
Panowie - aktor Ernesto Larrese i agent Alejandro Vanelli - stanęli na ślubnym kobiercu po 34 latach związku. W obecności przyjaciół, obrońców praw człowieka oraz ludzi ze świata filmu i teatru mogli wreszcie zalegalizować swój związek.
Miłość. Lekarstwo na fobie i lęki
Zaraz po uroczystości nowożeńcy zorganizowali krótka konferencje prasową. - To nie homoseksualiści, ale homofobi są chorzy. Tak samo jak chorzy są ludzie, którzy mają klaustrofobię, a nie windy. Dlaczego winić samoloty za to, że niektórzy boją się nimi latać? Dlaczego winić homoseksualistów za to, że niektórzy ludzie cierpią na chorobę zwaną homofobią? Jest cudowne lekarstwo na wszystkie te fobie i lęki. To lekarstwo to miłość - stwierdził poetycko Lerrese.
Ślub był możliwy, ponieważ piątek w życie weszło nowe prawo zezwalające na legalizacją związków homoseksualnych. Argentyna jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zdecydował się na taki krok.
TVN24.pl

Advocate.com

19- letni zwycięzca X Factor Joe McElderry, wyznał dla gazety Daily Mirror, że jest gejem. Wcześniej zaprzeczał pogłoską, że jest gejem, z powodu nie był pewny swej seksualności. W Wielkiej Brytanii, to następna osoba która wygrała program i jest gejem pierwsza edycja programu idol, Will Young tez wyznał że jest gejem, w Brytanii piosenkarze i geje do normalnie dużo zespołów i wykonawcy są gejami, taki jak Elton John, George Michael, Stephen Gately z boyzone, Mark Feehily z westlife czy słynny Freddie Mercury z Queen.
więcej informacji na temat Joe McElderry na Towleroad
poniżej video posłuchać jego:
Przez centrum Sztokholmu oprócz środowisk homoseksualnych przemaszerowali również m.in. przedstawiciele urzędów państwowych, policji, związków zawodowych, kibice piłkarscy oraz luterańskiego Kościoła Szwedzkiego, który od 2009 roku udziela małżeństw osobom tej samej płci.
Poprzebierane na kolorowo grupy były sporą atrakcją dla zgromadzonej wzdłuż trasy parady publiczności.
W tym roku licznie reprezentowani byli politycy. W tłumie można było zobaczyć m.in. ubraną w błyszczący kombinezon minister ds. integracji Nyamko Sabuni, ministra finansów Andersa Borga czy kandydatkę opozycyjnej socjaldemokracji na premiera Monę Sahlin.
Imprezę tradycyjnie zbojkotował jedynie lider Chrześcijańskich Demokratów Goeran Haegglund.
Dość nieoczekiwanie natomiast paradę poparli niezaproszeni na nią i znani z niechęci do mniejszości politycy skrajnie nacjonalistycznego ugrupowania Szwedzcy Demokraci, którzy liczą na poparcie środowisk homoseksualnych w walce z "zagrażającą szwedzkim gejom i lesbijkom islamizacją kraju".
Parada była kulminacją trwającego od poniedziałku tygodnia poświęconego mniejszościom seksualnym. W tym czasie zorganizowano debaty i seminaria dotyczące tych zagadnień. W sobotę do późnego wieczoru w mieście trwać będą koncerty i imprezy kulturalne.
Pierwszy przemarsz poparcia dla gejów i lesbijek odbył się w Sztokholmie w 1979 roku.
INTERIA.PL
więcej zdjęć na stronie http://www.stockholmpride.org/Journal/Paradbilder/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz