niedziela, 15 grudnia 2019

Słowo Boże na niedziele


Konferencja Episkopatu Niemiec doszła do konsensusu, że bycie osobą homoseksualną jest „normalny”. Kolejną zmianą jest to, że cudzołóstwo nie będzie już „zawsze kwalifikowane jako grzech ciężki”. Panel stwierdził również, że „wszelkie formy dyskryminacji wobec osób o orientacji homoseksualnej muszą zostać potępione”.

Ale nie osiągnęli jednak konsensusu na wszystkich liniach sporny. Nie było zgody co do tego, miedzy czy praktyki seksualne homoseksualne. Ponadto eksperci nie zgodzili się również, czy zarówno osobom zamężnym, jak i niezamężnym należy zezwolić na stosowanie środki antykoncepcyjnych. (PinkNews)


Niemieccy biskupi kościoła rzymskokatolickiego zobowiązali się zrewidować nauczanie kościoła na temat homoseksualności, moralności seksualnej oraz sakramentów kapłaństwa i małżeństwa.

Przewodniczący Komisji ds. Małżeństwa i Rodziny konferencji niemieckich biskupów ogłosił, że biskupi zgodzili się co do tego, że homoseksualność jest "normalną formą" tożsamości seksualnej.

Arcybiskup Heiner Koch stwierdził: "Seksualna preferencja człowieka zaczyna uwidaczniać się w okresie dojrzewania i przyjmuje formę orientacji hetero- lub homoseksualnej. Obie należą do normalnych przejawów predyspozycji seksualnej i nie mogą i nie powinny być zmieniane poprzez próby socjalizacji".

Arcybiskup dodał, że zmiany, które stały się możliwe dzięki dokumentowi Amoris laetitia (adhortacji papieża Franciszka o miłości w rodzinie) muszą uwzględniać najnowszą wiedzę naukową i teologiczną na temat ludzkiej seksualności.

Wszyscy uczestnicy obrad, według Kocha, zgodzili się, że "ludzka seksualność obejmuje wymiar pociągu seksualnego, prokreacji i tworzenia relacji z drugą osobą". Ponieważ orientacja seksualna uważana jest w świetle współczesnej nauki za niepodlegającą wyborowi, "wszystkie przejawy dyskryminacji ze względu na homoseksualność" powinny być odrzucone, tak jak zostało to "dobitnie podkreślone przez papieża Franciszka" w adhortacji Amoris laetitia.


Katedra Hope




Piękną ewangelicką, XIX wieczną adwentową tradycją jest adwentowy wieniec. Gdzie ten zwyczaj się narodził ? Co oznaczają 4 świece ? Do czego nawiązuje sam wieniec - na te i inne pytania odpowiada ks. Wojciech Rudkowski z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu.



Msza święta z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Marcina w Krakowie



Za arcykapłanów Annasza i Kaifasza doszło Słowo Boże Jana, syna Zachariasza, na pustyni. (Łk 3,2)



Nabożeństwo z kościoła Św. Trójcy w Warszawie w 2. niedzielę Adwentu 08 grudnia 2019 r. Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy On i zwycięski. (Za 9,9) Prowadzenie: ks. Piotr Gaś



Liturgia Eucharystii - 2. Niedziela Adwentu i Nabożeństwo Wielkich Antyfon 2019



Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskiego w Pszczynie



Union Chapel Church w Londynie



Kościół Middle Church



Metropolitan Community Church of Washington DC



Metropolitan Community Church w Toronto



Metropolitan Community Church - Venice na Florydzie



Metropolitan Community Church



Metropolitan Community Church - Palm Beaches Floryda



Katedra Narodowa w Waszyngtonie



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz