Zapraszamy na 9. LGBT Film Festival - największe w Polsce święto kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender), które odbędzie się Kosmosie w dniach 20-29 kwietnia. Ogólnopolskim organizatorem festiwalu jest fundacja Filmgramm, partnerem katowickiej edycji - Stowarzyszenie Tęczówka.
Tęczowe przekąski rozdawane na ulicy w czasie dnia, rozmowy o związkach partnerskich wczesnym wieczorem. 25 kwietnia w Płocku odbędzie się akcja „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii.
Ostatnia środa kwietnia w Płocku będzie tęczowa. A wszystko za sprawą akcji „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii – organizację działającą na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych), ich rodzin i bliskich. W czasie dnia aktywistów z KPH będzie można spotkać w centrum miasta, gdzie będą rozdawać tęczowe przekąski oraz pocztówki o związkach partnerskich. Następnie przeniosą się do Domu Darmstadt, gdzie między 17:00 a 19:00 odbędzie się spotkanie na temat związków partnerskich. W spotkaniu uczestniczyć będą: mama geja, nauczycielka, aktywistka LGBT oraz para gejów. Nasze spotkanie będzie formułą nawiązywało do Żywej Biblioteki. Oznacza to, że osoby, które przyjdą do Domu Darmstadt będą miały możliwość przeprowadzenia indywidualnej rozmowy z zaproszonymi przez nas gośćmi – mówi Magdalena Świder z KPH i dodaje:
To wyjątkowa okazja, aby zadać wszystkie nurtujące nas pytania osobom, dla których temat związków partnerskich jest bardzo ważny, jak np. dla mamy geja, która marzy o tym, by jej syn miał możliwość sformalizowania związku z osobą, którą kocha, czy dla pary gejów, którzy nie chcą dłużej żyć na kocią łapę.
Na miejscu będzie też dostępne stoisko KPH z bezpłatnymi publikacjami i broszurami dotyczącymi osób LGBT. Będzie też kącik dla dzieci z wielkoformatową kolorowanką, co pozwoli na udział w spotkaniu rodzicom maluchów.
Na związki partnerskie czekają już 14 lat. Poparcie dla związków partnerskich w Polsce stale rośnie i obecnie wynosi ponad 50%.
Coraz więcej Polek i Polaków rozumie, że związki partnerskie to nie jest kwestia światopoglądowa – że chodzi tu o miłość. Miłość dwóch osób, które chcą sformalizować swój związek i stawanie im na drodze jest zwyczajnie nieludzkie – stwierdza Cecylia Jakubczak z KPH.
Tymczasem od momentu, gdy ustawa o związkach partnerskich pojawiła się w polskim sejmie po raz pierwszy, czyli w 2004 roku, w kwestii formalizacji związków par osób tej samej płci nie zmieniło się nic. Obecnie już 20 krajów Europy uznaje związki partnerskie. Są to takie kraje jak np. sąsiadujące z nami Czechy, Węgry, Estonia czy Francja. W 15 krajach Unii pary osób tej samej płci mogą zawrzeć małżeństwo. Czas na Polskę! – komentuje Jakubczak.
„Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” | 25 kwietnia (środa) |godz. 17:00 – 19:00 | Dom Darmstadt (Stary Rynek, Płock)
Pinksixty News wiadomości LGBT - mężczyzna skazany został który celowo zarażał swoi partnerów HIV; Szkocki parlament zatwierdza "prawo Turinga" - które mówi o przeszłości i będą ułaskawiać osoby skazane za stosunki homoseksualne;
homoseksualny prezenter TV, Dale Winton, nie żyje miał 62 lat, ujawnił w wieku 47 roku 2008, znany był z wielu teleturniejach w Wielkiej Brytanii. Wielu oddali hołd miedzy innymi inny prezenter Graham Norton i piosenkarz Boy George. (BBC News)
Organizacja charytatywna na rzecz HIV która coroczny bal będzie poświęcony The Sound of Music w Wiedniu.
"Barierki stały się symbolem Polski. To hańba" - rocznica powstania w getcie warszawskim
Były piłkarz John Fashanu otworzył się na temat swoim związku z swoim bratem Justinem Fashanu, który był pierwszym gejem piłkarzem. Justin zmarł w wyniku samobójstwa w 1998 roku z powodu homofobii.
Sam John mówi był potworem, przez nauczenie otoczenia, nawet chciał zapłacić bratu żeby nie ujawnił się jest gejem. Mówi przez brak edukacji i homofobii był złym bratem. Zachęca wszystkim i związek piłki nożnej żeby walczyć szczególnie nienawiścią homofobią w piłce nożnej.
Miłość Nie Wyklucza zaprasza na marsze równości i paradę równości
W Czarnogórze, kraju, który kandyduje do Unii Europejskiej, nadal - szczególnie w regionach wiejskich - kultywuje się tradycję aborcji żeńskiego płodu. Wciąż jeszcze obowiązkiem kobiety jest tu urodzenie męskiego potomka.
Na wschodzie Słowacji mafijne bandy przejmują subwencje UE przeznaczone na wsparcie rolnictwa. Policja i prokuratura - mimo że zostały o tym poinformowane - jak dotychczas nie zareagowały.
Nowoczesny, przestronny dom na małej działce w stolicy Austrii. Architekci Caramel w Wiedniu zaprojektowali przestronny, jednorodzinny dom na małej działce. Mierzy tylko 5 x 35 metrów, dom Carahe CJ5 to nowoczesny, niskoenergetyczny dom, który spełnia potrzeby młodych mieszkańców miast.
W Kosowie dwie na trzy kobiety stają się ofiarami przemocy domowej. Nie mogą polegać na policji ani sądach, a nawet na Europejskim Trybunale Praw Człowieka, w celu ich ochrony, ponieważ Kosowo nie zostało jeszcze uznane w skali międzynarodowej jako państwo.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz