Wiemy, że coming out nigdy nie jest łatwy. Zawsze jednak jest najlepszą opcją, żeby móc być naprawdę sobą. Dlatego w każdy czwartek zapraszamy na spotkania grupy, która udzieli Wam wsparcia, kiedy zdecydujecie, że nadszedł czas podzielić się z innymi informacją o swojej orientacji seksualnej. Z kolei zmyślą o tych, którzy odkryli, że są nosicielami wirusa HIV, powstała grupa wsparcia, której członkowie udowadniają nam każdego dnia, że życie z wirusem wcale nie jest straszne. Zachęcamy - wpadnijcie do nas, razem jest łatwiej. Zapisy do obu grup przyjmujemy przez telefon zaufania! Tel: 22 628 52 22 (pon. - pt. 18:00 - 21:00). Więcej informacji TUTAJ.
Wiele razy podczas transmisji sportowych pokazuje najbliższych sportowców, najczęściej żony piłkarzy. Podczas X Games stacja sportowa ESPN pokazał chłopaka Gusa Kenworthy`ego aktora Matthews Wilkass.
Gus Kenworthy, wywiadzie dla CNN, mówi że za kilka lat wyznania bycia gejem, będzie normą i nie będzie wielkim newsem.
Aspen dziennikarz Wendell Whiting wyznał że Gus Kenworthy zainspirował go wyjścia z szafy. Whiting pisze, że historia jego podróż do tej pory w życiu może być opisana brak "największego daru życia jaka jest miłość". Jednak jest zdeterminowany, aby zmienić tę narrację i zakochać się i być sobą. Dzięki Kenworthy ujawnienie jego stało się "łatwiejsze dla innych, taki jak ja, którzy zmagają kim są." (Aspen Daily News)
Krzysztof Łoś: „Do spotkania Grzesia moją wiedzę na temat homoseksualności kształtowały dwa komunikaty. Pierwszy: że homoseksualiści to są mężczyźni, którzy przebierają się za kobiety. Drugi, wyrażony przez człowieka, który był wtedy dla mnie autorytetem: że po prostu wszyscy mężczyźni tak mają, że podobają im się inni mężczyźni – to jest zupełnie naturalne i – uwaga! – to nie jest żadna orientacja. Po prostu podziwiasz urodę jakiegoś faceta, jego ciało, ubranie, fryzurę – i tyle. Nie ma w tym ani elementu erotycznego, ani – tym bardziej – jakiegoś romantycznego zakochania się, miłości.
Z taką wiedzą – to stwierdziłem, że nie jestem homoseksualistą, mimo że odczuwałem pociąg w stosunku do mężczyzn. Bo potrzeb w kierunku przebieranek nie miałem, a że mężczyźni mi się podobali? Tak jak wszystkim, więc w czym problem? I tak miałem jedną dziewczynę, potem drugą. Cały czas właściwie byłem w depresji. Bardzo źle funkcjonowałem. Nie byłem asertywny. Dziś nawet niewiele w ogóle pamiętam z tamtego okresu, nie lubię o nim myśleć. Dopóki nie nazwiesz tego, kim jesteś, to tym kimś nie jesteś – tak to w głowie działa. Nie miałem ani narzędzi do analizy mojej seksualnej tożsamości, ani słów, by ją nazwać. Dopiero moja dziewczyna, jako pierwsza osoba w życiu, opowiedziała mi, jak to jest „być gejem” – bo znała Grzesia. Miałem wtedy 20 lat. Powiedziała, że on jest taki biedny ten Grześ. Że nie ma żadnych kolegów, same koleżanki. Pisze wiersze, nie ma chłopaka, samotny, nierozumiany. I stwierdziła, że ponieważ ja też nie mam kolegów, to może powinniśmy się poznać. Zorganizowała specjalną imprezę, byśmy mogli się poznać!"
Fot: Miłość Nie Wyklucza |
"Jak było dalej z Wami?"
Krzysiek: "Najpierw były długie listy pisane tradycyjnie, na papierze i wysyłane między Wolą i Ochotą. (…)"
Grzesiek: "Aż w końcu powiedział mi zdanie, które zapamiętałem na zawsze: „Jestem gotowy na każdą ewentualność naszej znajomości”. Niby tajemnicze, a jednak jednoznaczne (uśmiech).”
Krzysiek i Grzesiek są razem od 13 lat. Od 3 miesięcy biorą udział w tzw. litygacji strategicznej. Stanowią jedną z pięciu par jednopłciowych, które walczą o związki partnerskie na drodze sądowej – zaskarżają odmowy zawarcia związku do sąów kolejnych instancji. W końcu wylądują w Strasburgu – i mają nadzieję na pozytywny wyrok. Idą ścieżką „wydeptaną” przez „analogiczne” pary jednopłciowe z Włoch. Krzysiek, Grzesiek trzymamy kciuki. Cały wywiad z chłopakami – do przeczytania w najnowszej „Replice”.
Jednym z istotnych celów Partii Razem jest zapewnienie wszystkim obywatelkom i obywatelom równych praw i przeciwdziałanie wykluczeniu jakichkolwiek grup społecznych lub jednostek ze względu na ich sytuację majątkową, osobistą, stan zdrowia czy z jakiejkolwiek innej przyczyny.
RAZEM stanowczo sprzeciwia się ograniczaniu praw i wolności obywatelek oraz obywateli ze względu na ich tożsamość i orientację psychoseksualną, co nadal ma miejsce w działaniach polskich instytucji państwowych, w miejscach pracy, placówkach edukacyjnych oraz relacjach społecznych. Państwo musi dołożyć należytej staranności, by zasada równego traktowania była respektowana.
Obecnie prawa i wolności osób nieheteroseksualnych są naruszane już w szkole przez nauczanie wyłącznie o jednym modelu rodziny, dezawuowanie postaw i zachowań niepotwierdzających jasnego określenia płciowego uczennic i uczniów, dyskryminację i przemoc. W celu przeciwdziałania tym sytuacjom wprowadzimy do systemu edukacji formalnej rzetelną edukację antydyskryminacyjną i antyprzemocową, a więc wiedzę i kompetencje, które pozwolą realizować konstytucyjną zasadę równości i niedyskryminacji.
Polska rodzina coraz mniej tradycyjna. Rośnie liczba rozwodów, maleje liczba małżeństw, coraz więcej dzieci rodzi się poza małżeństwami. Główny Urząd Statystyczny przedstawił informacje na temat małżeństw i dzietności w Polsce w 2013 roku.
W 2011 r. w krajach Unii Europejskiej odnotowano prawie 1 mln rozwodów (ponad 100 tys. więcej niż w 2000 r.), a współczynnik rozwodów wyniósł 2,0‰. W odniesieniu do liczby zawartych małżeństw oznacza to, że w 2000 roku na 1 rozwód przypadały prawie 3 nowe małżeństwa, a w 2011 r. już tylko 2. W 2013 r. najwyższe współczynniki rozwodów odnotowano w Łotwie (3,5‰), Danii i Litwie (3,4‰) oraz Szwecji (2,8‰), natomiast najniższe - w Irlandii (0,6‰ w 2012 roku), Malcie (0,8‰) i Włoszech (0,9‰ w 2012 r.). Polska ze współczynnikiem 1,7‰ mieści się wśród dziewięciu krajów o najniższym współczynniku - oprócz wymienionych wyżej należą do nich jeszcze Bułgaria, Rumunia, Grecja, Chorwacja i Słowenia.
Od kilkunastu lat w Polsce systematycznie rośnie udział urodzeń pozamałżeńskich. Na początku lat 90. ze związków pozamałżeńskich pochodziło ok. 6-7% urodzonych dzieci, w 2000 r. – ok. 12% dzieci, zaś w 2013 r. – ponad 23% - Lewica.pl
Pinksixty News wiadomości LGBT
Nastolatek Brandon Morrison który był bity, zastraszany w szkole przez kolegów z klasy. Dziś zmienił płeć został kobietą o imieniu Brittney Kade, blondynka, 17-latka ona teraz marzy o zostaniu modelką i poszukiwaniu miłości.
A Womb of Their Own, zwiastun dokumentu dotyczące chcą zostać biologicznymi rodzicami osób trans.
Działacz Matt Baume, mówi że Ted Cruz i Marco Rubio oraz kilku inny kandydatów republikański na prezydenta zobowiązali się do podpisania ustawy żeby homofoby mieli prawo odmawiać i znęcać się nad LGBT pod przykrywką religii. Matt wyjaśnia że ofiarami mogą stać hetero, gdy pracodawca nie podoba się co robi pracownik w domu może zwolnić jego.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz