fot. Getty Images |
Po przewiezieniu na komisariat w Hampstead, policja znalazła przy wokaliście marihuanę. Próbki krwi wykazały obecność substancji psychoaktywnych z konopii w jego organizmie, nie wskazały natomiast śladów alkoholu. Wtorkowa rozprawa przed Highbury Magistrates Court była bardzo krótka. George Michael przedstawił swoją wersję wydarzeń i przyznał się do winy. źródło Onet.pl/video CBS News
BBC World przygląda się trudnej sytuacji gejów Palestyńczyków, którzy żeby uciec od tortur i kar pozbawienia wolności, za do że są homoseksualistami uciekają do Izraela. W Palestynie jak większość krajów arabski homoseksualizm jest nie akceptowany, palestyńskich geje, oskarża się ich o szpiegostwo. Nawet groźby śmierci ze strony własnego społeczeństwa palestyńskiego? Izrael, gdzie jest homoseksualizm legalny. W Palestynie nie toruję się homoseksualizmu, gejów i lesbijek ukrywają się uciekają, czy są mordowani lub siedzią w więzieniu. Nawet dzieci siedzią w więzieniu za to tylko są homoseksualistami. Walczą i mówią Palestyńczycy chcą być krajem demokratycznym ale łamie prawa człowieka homoseksualistów czy prawa kobiet. Chcą być demokratycznym nie pokażą światu że zasługują na to, walka z terrorystami, prawa człowieka, pierwszy etap. Podobnie w Iraku chcieli opalić Sadama żeby była demokracja a co jest nie jest jeszcze gorzej. Najgorsze to jest że do polityki miesza się religia i przez to na bliskim wschodzie jest wojna i nienawiść.
25 września we Wrocławiu odbędzie się kolejny Marsz Równości. Organizatorzy oprócz marszu przygotowują kilka innych wydarzeń. Motywem przewodnim będą związki partnerskie. Całość wydarzeń opatrzona zostanie nazwą Festiwal Równych Praw - Związki Partnerskie.
Festiwal otworzy wernisaż wystawy fotograficznej pt.: 'Tak, chcemy!' (związków partnerskich - oczywiście), prezentujący polskie pary jednopłciowe, pragnące zalegalizować swój związek w Polsce oraz pary z innych krajów europejskich (m.in. z Czech, Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii), które dzięki możliwościom prawnym istniejącym w ich krajach, już sformalizowały swoje związki.
Po wernisażu zaprosimy na debatę na pt.: „Kiedy i jakie związki partnerskie w Polsce?” Coraz rzadziej w debacie o związkach partnerskich pojawia się sformułowanie „czy w ogóle” i zastępuje je słowo „kiedy” – co pokazuje ewolucję i postęp jaki się dokonał w myśleniu o prawach osób LGBT, ale i nieuchronność nadchodzących zmian. Wielogłos w kwestii kształtu ustawy i zakresu praw, jakie miały wchodzić w skład regulacji, unaocznia, jak ważnym postulatem jest formalizacja związków.
Czy wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich zapoczątkuje jednocześnie nowy rodzaj mody dla par jednopłciowych – homo mody ślubnej? Swoją wizję alternatywy dla obecnie panującej mody ślubnej zaprezentują nam młodzi projektanci mody.
W sobotę o 14.00 przez wrocławskie ulice przejdzie kolejny Marsz Równości idący za Związkami Partnerskimi. Podobnie jak w poprzednim roku rytm marszu będzie wygrywać krakowska grupa Samba RoR.
Tego dnia uczestników festiwalu czekać będzie jeszcze panel dyskusyjny o historii wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących związków partnerskich w Czechach, Niemczech i Holandii. Politycy i przedstawiciele organizacji gejowsko-lesbijskich tych krajów opowiedzą o roli ruchu LGBT i działaniach politycznych, które zaowocowały przyjęciem odpowiednich ustaw.
Czy pieniądze mają orientację seksualną? – o ekonomicznym wymiarze nierówności systemowych na linii homo-hetero opowie specjalistka w dziedzinie ekonomii feministycznej Zofka Łapniewska. Wyliczy ona też ile i kto traci na nierówności.
Ten intensywny dzień zakończy się imprezą afterparty.
Program festiwalowy:
24 września (piątek)
* 18:00 – otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Anny Smarzyńskiej pt. Tak, chcemy! Wystawa zdjęć polskich par jednopłciowych, które chcą zawrzeć związek partnerski oraz 10 par z zagranicy, które dzięki odpowiednim regulacjom prawnym już sformalizowała swój związek
* 19:00 - debata na temat przyszłości ustawy o związkach partnerskich w Polsce. Wśród gości przedstawiciele organizacji i mediów LGBT oraz eksperci w zakresie prawa antydyskryminacyjnego
* 22:00 – pokaz mody ślubnej par jednopłciowych oraz impreza przedmarszowa
25 września (sobota)
* 9:00 – 14:00 Otwarty Dzień Sportu
* 14:00 – Marsz Równości wyrażający poparcie dla ustawy o związkach partnerskich
* 17:00 obiad after marszowy
* 18:00 panel dyskusyjny „Strategie wprowadzania ustaw o związkach partnerskich partnerskich krajach UE”. Wśród panelistów reprezentanci organizacji LGBT z Niemiec, Czech i Holandii oraz Polski.
* 21:00 Suddenly last winter (Nagle, Zeszłej Zimy) – pokaz filmu dokumentowego, Włochy 2008
* 21:00 impreza pomarszowa
26 września (niedziela)
* 12:00 śniadanie z udziałem polskich par biorących udział w wystawie Tak, chcemy!
* 14:00 wykład i dyskusja „Czy pieniądze mają orientację seksualną? Ile i kto traci na braku uregulowań prawnych dotyczących par jednopłciowych.”
* 17:00 „Einstein seksu” Niemcy, 1999 – pokaz filmu
we Wrocławiu odbędzie się drugi Marsz Równości, głównym tematem Marszu będzie poparcie dla ustawy o związkach partnerskich w Polsce.
Szykujcie więc już transparenty i hasła!
Zaczynamy o godzinie 14.00 – miejsce startu Marszu podamy wkrótce.
Zdjęcia z poprzedniego roku (fot. Anna Smarzyńska)
Chcesz przyjechać na festiwal, ale nie masz gdzie spać? Dla uczestników/czek festiwalu tworzona baza noclegowa u wolontariuszy i zaprzyjaźnionych osób. Jeśli potrzebujesz noclegu napisz na wroclaw@kph.org.pl
Więcej informacji na temat festiwalu festiwalrownychpraw.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz