sobota, 16 maja 2020

Tęczowy Sejm! Nie wierzysz własnym oczom? Sprawdź czy słusznie


Sejm podświetlony na tęczowo. Nie wierzysz w to co widzisz? I słusznie! To mogłoby się zadziać w kraju, którego władza dostrzega problem homo-, bi- i transfobii. W Polsce 2020 roku to się nie wydarzy, ale dzięki Waszym decyzjom jest nadzieja, że w przyszłości 17 maja budynek Sejmu będzie tęczowy. Skąd ta data? I jaki Ty masz na to wpływ? Sprawdź sam/a!

17 maja to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu społeczności LGBT. Tego dnia na całym globie obchodzony jest IDAHOT – Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. To idealny pretekst do tego, aby opowiedzieć się po stronie równości i miłości. To też okazja do tego, żeby zwrócić uwagę na palące problemy społeczności LGBT na świecie i w Polsce – kraju, który właśnie zajął ostatnie miejsce w tęczowym rankingu ILGA Europe. I to zrobi w weekend 16 – 17 maja Kampania Przeciw Homofobii.

Mocne wideo wprost spod Sejmu

W związku z IDAHOT zespół KPH stanął pod budynkiem Sejmu i mocnymi słowami opowiedział o problemach społeczności LGBT, które wymagają natychmiastowego rozwiązania. Co to za problemy i jak stawić im czoła? Dowiesz się śledząc przez cały IDAHOT’owy weekend facebook i instagram KPH, gdzie co kilka godzin będą wrzucane kolejne materiały wideo. To na początek. A co jeszcze KPH przygotowało na IDAHOT?


Świętuj IDAHOT w sieci

W tym roku nie możemy świętować IDAHOT maszerując ulicami Polski w morzu tęczowych flag. Dlatego przenosimy się do sieci! Dołącz do nas wrzucając swoje zdjęcie lub wideo z tęczową flagą na media społecznościowe. Do zdjęcia/wideo dodaj hasztagi #IDAHOT i #IDAHOBIT, otaguj KPH i napisz, dlaczego świętujesz. Nie masz flagi? Nic straconego! KPH przygotowało dla Ciebie instrukcję, dzięki której samodzielnie będziesz mógł/mogła zrobić swoją własną chorągiewkę.


Angażuj się nie tylko od święta

Marzenie o tęczowym Sejmie i równych prawach samo się nie spełni. To tego potrzebne jest działanie. Dlatego: bierz udział w wyborach, chodź na marsze równości (te wirtualne też!), reaguj na homo-, bi- i transfobię, dbaj o znane Ci osoby LGBT i wspieraj finansowo organizacje działające na rzecz równości (m.in. przekazując darowizny lub 1% podatku). Razem zbudujemy Polskę ludzi równych praw, ale do tego potrzebny/a jesteś też Ty!

fot. Agata Kubis/ kolektyw.kolektyw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz