualność to choroba (nota bene: Światowa Organizacja Zdrowia, która homoseksualność wykreśliła ze spisu chorób i zaburzeń psychicznych lata temu, ogłosiła niedawno, że wykreślić stamtąd zamierza również transseksualność; wcześniej zrobiła to już Dania).

Jak zaważa red. Ferlecki, jak dotąd jedynym dużym programem, mającym szansę dotrzeć do bywalców klubów LGBT, był zainaugurowany w 2013 roku „Seks w moim mieście" (realizowany m.in. przez Lambdę Warszawa). Okazuje się jednak, że Krajowe Centrum ds. AIDS, początkowo zaangażowane w kampanię, ostatecznie się z niego wycofało. Co było powodem? Krytyka programu w mediach. Które medium oburzyło się jako pierwsze? Rzeczpospolita, ustami red. Ferleckiego. Ten, choć dziś użala się na brak profilaktyki HIV/AIDS, w 2013 wysmarował teksty o tytułach "Portal porno do walki z epidemią" i "Państwo edukuje gejów za pieniądze podatników". Ten drugi zaczynał się od słów „Wulgarne opisy seksu analnego i instruktaż zażywania narkotyków – to elementy akcji przeciw AIDS za pieniądze podatników”.

Oba artykuły przyczyniły się do zamknięcia strony kampanii i wycofania się przez Ministerstwo Zdrowia (któremu podlega Krajowe Centrum ds. AIDS) z finansowania projektu. Ostatecznie, organizacje wznowiły działania własnymi siłami. Dziennikarz Jakub Janiszewski, autor książki "Kto w Polsce ma HIV", mówił wtedy: - Na zachodzie takie kampanie robi się od lat 90., a u nas kampania przygotowana przez Lambdę to pierwsza, która faktycznie starała się trafić do tej grupy odbiorców. Jeżeli chce się faktycznie zadziałać w sprawie zmiany sytuacji, to nie można wybierać półśrodków, tylko trzeba nazywać problemy po imieniu i używać języka, który faktycznie trafi do osób, które są najbardziej narażone.

A więc droga Rzepo i drogi redaktorze Ferlecki. Śmiało możecie powiedzieć „Brawo MY!”. Dobrze wiedzieliście, że “Seks w moim mieście” był jedną z niewielu kampanii mających szansę ograniczyć liczbę zakażeń wśród młodych gejów, a mimo to doprowadziliście do zabrania jej finansowania. Teraz straszycie, że „HIV atakuje w klubach dla gejów”. Atakuje, bo nie ma profilaktyki. Nie ma profilaktyki, bo ta była, według was, szkodliwa i niegodna finansowania z publicznych pieniędzy. A ja uważam, że niegodne i szkodliwe są wasze działania. Przyczyniając się do likwidacji profilaktyki, pośrednio możecie przyczyniać się do zwiększenia liczby zakażeń. A pieniądze z budżetu, zamiast iść na edukację, idą na leczenie, co nas wszystkich kosztuje więcej. Ale to was nie interesuje. Bo wy nie troszczycie się o wspólną kasę, tylko o własne interesy. (Na Temat)

Republikanie homoseksualiści nadal chcą poprzeć Donalda Trumpa pomimo swojego odrażającego ataków na osób LGBT i przeciw wszelki praw LGBT i anty LGBT konwencja republikanów która wzywa do leczenia homoseksualizmu..

Log Cabin prezes Gregory T. Angelo powiedział dla The Washington Blade, że zatwierdzenie Trumpa jako kandydata na prezydenta jest wciąż na stole i będzie zależeć od informacji od członków grupy.

The Log Cabin Republikanie nie mogą poprzeć kandydata, który nie jest republikaninem zgodnie z ich statutem. Więc grupa może tylko zrobić, upominać Trumpa. Log Cabin Republikanie wstrzymali swoje poparcie tylko raz, w 2004 roku, dotyczy prezydenta George'a W. Busha do zmiany konstytucji zakazującej małżeństw osób tej samej płci.

Caitlyn Jenner mówi, że popiera Partie Republikańską, ale nie ma zamierzać popierać Trumpa, chce republikanów przekonać do wsparcia praw LGBT. Coś Log Cabin wiele lat próbuje i co tym roku najgorsze anty LGBT konwencja republikanów historii, nawet Dan Savage skrytykował Log Cabin. (LGBT Nation)

Następny republikanin miliarder wspiera Hillary Clinton. Miliarder zarządzający funduszami Seth Klarman środę powiedział, że będzie on pomagać Hillary Clinton w kampanii wyborczej. Za ostatnie komentarze Trumpa, ataki na różne osoby wiele osób postanowił wsparcie dla Clinton. (The Hill)

Sarah McBride pierwsza transpłciowa przemawiała podczas Konwencji Demokratów, skrytykowała Clint Eastwood, że mówił że kiedy on urodził to nie było rasizmu. Sarah piszę miedzy innymi punkty rasizmu za jego urodzenia, segregacja rasowa w wojsku, używanie rasistowski komentarzy normą było, wiele biali należało do Klanu, zakaz rozmów czarny z białymi, zakaz mieszania ras. (ATTN)

Papież Franciszek coś tam akceptacji o gejach, ale do trans osób to już nie przepada podczas spotkania z polskimi biskupami. Mówił że jest to straszne mówić dzieciom że płeć jest wyborem. "Dzisiaj, w szkołach uczą tego dzieciom. Że każdy może wybrać swoją płeć" Dodaje że "unicestwia się człowieka jako obrazu Boga".

To nie jest ostatni raz Franciszek obraża trans osób. Już w 2015 roku, stwierdził transpłciowe osoby "manipulują" swoim ciałem "oszpecają swoją twarz mężczyzny i kobiety" a nawet porównał do broni jądrowej zmianę płci.

Jane Fae, o transpłciowych katolicki i ekspert od spraw watykańskich: "W tej chwili kościół katolicki nie ma oficjalnego rozpoczęcia w kwestiach transpłciowych.

Papież gra po prawej stronie konserwatyzmu, nie daje sobie co może to spowodować atak na trans osób to może doprowadzić transfobii i samobójstw, morderstw osób trans. Papież chce jednej strony liberałem, ale zaraz też konserwatysta, puszcza oczko każdemu. Ale to naprawdę nie pomaga i nikomu. (GayStarNews)

Co powoduje transfobia oto przykład jeden. Skye Mockabee została znaleziona w niedzielę rano na parkingu w Cleveland. Miała ranę na głowie, pomoc medyczna po przyjeździe stwierdziła zgon. Skye jest 17. w tym roku zamordowaną osobą transpłciową w USA.

Tylko w latach 2013-2014 o 13 proc. zwiększyła się w USA liczba przestępstw motywowanych transfobią, w roku 2015 roku zamordowanych zostało 21 transpłciowych osób. Organizacje LGBT podkreślają, że w roku 2016, także w związku z inicjatywami, takimi jak w Karolinie Północnej, może być jeszcze gorzej - Queer.pl

Dodam to nie problem USA ale też inny krajów, najwięcej morderstw trans osób to Brazylia i to też kraj chrześcijański. Papież czy biskup atakuje osób trans i nie potępia transfobie to tak jak ją akceptuje że zabicie kogoś jest innej płci jest ok.

Chelsea Manning, po próbie samobójczej umieszczono ją w izolatce


Teraz coś pozytywnego o trans, Claire Kittrell, znana z tworzenia ‘Gingers Do Have Souls’ i wystąpiała w reality Hollywood Hillbillies, ujawnia na swoim koncie na YouTube że jest transpłciową osobą.

"Nie miałam zamiaru zrobić tego filmu," powiedziała Claire w filmie. "Czuję, że jestem teraz silniejsza bardziej niż kiedykolwiek byłam, bo uczę się akceptować siebie i uczę być bardziej komfortowo we własnej skórze."


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz