wtorek, 21 sierpnia 2018

News: Polska homofobia. Kofi Annan. Filipiny. Rodrigo Alves. Premier Kanady. Pride Montrealu. Maurice Kenny ...


Od dłuższego czasu w Polsce jest przyzwolenie na mowę nienawiści w stosunku do osób LGBTQIA.

Niestety słowa coraz częściej zamieniają się w fizyczne napaści. Brakuje zdecydowanych reakcji władz państwa na agresję wobec środowiska LGBTQIA. Co gorsza, ważni politycy - jak szef MON, Mariusz Błaszczak - publicznie obrażają mniejszości seksualne.

To wszystko buduje atmosferę przyzwolenia i jest niezwykle niebezpieczne dla nas wszystkich, nie tylko dla osób ze środowiska LGBTQIA.

W obecnej sytuacji, szczególna odpowiedzialność ciąży więc na władzach lokalnych. W Gdańsku przyjęto do realizacji Model na rzecz Równego Traktowania, którego wdrożenie powinno poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć agresję oraz nienawiść do wszystkich mniejszości, w tym seksualnych

Myśleli o osiedleniu się w Polsce po przeprowadzce z Londynu. Pomysł został im wybity z głowy pięściami. „James ma wstrząs mózgu, a ja wybitą szczękę za to, że trzymaliśmy się za ręce na plaży” – opowiada Joseph.

Byli na plaży w Gdańsku Sobieszewie. Joseph i jego pochodzący Anglii partner. W morzu trzymali się za ręce. Kiedy wyszli i skierowali się do samochodu dwóch mężczyzn zaatakowało ich od tyłu. James dostał cios w tył głowy, Joseph został uderzony pięścią w twarz.

Wokół pełno ludzi. Nikt nie pomógł. Nawet nie chcieli zadzwonić po policję, nagle nikt nie miał telefonu. Przechodzili obojętnie dalej. „Jebać was, pedały!” – zareagował jedynie jeden z poproszonych o pomoc.

Kiedy wreszcie dodzwonili się na numer alarmowy usłyszeli, że na patrol policji będą musieli czekać około 5 godzin. Bo to daleko i nie ma w okolicy żadnego patrolu. Na szczęście ambulans pogotowia ratunkowego przyjechał szybciej. (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Tolerado)

Gazeta Wyborcza Trójmiasto o seksistowskim zachowaniu gości, braku reakcji obsługi oraz homofobicznym komentarzu właściciela w jednym z pubów w Starogardzie Gdańskim.

Radek Pestka jest zbulwersowany tym, co spotkało go w Warszawie. Model i jego chłopak zostali pobici przez grupę agresywnych osób. Ucierpiała również nawet ich koleżanki. Zwycięzca piątej edycji "Top Model" postanowił podzielić się swoją historią w sieci, by zaapelować do swoich fanów, by nigdy w takich sytuacjach nie byli obojętni.

Kiedy zwycięzca piątej edycji „Top Model” podzielił się na Snapchacie zdjęcia z pobitą twarzą, jego fani byli mocno zaniepokojeni. Radek Pestka wyznał, że on, jego chłopak i ich koleżanka zostali zaatakowani przez „jakąś obcą dziewczynę i jej ekipę”. W wyniku pobicia pod okiem Pestki pojawił się krwiak. Jak później ujawnił, jego chłopak – Romek Gelard – oberwał na tyle mocno, że krwotok z jego nosa nie ustawał przez kilka minut. Napastnicy nie oszczędzili również towarzyszących im koleżanek.

„Długo nie dodawałem nic na Instagrama oraz InstaStory poza informacją o incydencie, który miał miejsce w urodziny Klaudii. Chciałem ochłonąć i dokładnie przemyśleć to, co chcę wam przekazać. Sama konsultacja z policją i składanie zeznań trwało na tyle długo, że nie mogłem podzielić się z wami tymi informacjami od razu” – napisał później w mediach społecznościowych Pestka, by uspokoić swoich fanów. Model zdecydował się szczegółowo opisać incydent, by zwrócić uwagę swoich fanów na podobne sytuacje i zaapelować, by nigdy nie byli obojętni.

Jak pisze Pestka, on i jego chłopak po raz pierwszy zostali zaatakowani, bo „Romek rzekomo źle się spojrzał na chłopaka przechodzącego obok”. „Dlaczego Romek dostał w twarz od jakiegoś typa – z pięści w nos, tak, że przez kilka minut krwotok nie ustawał? Dlaczego nasza koleżanka została uderzona kilkakrotnie w twarz i okolice brzucha przez trzy randomowe dziewczyny, które były w grupce z tym typem? Nie wiem. Nie rozumiem. Czy zrobili coś złego? Mówi się, że często wina leży po obu stronach, jednak w tym wypadku była to po prostu zaczepka i szukanie powodu do bójki” – twierdzi zwycięzca „Top Model”. „Czy ktokolwiek z ludzi obok zareagował? Starał się pomóc? Wezwał funkcjonariuszy? Nie. Zero pomocy od kogokolwiek. Tłum ludzi, który mógł pomóc, interweniować, obronić naszą koleżankę” – pisze zbulwersowany Pestka. (...)

„Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na problem, który staje się coraz bardziej poważny – niechęć w udzielaniu pomocy innym, znieczulica. Niezależnie od sytuacji wydaje mi się, że warto pomóc. Interwencja czy chociaż telefon na policję, gdy widzi się akt przemocy” – apeluje Pestka. Prosi swoich fanów, by nie bagatelizowali podobnych zajść i jeśli są ich świadkami, zgłaszali je na policję, by agresorzy nie czuli się bezkarnie - RMF RM.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Kofi Annan nie żyje, wieku 80 lat po krótkiej chorobie zmarł były sekretarz generalny ONZ i laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Lokalny klub "gejowski działający na Jalan Sultan Ismail w Malezji przez około 30 lat został ostatecznie zaatakowany przez policję. Od zawsze był popularny wśród lokalnych i zagranicznych społeczności gejowskiej.

Filipiny epidemia zarażeń HIV, większość z było z powodu seksu. Wiele zgonów z powodu AIDS, aż 77 osób zmarło. Lokalna biblioteka w Utah, kontrowersja nie życzy sobie książki LGBT.

Celebrity Big Brother wersja brytyjska Rodrigo Alves, znany jako ludzki Ken, zrobił kontrowersje z innym uczestnikiem Ben Jardine, chciał widzieć jego penisa.


Premier Justin Trudeau dołączył do tysięcy osób w paradzie Pride w Montrealu.


Premier Kanady Justin Trudeau i Antoni Porowsk z “Queer Eye”, miedzy innymi jak jest ważne parady/marsze równości Pride.


Pinksixty Entertainment na temat poety Maurice Kenny, pochodził z ludu Mohawków.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz