niedziela, 13 lutego 2011

News: Matt Hissey, Rhode Island, Lady Gaga, GOProud, Derek Rawcliffe, Whoopi Goldberg,

Południowoafrykańska fotoreporterka Jodi Bieber wygrała 54. konkurs fotograficzny World Press Photo. Zdjęcie Roku przedstawia osiemnastoletnią Afgankę okaleczoną przez męża.

Po serialu "Sześć stóp pod ziemią", teraz El Coro  oryginał tytuł Glee, w telewizji publicznej kubańskiej pokazuje. 

Barbra Streisand uhonorowana tytułem Osoby Roku za pomoc zubożałym artystom. Piosenkarka otrzymała nagrodę od fundacji MusiCares. Charytatywny koncert odbywa się w Los Angeles tuż przed rozdaniem nagród Grammy.

Burmistrz Nashville powiedział chcę przepisów dotyczących zwalczania dyskryminacji gejów i lesbijek. Nashville miastem jest znane jako miłe i przyjazne, które nie toleruje dyskryminacji.

W radiu hiszpańsko jednojęzycznym w Kalifornii, paśmie porannym mini telenowela radiowa o geju który zostaję wyrzucony z wspólnoty później zostaję zaakceptowany.

Matt Hissey, członek GOProud mówi że geje mają być tak jak heteroseksualni meżczyzni wyglądać, a nie kobieco, nienawidzi zniewieściały gejów.Oraz też lubi Sarah Palin przypomina jemu matkę.
 Lady Gaga pozuje dla fotografa Terry Richardson, więcej zdjeć na qeerty.com

Derek Rawcliffe, który wyszedł w 1995 roku w wywiadzie telewizyjnym, i stał się pierwszym biskupem Kościoła Anglii jest gejem, zmarł 01 lutego. Miał 89.

W Rhode Island, NOM ulotki wysyła mieszkańcom straszy ich że kiedy będą małżeństwa homoseksualne to dzieci w przedszkolu będą uczyć się małżeństwa homoseksualny, PolitiFact już obalił mit NOM.

Prowadzące The View skrytykowały aktora Charliego Sheena za zrezygnowanie z odwyku z powodu zawodowych zobowiązań. W jego obronie stanęła jedna prowadzący  Whoopi Goldberg, która wyznała, że sama borykała się z uzależnieniem od narkotyków.

scan facebook
 W polsce, bez dużej szumu też są studniówki i pary homoseksualne, gratulacje pokazują że można żyć jakoś normalnie, w szkołach są dobry i źli nauczyciele sam wiem jak to jest, w podstawówce większość mnie traktowało źle przez moją nie sprawność ale w średniej lepiej akceptowali mnie takiego jaki jestem.

Bruce Tammy lesbijka prawicowa która była w zarządzie GOProud do soboty zrezygnowała z powodu o wywiad Chris Barona który przeprosił Cleta Mitchell, który jest jawny bigotem nienawidzi gejów i lesbijek, może jeszcze nie przerosi GOProud Tony Perkinsa chore to jest ten konserwatyzm. Nowy przywódca American Conservative Unii, Al Cardenas, zapowiada za rok nie chce grupy GOProud na konferencji.

Ann Coulter, mówi że lesbijki i geje muszą pobierać republikanów konserwatystów, a nie demokratów. Demokraci chcą zniszczyć rodziny, a republikanie bronią rodzinę, tak bronią ale hetero, a rodziny homoseksualne republikanie niszczą mówią nie etyczne. Ona jest głupia jak but, z jej strony dowiedzieć można że chcę odeprać kobietom prawa wyborcze z powodu że one głosują na demokratów , a nie na republikanów. Też ona wygląda jak cierpi na anoreksje i może przez to mówi jak mówi po nic nie jadła. Video na z CPAC kto chcę jej wymioty posłuchać są tu pierwsze i drugie.

Można przypomnieć co powiedział Michael Lucas do niej poniżej nagranie, jak Chris Baron przerywał jemu żeby nie skończył:
W Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa otwarto wystawę 'Równi w Europie - Tak, chcemy!'. Wystawa, zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, porusza problem braku możliwości formalnego zarejestrowania związku osób tej samej płci.

Czarno-białe, pozowane zdjęcia polskich par homoseksualnych skontrastowane zostały z autentycznymi, kolorowymi fotografiami ślubnymi gejów i lesbijek pochodzących z różnych krajów Europy. Polska jest jednym z ostatnich państw unijnych, które nie wprowadziły uregulowań prawnych, pozwalających legalizować związki jednopłciowe.

- Homoseksualistów żyjących w wieloletnich związkach jest w Polsce bardzo wielu - wyjaśniają organizatorzy wystawy. - Ci ludzie się kochają, wspierają, mają wspólne pasje, kłopoty, mieszkania i kredyty, jednak z punktu widzenia prawa są dla siebie zupełnie obcy. W razie choroby, wypadku czy wystąpienia innych życiowych problemów często nie mogą sobie nawzajem pomóc. Polskie społeczeństwo ma niski poziom wiedzy o sytuacji prawnej par homoseksualnych oraz wynikających z niej konsekwencji.

Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego przez osoby tej samej płci wiąże się z mnóstwem utrudnień w życiu codziennym. Geje i lesbijki nie mają na przykład prawa do wspólnego rozliczania należności podatkowych, nie mogą reprezentować swoich partnerów lub partnerek przed sądem ani odmówić składania zeznań obciążających najbliższego sobie człowieka.

Parom jednopłciowym nie przysługuje też prawo do samodzielnego decydowania o przekazaniu ukochanej osobie swoich tkanek czy narządów do przeszczepu. Co więcej - gdy jeden z partnerów leży nieprzytomny w szpitalu, drugi może nawet nie uzyskać informacji o jego stanie zdrowia. Mnóstwo przykrości spotyka również tych homoseksualistów, których partnerzy umarli - nie mogą oni otrzymać zwłok drugiej osoby i jej pochować, nie mają też prawa do renty rodzinnej lub emerytury po zmarłym partnerze. Ponadto pojawia się problem dziedziczenia - pary jednopłciowe nie mogą ubiegać się o spadek na takich zasadach, jakie przysługują małżonkom. Wszystkie te kwestie ma oglądającym unaocznić wystawa.

- Zdjęcia są fajne, ale nie sądzę, żeby przekaz dotarł do szerszego grona heteroseksualnych odbiorców - zauważa Paula, która przyszła na wernisaż.
Jej koleżanka, Kasia, dodaje: - Wystawę zobaczą przede wszystkim studenci, którzy będą tędy przechodzili. To zawsze coś. Oglądając fotografie par homoseksualnych, ludzie w końcu się do takiego widoku przyzwyczają.

Sandra Wiktorko, koordynatorka lokalnej grupy Kampanii Przeciw Homofobii, przyznaje, że spodziewała się na wernisażu mniejszej frekwencji.
- Bałam się, że nikt nie przyjdzie. Tymczasem pojawiło się całkiem sporo osób - cieszy się. - Szkoda tylko, że Anna Smarzyńska, autorka zdjęć polskich par i pomysłodawczyni projektu, nie mogła dziś dotrzeć.

Na gości - oprócz zdjęć - czekało wino i ulotki informacyjne, zawierające szczegółowe omówienie postulatów Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich. Wszyscy zostali również zaproszeni na otwarte spotkanie poznańskiego oddziału KPH, które odbędzie się 17 lutego.
- Chcemy reaktywować grupę - wyjaśnia Sandra Wiktorko. - Mamy dużo do zrobienia. Na spotkaniu podsumujemy nasze dotychczasowe osiągnięcia i przedstawimy plany na przyszłość. Zapraszamy także osoby heteroseksualne - wbrew obiegowej opinii, działacze KPH to nie tylko geje i lesbijki.

Wystawę 'Równi w Europie - Tak, chcemy!' można oglądać w Poznaniu na WSNHiD do 25 lutego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz