sobota, 25 sierpnia 2018

News Garrett Clayton, Grupa Stonewall, Teoria wielkiego podrywu, Polska homofobia, Gay USA, Lambda Warszawa ...


Papież Franciszek przyjeżdża do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin. Premier Irlandii Leo Varadkar (wyoutowany gej) powiedział w wywiadzie, że poruszy z papieżem kwestie LGBT i powie mu, że ostro nie zgadza się ze stanowiskiem Kościoła katolickiego, jakoby osoby homoseksualne były "wewnętrznie nieuporządkowane". Powie też, że wykluczenie osób LGBT z Kościoła jest szczególnie raniące - i że Kościół powinien przyznać się do własnych grzechów. (Replika)

Kiedy odkrywasz, że twoja orientacja nie jest absolutnie tożsama z orientacją większości koleżanek i kolegów w klasie, zaczynasz przeżywać dramat! Siedzisz zupełnie schowany, gdzieś głęboko w ziemi (to na potrzeby tego posta, ale standardowo siedzi się „w szafie” – czyli nie informuje nikogo o swoim odkryciu, powoli szukając informacji, czy wszystko ze mną w porządku!), i masz nadzieję, że nikt poza tobą nie widzi, że „jesteś inna/y”. Jesteś homoseksualna/y! Naznaczona/y. To jeden z najtrudniejszych etapów. Potrzebujesz wsparcia i pomocy, by się zaakceptować, gdyż jesteś jeszcze zbyt delikatny by ogłosić światu swoją tożsamość płciową.

Niczym nasionko glebę, wodę i nawozy, tak i ty zaczynasz dostawać różne informacje! Jeżeli trafisz na podatny grunt, ciepłą wodę i małe porcje dobrego nawozu – pozytywne informacje – zaczynasz się rozwijać, i prawdopodobnie niebawem wykiełkujesz („wyjdziesz z szafy”), jeżeli jednak zawaliła cię ciężka glina, zalewa cię gnój i kupa niepotrzebnej chemii (hejt bywa bardzo trujący – okrutny) – możesz się zepsuć, i zostać pod ziemią („w szafie”) do końca życia. Możesz nawet zmienić się w homofoba – ale to na zupełnie inny post!

Nam się udało! Nikt nas nie zatruł. Obaj jesteśmy po „coming out” czyli potocznym „wyałtowaniu” – to znaczy, że wykiełkowaliśmy i wybiliśmy się z ziemi („wyszliśmy z szafy”). Nasze rodziny wiedzą i nas akceptują, otaczamy się fantastycznymi ludźmi pełnymi tolerancji i zrozumienia. Nasza sytuacja jest klarowna, nie ukrywamy się też przed klientami czy kontrahentami. Nie będziemy się wstydzić tego kim jesteśmy i kogo kochamy. Jak ktoś ma z tym problem – to jest jego problem! Proste!

Wzrost podobnie jak kiełkowanie, podsycany może być dobrymi nawozami – pozytywne emocje i korzystne komentarze, ale bywa, że atakują nas choroby, szkodniki, wichura lub grad (hejt i agresja) i efekty są opłakane! Jeżeli natrafiasz na hejt lub agresję pamiętaj, że nie jesteś sam! Jest wiele organizacji pomagających w takich sytuacjach. Koniecznie zapamiętaj te linki: KPH, Grupa Stonewall, Kultura Równości, i nie bój się zgłosić do nich po pomoc! Ale to też na inny post. Więc idziemy dalej!

Najpierw poznaj siebie i środowisko LGBTQ. Poczytaj o ruchach społecznych i ich osiągnięciach. Dowiedz się jakie masz prawa, a jakie są przedmiotem sporu. Dowiedz się jak jest w innych krajach! Nie bądź ignorantem. Znajdź sojuszników. Ważne: szukaj ich także poza tymi ze środowiska LGBTQ. Powiemy więcej – szukaj przede wszystkim tych z hetero-normatywnego świata, bo oni okażą się niezbędni na dalszym etapie.

Masz prawo do… wolności, równego traktowania wobec praw i obowiązków, akceptacji – gdyż nikogo nie krzywdzisz, ochrony – gdyż jesteś narażona/y na ataki, agresję i hejt. To jest moment, w którym wiesz, że musisz rozkwitnąć! Pokazać się w pełni. Być dumnym z tego kim jesteś- całość na blogu Cesara i Daro znani ogrodnicy też vlogerzy hello2brysie.

Polscy celebryci siedzący w szafie (a jest to szafa pokaźnych rozmiarów) mogą wziąć przykład z młodego hollywoodzkiego aktora Garretta Claytona.

27-letni Clayton, który ma na koncie kontrakt u Disneya ("Teen Beach") oraz m.in. rolę gwiazdora gejowskiego porno Brenta Corrigana w niezależnej produkcji "King Cobra" (m.in. z Jamesem Franco i Christianem Slaterem) - wyoutował się w instagramowym poście tak:

"Chciałbym napisać, dlaczego mój film "Reach", który wyjdzie niebawem, jest dla mnie tak ważny. I robię to celowo nie w wywiadzie dla jakiegoś magazynu, tylko w poście na Insta, który jest czytany przez ludzi jakoś mi bliskich. Tematyka, którą podejmuje "Reach", dotyka mnie osobiście. Myśli samobójcze i szkolne prześladowania to są kwestie, z którymi zetknąłem się w mojej rodzinie. Zetknął się z nimi również Blake Knight, mężczyzna, z którym od jakiegoś czasu jestem w związku. Obaj doświadczyliśmy też szkolnej strzelaniny i traumy, która następuje po niej. Mam nadzieję, że film poszerzy świadomość na temat tych problemów."

Na naszych oczach zmienia się "pejzaż" homofobii w Hollywood. Na topie, wśród największych gwiazd, wciąż, poza wyjątkami, próżno szukać wyoutowanych postaci (Kevin Spacey, chyba tego nie musimy pisać, wiosny nie czyni, a Ian McKellen czy Jodie Foster to właśnie te wyjątki).

Ale wśród młodszych - i póki co mniej popularnych - aktorów/ek - jest coraz większy ferment - i coraz więcej coming outów. Garrett Clayton dołącza do grona, w którym są już i Ezra Miller, i Charlie Carver, i Brandon Flynn, i Jonathan Groff czy trochę starsi: Sarah Paulson, Zachary Quinto, Neil Patrick Harris czy Matt Bomer - i wielu, wielu innych.

Gdzieś w tej grupie jest pewnie osoba, która za jakiś czas wyrośnie nam na pierwszą wyoutowaną megagwiazdę - formatu Toma Cruise'a, Ala Pacino czy Cate Blanchett. Szklany sufit homofobii zostanie przebity. Trzymamy kciuki. (Replika)

Anna Adamowicz i Arek Kluk ze Stowarzyszenia Grupa Stonewall odpowiedzialnego za organizację poznańskiego Pride Week w realizacji swojej równościowej misji posługują się nowoczesnymi narzędziami. Fundusze zbierają dzięki crowdfundingowi, prowadzą też Out & Proud – pierwszy w Polsce sklep z gadżetami LGBT+. Wierzą, że komercyjna oprawa Marszu Równości pomoże im dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Arek: Wiedziałem, że przy okazji świąt narodowych na tramwajach pojawiają się polskie flagi, zdarzają się też flagi Lecha Poznań w czasie jubileuszu klubu. Skontaktowałem się z MPK w połowie czerwca, żeby załatwić zawieszenie tęczowych flag w ramach promocji Pride Week. Złożyliśmy zamówienie opiewające na ponad siedem tysięcy złotych. MPK nie robiło nam przysługi, dostali od nas komercyjne zlecenie. Gdy wysłałem wizualizację do zamówienia, dowiedzieli się, że na chorągiewkach będzie tęcza. Otrzymaliśmy wtedy maila, że nie są jednak w stanie zrealizować zamówienia ze względu na sezon urlopowy i „brak mocy przerobowych”. To był argument wyssany z palca. Wiadomo było, że sprzeciw wzbudziła tęcza. Po mailowej interwencji otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z prezesem MPK. W trakcie rozmowy udało nam się wynegocjować, żeby tramwaje jednak wyjechały na miasto. W piątek rano 180 tramwajów ozdobiły flagi. Efekt był niesamowity. Było o tym bardzo głośno. Po 19.00 dowiedzieliśmy się z posta MPK na Facebooku, że chorągiewki będą ściągnięte. Usłyszeliśmy od MPK, że sporo motorniczych zdecydowało się brać urlopy na żądanie albo urlopy bezpłatne, byle nie jeździć z tęczową flagą. MPK ugięło się pod naciskiem pracowników. Chcemy teraz zaoferować im warsztaty równościowe. Może to zmieni ich podejście.

Arek: To nasza choroba (śmiech). W Grupie Stonewall nie mamy ani jednego etatu. Co do zasady jesteśmy wolontariuszami. W Stowarzyszeniu zapisanych jest 65 osób, aktywnie działa około 20 z nich, a wolontariuszy i wolontariuszek przy okazji tegorocznego festiwalu udało nam się zebrać prawie setkę! Oczywiście od czasu do czasu pojawiają się jakieś wynagrodzenia, jak chociażby środki z dotacji Fundacji Batorego, z których przede wszystkim finansujemy działalność grupy interwencyjnej, ale i dla mnie jako prezesa dzięki dotacji pojawiło się czasowe wynagrodzenie (950zł). Poza tym pracuję w agencji social media. I prowadzę sklep stowarzyszenia Out&Proud z gadżetami LGBT+. Na Pride Week zebraliśmy 30 tysięcy dzięki crowdfundingowi. To 45 proc. budżetu całego festiwalu.

Ania: Ja pracuję w Allegro, zresztą razem z moją żoną. Gdy jeszcze tam nie pracowałam, moja córka była podpięta pod jej świadczenia socjalne. Tu Allegro wykazało się postępowym myśleniem. W Stonewall działam wolontariacko jako członek zarządu, nie tylko przy organizacji Marszu, organizuję także warsztaty edukacyjne. Będę je prowadzić również u siebie w biurze. Więcej na Vogue Polska.

Jeszcze do niedawna kierownictwo CBS Entertaiment informowało, że planuje nakręcić co najmniej dwa sezony popularnego serialu. Teraz jednak zaskoczyli fanów informacją, że sezon 12., którego premiera przewidziana jest na wrzesień 2018, będzie ostatnim.

Przyczyny takiej decyzji nie zostały ujawnione. Portal Deadline zasugerował, że kwestią sporną mogły być umowy z gwiazdami serialu. Jak udało się ustalić, o ile aktorzy, którzy byli związani z serialem od początku, zarabiali po 1 mln dol za odcinek, o tyle reszta, która pojawiła się później, miała dostawać dwukrotnie mniejszą gażę. Mimo że ich udział był taki sam.

- Jesteśmy zawsze wdzięczni naszym fanom za wsparcie "Teorii wielkiego podrywu" w ciągu ostatnich dwunastu sezonów. Wraz z obsadą, pisarzami i ekipą niezwykle doceniamy sukces tego serialu i dążymy do ukończenia sezonu finałowego, który doprowadzi go do epickiego, kreatywnego zamknięcia - czytamy - Wirtualna Polska.

Sam Jim Parsons, dodatkowo występuje jako narrator w serialu Młody Sheldon, dodatkowo z mężem są jedni z współproducentami tego serialu, w polsce emituje HBO.

Relacja polsko-niemieckiej-angielskiej pary jednopłciowej pobitej nad Bałtykiem, dla Attitude/PinkNews. James Pickering, lat 39, i jego polsko-niemiecki chłopak, 25-letni Joseph Czarny, planowali przenieść się do Polski, aby opiekować się rodzicami Czarnego, ale kiedy szli trzymając się za ręce na po plaży, para została zaatakowana.

Para zdecydowała się opuścić plażę i nie kłócić się z mężczyznami. Jednak byli śledzeni i zostali zaatakowani ponownie. "Udaliśmy się do wyjścia z plaży i zaatakowali nas od tyłu" - dodał Pickering.

"Byłem uderzony dwa razy w tył głowy i było tak mocno, że wpadłem na płot. Mój partner Joseph został uderzony w twarz i przewrócił się, rozbijając telefon o ziemie."

Czarny wyznaje: "Nikt tak naprawdę nie pomógł nam ... to była najbardziej przygnębiająca rzecz" jaką doświadczyli, znieczulica polaków. To ich najbardziej za bolało, a nawet wielu ludzi ich wyzywali od "pedałów".

Pickering wyznaje że, "To było traumatyczne przeżycie ... Chyba nie boimy się wyjść, ale boimy się iść do pewnych obszarów." "To naprawdę spowodowało depresję. Prawdziwy brak wiary w wychodzenie na zewnątrz i bycie ujawnionym gejem."

"Żyłem na całym świecie - i musiałem ukrywać to, kim jestem, naprawdę nie jest miłą rzeczą i czyni mnie inną osobą".

Pinksixty News wiadomości LGBT - 24-letnia Reiyn Keohane, kobieta transpłciowa osadzona w zakładzie karnym w Walton w stanie Floryda, odmówiono jej leczenia hormonalnego i innych metod leczenia, a według amerykańskiej organizacji Civil Liberties Union z Florydy. Jej kobiece ubrania zostały skonfiskowane, a jej włosy zostały siłą ogolone. Sąd orzekł ma prawo bycia sobą w więzieniu, ma prawo mieć do terapii hormonalnej i leczenia.

Minister zdrowia Duńska, Ellen Trane Nørby, rząd zmodernizuje system krwiodawstwa, tak żeby homoseksualiści mogli oddawać krew. Nowe prawo wejdzie w życie w 2019 roku. Nowe zasady homoseksualiści będą mogli oddawać krew, jeśli nie uprawiali seksu z mężczyzną w okresie czterech miesięcy kwarantanny lub jeżeli jest w związku z jednym partnerem.

Nowy premier Australii, Scott Morrison, prowadził kampanię przeciwko równości małżeńskiej i wypowiedział się na temat potrzeby ochrony wolności religijnej. Nominacja Morrisona oznacza szóstą zmianę premiera w Australii w ciągu nieco ponad dziesięciu lat.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV



Niedawno w Warszawie zaatakowano Dawida Pawlinę. Motywem napaści była homofobia - sprawcom nie podobały się różowe spodenki chłopaka. W weekend w Gdańsku pobito zaś parę chłopaków, którzy na plaży trzymali się za ręce. „Te nagłośnione ataki to szczyt góry lodowej. Gdyby osoby LGBT wiedziały, że zgłaszając się do odpowiednich instytucji, uzyskają pomoc, zgłoszeń byłoby więcej i pokrzywdzeni nie musieliby cierpieć w milczeniu” - mówią specjaliści z Lambdy Warszawa. Organizacja planuje przeprowadzić szkolenia nt. homofobii dla instytucji pomocowych i wydrukować przewodniki dla pokrzywdzonych. Zebrano już większość potrzebnej sumy. Właśnie ruszyła zbiórka na Facebooku na brakującą kwotę.


"Dancing Queen" nowy program od Netflixa, który będzie miał premierę 5 października. Opowiada o życiu, drag queen Alyssa Edwards, sama która jest znana jako Justin Johnson, jest producentem produkcji w World of Wonder, dodatkowo za produkcję są powiązani Fenton Bailey, Randy Barbato, Tom Campbell, Roy Orecchio i RuPaul Charles.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz