Wnuk byłego Naczelnego Rabina, który powiedział "homoseksualiści są całkowicie źli", wychodzi za mąż za swojego wieloletniego chłopaka podczas ceremonii w przyszłym tygodniu.
Ovadia Cohen, który jego dziadek jest rabin Ovadia Yosef, były duchowy przywódca partii politycznej Shas i były sefardyjski naczelny rabin Izreal, poślubi swojego partnera Amichai Landsman, para jest razem od trzech lat.
Rabin Ovadia Yosef zmarł w 2013 roku, w wieku 93 lat. Cohen był podobno bliski swojemu dziadkowi i dorastał w jego domu po rozwodzie swoich rodziców.
"Zostałem pobłogosławiony wspaniałą rodziną, która przyjęli mnie od pierwszej chwili, ich również zaakceptował Ovadię" - powiedział Landsman dla Yedioth Ahronoth.
Cohen był wcześniej żonaty z kobietą, ma dwójkę dzieci, zanim się rozwiódł się. Następnie wyszedł jako gej i spotkał Landsmana, który wychowywał się w religijno-syjonistycznej społeczności w Hajfie.
Landsman, jak donosi gazeta, został przyjęty "stosunkowo dobrze", ale rodzina Cohena "znacznie trudniej zaakceptowali jego homoseksualizm".
Zaorit Sorek, lesbijka poprowadzi ceremonię. Małżeństwo Cohena i Landsmana będzie siódmą ceremonią jej, którą przeprowadzi dla członków społeczności LGBT. (PinkNews)
Na zakończonym właśnie 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym nagrodę Złotego Lajkonika dla najlepszego polskiego dokumentu otrzymał film "Miłość bezwarunkowa", którego reżyserem jest Rafał Łysak.
W opisie filmu czytamy: "Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości? Jest to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Całą swoją miłość i uwagę Teresa skupiła na Rafale, ukochanym wnuku... do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce..." (Replika)
Niemiecki prezydent podczas uroczystości 10. rocznicy odsłonięcia pomnika pamięci homoseksualistów prześladowanych przez nazizm, przeprasza osób homoseksualny za prześladowanie czasie nazizmu oraz po wojnie.
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas niedzielnej ceremonii upamiętniającej prześladowania osób LGBTQ w czasie II Wojny Światowej i przez lata po jej zakończeniu przeprosił za "cierpienie i niesprawiedliwość, a także za długie milczenie, które po tym następowało". Prezydent zapewnił, że w dzisiejszych Niemczech prywatność i życie osób LGBTQ są chronione. "Wasza godność jest nienaruszalna i taka powinna była być od samego początku". (Queer.pl/Deutsche Welle/ZDF Heute)
Pinksixty News wiadomości LGBT - W Belgii Brukseli odbyły w weekend protesty przeciwko homofobicznego ataku, uczestniczyło około 200 osób.
Zorganizowano w proteście przeciwko homofobii w Schaerbeek w zeszłym tygodniu. Na Facebooku mężczyzna opisał, w jaki sposób on i jego partner zostali zaatakowani przez sąsiadów w oparciu o ich orientację seksualną. Para złożyła skargę do policji.
W niedzielę (3 czerwca), Metropolitan Community Church z Toronto czuwali przy świecach opłakiwali ofiary niedawnych tragedii w kanadyjskim mieście.
Seryjny morderca Bruce McArthur w tym roku jest oskarżony o zabójstwo ośmiu mężczyzn - ale został aresztowany dopiero po latach.
Trump jak rok wcześniej, nie widzi miesiąca dumy - dotyczące LGBT, przed wyborami wmawiał jaki to wspaniały będzie prezydentem dla LGBT wielu republikanów LGBT uwięziło, a teraz płaczą jak Caitlyn Jenner, że ich prezydent uchyla prawa LGBT.
Mikołaj Roznerski wyraził wsparcie dla środowiska LGBT. Aktor, który ma na swoim koncie rolę geja w filmie "Narzeczony na niby", wypowiedział się przed kamerą Plejady o homofobii i tolerancji gejów i lesbijek.
To model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej - upomniał przewodniczący KRRiT telewizję Nickelodeon Polska nadawcę bajki o chłopcu wychowywanym przez parę gejów. Skargę na amerykańską stację złożyło Ordo Iuris, twierdząc, że "młody widz obserwuje związek homoseksualny, który robi wrażenie wspaniałej rodziny; nic, tylko naśladować". W USA bajka zbiera dobre recenzje. (Polsat News)
Sao Paulo odbyła się największa z parad Pride. Tegoroczna parada skupiła się dotyczące wyborach w Brazylii zaplanowanych na październik. Tematem przewodnim była "Moc LGBT - nasze głosowanie, nasz głos" - powiedziała Claudia Regina, przewodnicząca grupy LGBT.
"Osiągnęliśmy wiele praw, ale do zdobycia pozostało jeszcze wiele" - powiedziała. "Nie możemy stracić tego, co osiągnęliśmy już, wobec politycznej ignorancji, wspólnie możemy promować bardziej tolerancyjny i pełen szacunku świat".
Drag queen Tchaka: "W tym roku powinniśmy uderzyć Kongres w twarz". Tłum odpowiedział, wzywając do obalenia niepopularnego prezydenta Brazylii, Michela Temera. (AP)
Don Lemon gościł w programie Wendy Williams rozmawiają miedzy innymi o Kim Kardashian jej wizycie w Białym Domu, także o odwołaniu "Roseanne" po jej rasistowskim komentarzu.
Janet Mock gościła w programie Wendy Williams rozmawiała o serial "Pose", gdzie występuje. Także o tym jak czuje jedną z wpływowy osób magazynu Time.
Sąd Najwyższy USA stanął po stronie cukiernika Jacka Phillipsa, który odmówił w 2012 roku wykonania tortu we wesele gejowskiej pary. Mężczyzna powoływał się na swoje głębokie przekonania religijne. (TVN24)
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz