Fabryka Równości wraz z My, rodzice organizują spotkania z rodziami osób LGBT+.
Każda matka i każdy ojciec musi się indywidualnie zmierzyć ze swoją historią i historią swojego dziecka. Kiedy mija ten czas próby i rozumienia, część z rodziców zaczyna myśleć w kategoriach aktywności społecznej i podejmuje działania.
Jeśli jesteś rodzicem, który potrzebuje wsparcia i/lub rozmowy w bezpiecznej przestrzeni - przyjdź do nas.
Jeśli jesteś "dzieckiem" i potrzebujesz wsparcia ze strony rodzica lub informacji, jak rozmawiać ze swoimi rodzicami - przyjdź do nas.
Zapraszamy w każdą III środę miesiąca w godz. 17:00-20:00, ul. Piotrkowska 56 w Poziom Wyżej w Łodzi.
Prasa LGBT do przeczytania: Magazyn QX, The Rainbow Times, Humen Magazin, Out Front, Living Out, The Standard Magazine, The Mirror Magazine, Georgia Voice, San Francisco Bay Times, GCN, Get Out!, Fenuxe Magazine, OutClique Magazine, PeachATL Magazine, Wire Magazine, Q Virginia, Q Notes, Metrosource, Hotspots!, Chill Magazine, IN Magazine, QSaltLake Magazine, The Gay Agenda - Jamajka, Gay Vegas Magazine, Gay Express Magazine NZ.
Kampania Przeciw Homofobii informuje, że oenzetowski Komitet Praw Osób z Niepełnosprawnością zwrócił się do polskiego rządu z pytaniami na temat stosowania w Polsce terapii konwersyjnej. Miesiąc temu – 1 marca – Parlament Europejski przyjął raport o realizacji praw podstawowych w krajach członkowskich Unii Europejskiej w roku 2016, w którym m.in. zaleca się państwom UE zaniechanie stosowania takiej terapii.
Terapia konwersyjna zakłada, że homoseksualizm jest chorobą i można z niego wyleczyć. Metody są różne: od warunkowania behawioralnego (pokazywanie wizerunków osób tej samej płci i rażenie prądem) po psychoterapię i modlitwę (...) - Tygodnik Polityka.
Z przyjemnością informuje Tęczowe Opole, że już 7 lipca po raz pierwszy w Opolu - odbędzie się Marsz Równości, na który serdecznie zapraszają! Pokażmy, że w Opolu również żyją osoby nieheteronormatywne, a Opolszczyzna jest miejscem otwartym na różnorodność.
– Już od roku organizujemy spotkania dyskusyjne oraz imprezy integracyjne dla lokalnej społeczności LGBTQIA i osób nas wspierających. Wspieramy naszą obecnością i widocznością tęczowych flag prodemokratyczne demonstracje w Opolu. Organizacja Marszu Równości to dla nas naturalny, następny krok i od dawna o tym marzyliśmy – mówi Grzegorz Burghardt, działacz „Tęczowego Opola” i koordynator organizacji marszu.
– Zależy nam na tęczowym i radosnym pochodzie przez miasto, ale nie zapominamy też o postulatach, które nas dotyczą. Chodzi między innymi o równość małżeńską i skuteczniejszą ochronę przed przemocą, której często doświadczamy na co dzień – zaznacza.
- Prezydent nie ma nic przeciwko Marszowi Równości. W Opolu były organizowane różne manifestacje. Ludzie chcący przejść przez miasto pod tęczową flagą otrzymają na to zgodę - zapowiada Katarzyna Oborska-Marciniak.
Nie oznacza to jednak, że wydarzenie uzyska patronat Arkadiusza Wiśniewskiego. - To wydarzenie o zabarwieniu politycznym. Prezydent Opola nie identyfikuje się z żadną partią. Dlatego nie będzie patronował Marszowi Równości - informuje pani rzecznik (...) - Gazeta Wyborcza.
Od początku bieżącego roku fiskalnego (01.04.2018 r.) pary jednopłciowe mogą zawierać związki partnerskie w mieście Fukuoka. Pierwsza z nich otrzymała certyfikat już 2 kwietnia.
Japońskie prawo krajowe nie reguluje kwestii formalnych związków osób tej samej płci, nie są one ani dozwolone, ani zakazane. Decyzję w tym zakresie podejmują władze na poziomie lokalnym. Fukuoka jest siódmym ośrodkiem, który dopuścił zawieranie tego typu związków partnerskich. Jako pierwsza zrobiła to tokijska Shibuya w marcu 2015 roku. Osobami, które po raz pierwszy otrzymały tam certyfikat, były Koyuki Higashi, była członkini Takarazuka Revue i jej partnerka Hiroko Masuhara. Związek z punktu widzenia prawa nie ma statusu równoważnego małżeństwu, ale musi być respektowany przez instytucje takie jak szpitale czy agencje nieruchomości.
Burmistrz Fukuoki Sōichirō Takashima osobiście wręczył certyfikat pierwszej parze, która zawarła tam związek. Byli to Anri Ishizaki, urodzony jako kobieta, ale czujący się mężczyzną i jego partnerka Miho Yamashita.
Związek partnerski w Fukuoce mogą zawrzeć osoby, które ukończyły 20 lat, mieszkające tam lub mające zamiar się przeprowadzić i nie będące aktualnie w relacjach małżeńskich. Z wnioskiem o certyfikat trzeba złożyć podpisaną przysięgę, a także dokumenty poświadczające miejsce zamieszkania i fakt pozostawania w stanie wolnym.
Tak samo jak w przypadku Shibuyi, związek taki nie ma statusu małżeństwa, ma jednak być respektowany przez instytucje życia publicznego, tak by partnerzy mogli być beneficjentami polis czy mieć status krewnego uprawnionego do podejmowania decyzji w kwestii zabiegów medycznych - japonia-online.pl.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Miedzy innymi wiadomości - Szef sił zbrojnych w Wielkiej Brytanii zleca większą różnorodność w armii; pierwsza szkoła dla uczniów transpłciowy tylko do otwarcia w Lahore w Pakistanie; strona internetowa na temat seksu zamknięta przez FBI; Laurel Hubbard transpłciowa sportsmenka na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.
Pinksixty Entertainment na temat Cynthia Nixon - biseksualnej aktorki i działaczki oraz kandydatka prawyborach demokratów na gubernator Nowego Jorku.
Midsumma Festiwal w Melbourne, festiwal LGBT różnorodności miasta
Parada równości Gay Pride w Phoenix Arizona tysiące osób uczestniczyło świętowało różnorodność miasta i walka praw LGBT.
Uczniowie z klubu Gay-Straight Alliance z Folsom High organizują w edukację dla rodziców, aby omówić budowanie świadomości problemów i zasobów istotnych dotyczące młodzieży LGBT.
Gejowski aktywista republikański Fred Karger, który walczy przeciwko polityce anty-LGBTQ Kościoła Mormonów, który ujawnił darowizny Kościoła LDS w kampanii mającej na celu przekazanie Proposition 8 w Kalifornii, opracował animowaną parodię South Park, która obejmie zwolnienia podatkowe Kościoła.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz