czwartek, 27 stycznia 2011

News: Doritos, Portia DeGeneres, Kamerun, P!nk, KPH, Poznań, Joe Osteen

Reklamy chipsów Doritos,  nie pojawią się podczas finału ligi futbolowej NFL Super Bowl - powiedział rzecznik firmy Chris Kuechenmeister.
Portia podczas urodzin swojej żony Ellen, paraduje Merlin Monroe:
 
Przedstawiciele rządu i organizacje obywatelskie w Kamerunie potępiły decyzję Unii Europejskiej, by wysłać ponad 300 tys. euro trzem lokalnym organizacjom działającym na rzecz zniesienia miejscowych praw antyhomoseksualnych. Homoseksualizm jest w Kamerunie nielegalny i grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Kameruński minister spraw zagranicznych, Henri Eyebe Ayissi, spotkał się z przedstawicielem UE, Raoulem Mateusem Paulą, by wyrazić swoją dezaprobatę finansowaniem lokalnych prohomoseksualnych organizacji przez UE. Na łamach gazety 'Cameroon Tribune' stwierdził: 'Kameruńczycy nie są gotowi ani chętni, by iść w kierunku rozwoju tych praktyk w swoim kraju'. Przeciwko decyzji Unii występują także liczne organizacje studenckie i młodzieżowe określające ją jako atak na suwerenność Kamerunu. Domagają się, by pieniądze przeznaczone dla prohomoseksualnych grup nie zostały im przekazane i wzywają do protestów przeciwko Unii Europejskiej. W ostatnich latach Kamerun został poddany także presji ze strony Komitetu Praw Człowieka ONZ, który również chce, by państwo to zalegalizowało stosunki homoseksualne. Afrykańska homofobia jest znana jest miedzy innymi Uganda czy Malawi, nawet RPA jest który jest przyjazny dla LGBT, ale też w RPA zdarza się np "gwałty naprawcze na lesbijkach". Najgorsze i to wszystko nauczyli biali koloniści Afrykanów że homoseksualizm jest chorobą itp, część praw zakazujący homoseksualizm pozostało po kolonistach. Do tej pory kolonizuję się afrykę konserwatyści homofoby jedzą do afryki i nauczają homoseksualizm jest zły, tak powstała ustawa w Ugandzie która chcę zabijać lesbijek i gejów.

Znany z nienawiści do LGBT Lou Engle, modli się żeby Ellen DeGeneres, wyleczyła się z swego homoseksualizmu, a ja modlę za niego żeby wreszcie zmądrzał.

 P!nk "F**kin Perfect", jej nowy teledysk:
 "KPH monitoruje sprawę odmowy wydania zaświadczenia o stanie cywilnym mężczyźnie chcącemu zawrzeć małżeństwo jednopłciowe z obywatelem Hiszpanii.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy odmówił wydania zaświadczenia o stanie cywilnym, o które wnioskodawca ubiegał się w trybie art. 71 Ustawy o aktach stanu cywilnego.

Mężczyzna i jego partner chcieli zawrzeć związek w Hiszpanii, gdzie małżeństwa jednopłciowe są zalegalizowane. Wnioskodawca, jako obywatel Polski – państwa należącego do Unii Europejskiej ma prawo zawrzeć związek małżeński na terenie innego państwa Unii, także ważny według tamtejszego prawa (w tym wypadku hiszpańskiego) związek jednopłciowy.

Aby możliwe było zawarcie takiego związku przez polskiego obywatela konieczne jest jednak dopełnienie formalności prawnych w Polsce – m.in. uzyskanie zaświadczenia o możliwości zawarcia małżeństwa. Jak nieformalnie dowiedziała się KPH, sytuacja gdy wnioskodawca chce zawrzeć związek jednopłciowy jest jedyną przyczyną odmowy wydania zaświadczenia przez Urząd – w innych przypadkach zaświadczenia wydawane są niemal automatycznie.

Wnioskodawca na obecnym etapie złożył odwołanie do sądu rejonowego, który w trybie nieprocesowym stwierdzi, czy Kierownik USC miał podstawy do niewydania zaświadczenia. Jako uzasadnienie wniosku podano, iż praktyka taka stanowi niewątpliwie dyskryminację z powodu orientacji seksualnej i narusza przepisy prawa krajowego i unijnego, które gwarantują m.in. równe traktowanie obywateli w życiu publicznym i prawo swobodnego przemieszczania się obywateli UE.

Sąd po przeprowadzeniu rozprawy wyda wyrok. Orzeczenie sądu będzie wiążące dla USC.

Zarząd Kampanii Przeciw Homofobii (KPH) ogłasza konkurs na logo Stowarzyszenia poświęcone 10-leciu utworzenia organizacji.

KPH powstała 11 września 2001 r. W związku z tym, obchodzić będziemy jubileusz, którym chcemy uczcić m.in. specjalnym logotypem. Logotyp powinien bazować na obecnym logo KPH, w które wkomponowane powinny być elementy nawiązujące do 10-lecia. Logotyp promowany będzie na stronach internetowych KPH, wszystkich publikacjach wydawanych w 2011 r. itp.

Prosimy o przesyłanie propozycji w formacie .jpg na adres: rbiedron@kph.org.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 15 lutego br. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o przesyłanie zapytań pod powyższy adres.

Nagrodą w konkursie jest roczna prenumerata czasopisma społeczno-kulturalnego LGBT „Replika”.

W Polce jest ok. 2 mln homoseksualistów, połowa z nich żyje w związkach, często wieloletnich; brak regulacji prawnych dotyczących sytuacji rodzinnej gejów i lesbijek jest poważnym utrudnieniem w codziennym życiu - wynika z raportu Kampanii Przeciw Homofobii.

Raport 'Tęczowe rodziny w Polsce - Prawo a rodziny lesbijskie i gejowske' powstał w ramach projektu 'Monitoring dyskryminacji osób LGBT w Polsce', realizowanego przez stowarzyszenie KPH.

Jak informuje KPH, z szacunkowych danych z większości badań europejskich i amerykańskich wynika, że homoseksualiści stanowią ok. 5 proc. populacji, czyli w Polsce jest ich ok. 2 mln. Z badań prof. Ireneusza Krzemińskiego z Instytutu Socjologii UW na temat sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce, przeprowadzonych w 2009 r., wynika, że połowa z nich żyje w związkach, a 89 proc. chciałoby wprowadzenia związków partnerskich, 74 proc. - mieć możliwość zawarcia małżeństwa.

Jak podkreślał na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego i prawnik KPH Krzysztof Śmiszek, brak regulacji prawnych dotyczących rodzin LGBT jest przejawem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową.

Dr Monika Zima - prawniczka KPH i współautorka raportu - dodała, że każdego roku z ok. 240 zapytań prawnych, które wpływają do stowarzyszenia, ok. 35 proc. dotyczy praw z zakresu prawa rodzinnego. 'Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe to nie jedyny, ani główny element życia rodzinnego. Trafiają do nas pytania dotyczące rozwodów, kwestii władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi. Polskie sądy często wykorzystują argument o orientacji homoseksualnej do uzasadnienia odmowy przyznania władzy rodzicielskiej' - mówiła. KPH szacuje, że w Polsce żyje ok. 50 tys. dzieci wychowywanych przez pary jednopłciowe.

Jak dodała, problemy mają np. kobiety, które mają dzieci z poprzedniego, heteroseksualnego związku i chcą stworzyć nowy związek, homoseksualny. Często ich partnerzy odwołują się do argumentu, że wychowywanie w takiej rodzinie może mieć negatywny wpływ na dzieci. Co - jak zaznaczyła - nie znajduje potwierdzenia w badaniach psychologicznych. 'Zdajemy sobie sprawę, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, ale chcielibyśmy, aby pary hetero- i homoseksualne były przez sądy traktowane tak samo, a tak się niestety nie dzieje' - dodała.

Także socjolog Małgorzata Głowania, która prowadziła badania z prof. Krzemińskim, podkreśliła, że problemy rodzin osób homoseksualnych nie wiążą się jedynie z adopcją dzieci. Zwróciła uwagę, że wiele z nich ma dzieci z wcześniejszych związków i muszą borykać się z podobnymi problemami, jak rodziny heteroseksualne. 'Rzeczywistość życia w związkach jednopłciowych oparta jest na swoistej prowizorce. Przez to, że w Polsce nie ma możliwości sformalizowania związku partnerskiego, szereg codziennych problemów musi być rozwiązywana przez obchodzenie prawa. Np., chcąc załatwić swojej partnerce dostęp do konta w banku, trzeba przedstawić ją jako członka dalszej rodziny, np. siostrzenicę' - mówiła.

Prof. Krzemiński podkreślił, że główne problemy dotyczą sfery ekonomicznej, dostępu do informacji o zdrowiu partnera oraz wychowywania dzieci. Chodzi m.in. o prawo do dziedziczenia, pochowania zmarłego, do objęcia bezrobotnego partnera ubezpieczeniem zdrowotnym (jako członka rodziny partnera ubezpieczonego), prawo do wyrażenia zgody na przeszczep np. narządów na rzecz partnerki, prawo do bycia pełnomocnikiem procesowym, do wspólnego opodatkowania się z partnerem itp.

Według KPH wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich rozwiałoby wiele praktycznych problemów życia codziennego. Konieczne jest także m.in. kompleksowe uregulowanie prawne, które zrówna związki homoseksualne ze związkami heteroseksualnymi w kwestach związanych m.in. z interesami majątkowymi partnerów. Tymczasem, jak podkreślił Śmiszek, rząd konsekwentnie odmawia parom jednopłciowym prawa do jakichkolwiek ułatwień, czego przykładem może być chociażby wykluczenie ich z programu 'Rodzina na swoim'. KPH uważa też, że sądy powinny uwzględniać badania naukowe dotyczące rodzicielstwa gejów i lesbijek, a nie opierać się na stereotypach.

Pastor Joe Osteen, mówi że homoseksualizm jest grzechem oraz Elton i Dawid są grzesznikami. To nie pierwsze słowa homofobiczne jego.

Patrick Wolf, The City:
kulisy teledysku Katy Perry "Firework":

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz