czwartek, 6 stycznia 2011

News: Gary King, Elton John, John Boehner, Eva Longoria, Berlin-Yogyakarta

Nowy prokurator generalny stanowy z Nowym Meksyku Gary King, powiedział że jego stan może uznawać małżenstwa homoseksualne z inny jurysdykcji gdzie są już uznawane.

Uczestnicy Facebooku w nowym roku wgrali na swoje strony ponad 750 miliony zdjęć.

Elton John, jest biologicznym ojcem Zacharego jak pisze popeater.com.

Izba Reprezentantów ma nowego przewodniczącego republikanach Johna Boehnera, może do koniec narażę przywileje dla LGBT Ameryki, nie są republikanie pro gejowscy, DOMA ENDA narażę postaną uchylić je przez dwa lata ich ba nie uda się. 

Eva Longoria, gwiazda serialu 'Gotowe na wszystko', która właśnie rozwodzi się z Tonym Parkerem, od jakiegoś czasu spotyka się z o 10 lat młodszym Eduardo Cruzem, bratem Penélope Cruz. Para poznała się na imprezie i od tamtego czasu Eduardo nie odstępuje pięknej aktorki na krok.

Floryda zaprzysiężenie nowego gubernatora Ricka Scotta, nie zalicza się do ulubieńców LGBT. Nowy dekret wydał nie dyskryminacji tylko nie dotyczy LGBT, chce walczyć z dyskryminacją ale chcę dyskryminować inny hipokryta. Kiedyś był uznany za winnego afery medycznej amerykański rząd stracił miliardy,  a dziś jest gubernatorem poparciem republikanów.

Musical "sauna", opowiada o szukanie miłości w saunie,  wystawiany miedzi innymi jest w Ameryce, czy ostatnio premiera ma w Francji.
 źródło
 W dniach 13-31 stycznia 2011 roku, grupa lokalna zielonogórskiej Kampanii Przeciw Homofobii realizuje projekt/wystawę poświęconą prawom człowieka, „Berlin-Yogyakarta”.
Wystawa będzie mieć miejsce w restauracji Zielona Jadłodajnia przy ulicy Kupieckiej 5 w Zielonej Górze.

W dniu otwarcia wystawy, tj. 13 stycznia br. o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego ds. Równego Traktowania - dr Agnieszką Opalińską oraz projekcję filmu 'Paragraf 175'.

Dla gości przewidziany jest skromny poczęstunek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Celem projektu 'Berlin - Yogyakarta' jest przypomnienie historii prześladowań gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderowych przez nazistów podczas ich panowania w Europie oraz podkreślenie, że prawa człowieka są niezbywalną własnością wszystkich ludzi, również osób nieheteroseksualnych.

Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z dwóch kontynentów, podkreślając globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania jak i obowiązywania praw człowieka.

Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualna cześć wystawy, Berlinowi przypisany jest jej aspekt historyczny. Szkicuje on początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawia historie ich prześladowań przez nazistów.

Matronat nad wystawą objęła Pełnomocniczka Marszałka Województwa Lubuskiego ds. Równego Traktowania, Pani dr Agnieszka Opalińska, która oficjalnie otworzy wystawę i wygłosi niedługie przemówienie.

W ramach projektu zostaną wyświetlone trzy filmy na DVD ('Einstein seksu', RFN 1999,re-. Rosa von Praunheim, 100 min.; 'Inny od innych' Niemcy 1919, 50min., reż. Richard Oswald, 50 min.; 'Paragraf175' USA 2000, re-. Rob Epstein i Jeffrey Friedman, 80min.).

W dniu uroczystego otwarcia wystawy przewidywany jest poczęstunek dla przybyłych gości.

Wstęp zarówno na otwarcie wystawy, jak i na pokazy filmowe jest bezpłatny.

Poniżej dokładne daty projekcji filmowych:
13.01.2011 - godz. 18:00 uroczyste otwarcie wystawy, godz. 18:30 film: Paragraf 175
18.01.2011 – godz. 20:00, film: Einstein seksu
25.01.2011 - godz. 20:00, film: Inny od innych

PROJEKCJE FILMOWE

* 'Einstein seksu', RFN 1999, reż. Rosa von Praunheim, 100 min.
film fabularny - historia życia Magnusa Hirschfelda, lekarza, seksuologa i światowego pioniera ruchu na rzecz równouprawnienia osób nieheteroseksualnych. Jednym z wątków jest historia związku M. Hirschfelda ze znacznie młodszym od niego Karlem Giese.
* 'Inny od innych' Niemcy 1919, 50 min., reż. Richard Oswald, 50 min.
Film niemy, edukacyjny, pierwszy w historii kina film o tematyce homoseksualnej, zakazany przez cenzurę w 1920 i zachowany jedynie we fragmentach. Konsultantem scenariusza był Magnus Hirschfeld, którego zobaczyć można w roli lekarza, Karl Giese wcielił się w głównego bohatera, wirtuoza skrzypiec Paula Körnera w wieku młodzieńczym. W roli głównej Conrad Veidt z 'Gabinetu doktora Caligari'. Historia miłości muzyka do swego ucznia i wszechobecnego wówczas szantażu osób homoseksualnych.
* 'Paragraf 175' USA 2000, reż. Rob Epstein i Jeffrey Friedman, 80 min.
film dokumentalny, nagrodzony m.in. na Berlinale i Sundance Film Festival – przejmujące relacje homoseksualnych ofiar nazistowskiego terroru, w większości byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Narratorem filmu jest Rupert Everett.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz