poniedziałek, 18 listopada 2013

News: Wprost o filmie Płynące wieżowce i biseksualizm wciąż tabu w Polsce. Geje na celowniku firm z Wall Street. Chile następna ofiara homofobii. Bezdomność LGBT w Teksasie ...


Najnowszym Wprost: O przenikaniu się rzeczywistości i fikcji „Wprost” rozmawia z Martą Nieradkiewicz, Mateuszem Banasiukiem i Bartkiem Gelnerem, odtwórcami głównych ról w filmie „Płynące wieżowce”.

Biseksualizm to w Polsce ciągle temat tabu. Nikt ich nie rozumie, bo ani to homo, ani hetero.

Firmy finansowe z Wall Street zmieniają wizerunek i stawiają na różnorodność, m. in. dlatego są zainteresowane rekrutacją gejów i pracowników, co powinno też przynieść dodatkowe zyski.

Wall Street walczy o zmianę wizerunku. Chce zerwać z konserwatywną tradycją i więcej zarobić, dlatego największe banki, brokerzy i firmy doradcze starają się skusić do pracy gejów, lesbijski, biseksualistów, czy też osoby nieokreślonej płci. Grupa jest określana skrótem LGBT - rp.pl.

Mary Cheney i jej żona, Heather Poe, ostre słowa do Liz Cheney kandytatkę do Senatu USA poszło o małżeństwa homoseksualne. "Liz - to nie jest tylko kwestia, w której nie zgadzamy się, jesteś po prostu po złej stronie historii", Mary Cheney napisał do siostry na jej stronie na Facebooku.

Heather Poe, która poślubiła Mary Cheney w 2012 roku, również przez Facebook, wyraziła niezadowolenie z powodu opinii Liz. "Liz byłaś gościem w naszym domu, spędziłaś czas i wspólne wakacje z naszymi dziećmi, a gdy Mary i ja pobraliśmy się w 2012 roku - nie waham się powiedzieć, jak szczęśliwa była dla nas twoja obecność.". "Powiedzieć, że nie popierasz nasze prawo do zawarcia małżeństwa jest obraźliwe." (Gay Star News)

Movilh Chile
Tygodnik Powszechny: Chilijski biskup Alejandro Goic Karmelic odwiedził w szpitalu Wladimira Sepúlvedę, 21-letniego homoseksualistę, który 20 października został brutalnie pobity przez sześciu napastników.

Mężczyzna znajduje się w śpiączce, jego stan jest bardzo ciężki. Ordynariusz diecezji Rancagua i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Chile modlił się przy jego łóżku i rozmawiał z lekarzami. Po wyjściu ze szpitala wezwał społeczeństwo do odrzucenia wszelkiej formy dyskryminacji. „Nikt nie ma prawa podnosić ręki na życie człowieka” – stwierdził bp Goic. Podkreślił, że zachowania homofobiczne, odrzucające inność, nie są „zgodne z Ewangelią ani z osobą Jezusa, który kocha wszystkich ludzi i daje nam łaskę, abyśmy byli co dzień lepsi dla naszych bliźnich”. Na prośbę rodziny, Sepúlveda otrzymał w szpitalu sakrament chrztu i namaszczenia chorych.

* Do następny też brutalny atak homofobiczny w tym kraju śmierć Daniela Zamudio, w marcu 2012 roku ustawa przeciw homofobii tak zwane Zamudio. Jednak to nie wystarczyło, aby zapobiec zbrodni nienawiści i dyskryminacji w Chile.

Teraz jest ofiara następna Wladimir Sepúlvedę, biskup to hipokryta sam kościół jest odpowiedzialny za nienawiść, miedzy innymi w tym kraju wielu duchowni i katolicy atakują w imię kościoła osób LGBT. Chce biskup coś zrobić nie zacznie zajmie się z swoimi ludźmi, słowa są słowami, a czyny są czynami, już czas na czyny słów za dużo jest, potępić, a zacząć walczyć to dwie inne rzeczy.

Minister zdrowia, Jaime Mañalich też odwiedził ofiarę który została pobita przez homofobie. Mañalich podkreślił odrzuca nienawiść i podkreślił, że kraj ma gwałtowną kulturę. Został zaatakowany przez czterech mężczyzn i dwie kobiety w niedzielę 20 października. Został kopnięty w głowę, jest podłączony do respiratora.

Dla Dayny Morales zawód kelnerki nie ma tajemnic. Pracowała na tym stanowisku podczas służby w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. W sumie, z przerwami, pracuje w tym zawodzie od 10 lat.

Najważniejsza jest dla niej sprawna obsługa zamawiających, by wszystko było na czas, profesjonalnie, zgodnie z zamówieniem. Ale w środową noc, w Gallop Asian Bistro w Bridgewater w New Jersey, gdzie pracuje, jedna z rodzin zdecydowała się nie dać jej napiwku, podając nawet powód takiej decyzji. Powodem było to, że Dayna jest homoseksualistką - onet.pl



Na temat bezdomności dzieci LGBT w Teksasie, dzieci wyrzucone z domów za to są inne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz