wtorek, 24 kwietnia 2018

News: Miłość Nie Wyklucza, Trans-Fuzja, Film PrEP 2017, Triumph, Mam talent, HRC, Księżna Kate, Pakistan ...


Osoba LGBT żyjąca w Polsce słyszy, że jest "chora". Że trafi do piekła. I nie należy się jej równość. Tymczasem ponad 50 proc. Polaków jest za formalizacją związków jednopłciowych - mówią Aleksandra Muzińska i Hubert Sobecki z organizacji Miłość Nie Wyklucza. Jutro do Sejmu trafi nowy projekt ustawy o związkach partnerskich. Rewolucyjny.

Aleksandra Muzińska: Niedawno miałam spotkanie, które zorganizowali uczniowie. Poza szkołą, w weekend. Dzieciaki brały udział za zgodą rodziców. Cała klasa, 30 osób.

Nasze spotkania są zawsze publiczne. Rozeszła się o nim informacja w okolicy i zjawiło się kilku panów związanych z organizacjami prawicowymi. I wiesz co? Dzieci stanęły w naszej obronie! Powiedziały, że nie życzą sobie obecności tych panów na spotkaniu, nie czują się bezpiecznie w ich obecności! Niestety blokada okazała się skuteczna, bo dopiero policja ich usunęła i było już za późno na poprowadzenie spotkania. Ale potem jeden z zakłócających spokój kandydował w wyborach uzupełniających w lokalnym samorządzie. Sprawa się rozniosła, ludzie byli tak oburzeni, że przegrał.

Polska nie jest jądrem ciemności dla osób LGBT. Bardzo często zaskakują nas małe społeczności, ich otwartość, to, jak sobie radzą. Pokutuje przekonanie, że polska wieś jest superkonserwatywna. I że jak organizacja LGBT będzie chciała zrobić spotkanie w małym mieście czy na wsi, to nie będzie z kim rozmawiać.

Hubert: Dam ci przykład. Miasto Leszno. Razem z Grupą Stonewall (organizacją LGBT z Poznania) mieliśmy zajęcia z około dwiema setkami ludzi. Słuchaj, jak ja usłyszałem, że ktoś chce nas w Lesznie, skoczyłem z radości. I wszystko udało się świetnie. Ale wydarzyło się dlatego, że były tam dwie bardzo zdeterminowane, fajne nauczycielki, za którymi murem stała dyrekcja, która zapowiedziała, że w razie kłopotów będzie je bronić.

Ola: W sytuacji, w której kuratoria regionalne są kontrolowanie przez obecną władzę, zorganizowanie takiego spotkania to akt odwagi. A nuż trafi się jakiś rodzic, który rozpęta aferę, że organizacja zajmująca się osobami LGBT była w szkole albo prowadzi spotkania, wykłady. A przecież osoby LGBT są w szkołach. I są, bardziej od młodych patriotów, zagrożone przemocą, depresją, próbami samobójczymi. Jeśli ktoś uważa, że to, co robimy, jest wchodzeniem z ideologią LGBT do szkoły, to odpowiadamy mu: nie. To jest wchodzenie do nich z wiedzą. Z informacją, która komuś może uratować życie.

Hubert: Nie potrzebowaliśmy słów Kaczyńskiego, żeby się tak poczuć. Pamiętasz, ilu Polaków się nagle ocknęło, kiedy Kaczyński nazwał ich gorszym sortem? "Jakie to podłe, jakie straszne, że uważa nas za gorszą kategorię obywateli i obywatelek"? Otóż ja zawsze byłem gorszym sortem.

Hubert: Że jesteś "gorszy", "chory", "trafisz do piekła". Jeśli nawet nie trzeba cię "leczyć" ani wysyłać na terapie reparatywne, to nie należy ci się równość, w tym małżeńska. Nie będziesz mieć nigdy dzieci, zasługujesz na pogardę. Po tekście o "gorszym sorcie" społeczność LGBT zareagowała mniej więcej tak: "o, ktoś poczuł to, co my". Bo nam zawsze mówiono, że jesteśmy gorsi. Odkąd pamiętam, byliśmy 'tamtymi', innymi. Halo, gorszy sorcie, witajcie w naszym świecie!

Brawo dla Oli i Huberta, wspaniały wywiad dzięki taki działaczy wierzę jeszcze o normalność w naszym kraju więcej całość na Gazeta.pl.


Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych oraz ich bliskich. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (środa) o godz. 18.30. Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja.

Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzą psycholożka Karolina Koziara i wolontariusz Maxymilian Zaleski.

Pokaz filmu: PrEP 2017 i dyskusja. Jak działa PrEP? Czy to prawda, że ma skutki uboczne? Czy PrEP jest dla mnie? Ile to kosztuje? A co z zakażeniami STI?

Odbędzie w dniu 25 kwietnia, w Kinoteka PKiN o godzinie 18.

Rozmawiać o tym będą:
- Grażyna Cholewińska-Szymańska - doktor nauk medycznych, specjalistka chorób zakaźnych, kieruje oddziałem chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie
- Przemysław Nowakowski - socjolog, środowiskowy pracownik ochrony zdrowia prowadzący działania redukcji szkód skierowane do gejów i MSM w Stowarzyszeniu Lambda - Warszawa
- Remigiusz Ryziński - ujawniony gej, korzystający z PrEP
Dyskusję poprowadzi Michał Pawlęga, specjalista ds. zdrowia MSM w Społecznym Komitecie ds. AIDS

O filmie: PrEP 2017 (PrEP 17 – The coming of age of PrEP) W 2015 roku reżyser Nicholas Feustel nakręcił dokument o PROUD PrEP w Anglii. Film wyświetlano przy okazji różnych wydarzeń medialnych w Wielkiej Brytanii, zwracając uwagę na potrzebę mówienia i uczenia o PrEP-ie, czyli o profilaktyce przedekspozycyjnej polegającej na przyjmowaniu leków, które mogą uchronić przed zakażeniem wirusem HIV.

W styczniu 2017 roku Feustel wrócił do Londynu, żeby opowiedzieć o dalszych losach PrEP-u. Dokument „PrEP 2017” skupia się na historiach kilkudziesięciu aktywistów profilaktyki przedekspozycyjnej, obecnych i dawnych pacjentach, lekarzach i producentach leków. Nakręcony na zamówienie organizacji PrEPster pokazuje, jak szybko wspomniany rodzaj profilaktyki mającej uchronić przed wirusem HIV stał się dostępny dla tysięcy osób pomimo problemów ze strony opieki zdrowotnej - reż: Nicholas Feustel, UK 2017, 36’
Pinksixty News wiadomości LGBT - morderstwo transpłciowej osoby w Pakistanie; Indonezja ustawa kryminalizacji homoseksualizmu tymczasowo zawieszona; Premiera biograficzna Mapplethorpe na Tribeca Film Festival.


Juror David Walliams w brytyjskim Mam Talencie - pochwalił dwóch chłopaków i stwierdził, że są one dowodem na to, że pary jednopłciowe powinny być w stanie konkurować w tańcu z gwiazdami. Para taneczna tej samej płci David i Javier, wystąpili Mam Talent, a ich salsa wygrała oklaski sędziów, w tym David Walliams. (Attitude)


Niemiecka firma bielizny Triumph, najnowszy spot z udziałem pary lesbijek


2018 Laureat nagrody widzialność Thomas Roberts, został uhonorowany w Waszyngtonie. Dziennikarz Thomas Roberts ogłosił, że zamierza przekazać darowiznę w wysokości 25 000 USD na rzecz HRC - pośrednio z kieszeni prezydenta Donalda Trumpa. Podczas przyjmowania nagrody HRC's Leadership Visibility Award na sobotę Maryland w sobotę, Roberts przypomniał publiczności, dotyczące konkursu Miss Universe 2013 w Moskwie.



Żona następcy tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna - poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz