sobota, 13 lutego 2016

News: Równość małżeńska, Australia, KPH, Malawi, Walentynki, Indonezja, Nowy Jork, Hejt ...


Miłość nie wyklucza: Uwaga, premiera! Publikacja "Równość małżeńska. Podręcznik dla początkujących" jest już dostępny do pobrania na stronie Miłość Nie Wyklucza.

Deputowany do australijskiego parlamentu naraził się części opinii publicznej swymi wypowiedziami na temat związków jednopłciowych. "Takie uwagi w 2016 roku?" - dziwiły się miejscowe media, gdy Andrew Broad - z partii reprezentującej rolników i hodowców - użył porównania do "baranów w zagrodzie". (TVN24)

Zbliża się 14 lutego. Dzięki telewizyjnym reklamom już dobrze wiem, co w Walentynki robią wszystkie śliczne pary hetero. A jak obchodzą ten dzień geje? I czy w ogóle ich to rusza? Postanowiłem zapytać kilku chłopaków, jakie mają plany na święto zakochanych - Vice Polska.

Prawidłowo funkcjonująca szkoła to taka, w której każdy uczeń i uczennica czuje się bezpiecznie, chodzi do niej z przyjemnością i bez obawy, że spotka się z przemocą lub dyskryminacją. Najnowsza publikacja KPH – „Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach” zawiera zbiór wskazówek pozwalających osiągnąć ten ideał.

Wśród cennych rad adresowanych do pedagogów, pedagożek, nauczycieli i nauczycielek oraz dyrekcji szkół jakie zawiera „Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach”, znajduje się m.in. opis funkcjonalnych rozwiązań w zakresie planowania i realizacji działań antydyskryminacyjnych oraz prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej. Rekomendacje uwzględniają zarówno potrzeby szkół jak i ich zobowiązania płynące z Ustawy o systemie oświaty i rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym. W najnowszej publikacji KPH znajdziemy również opisy działań zrealizowanych w szkołach w Gdańsku, Górze, Piątkowisku i Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy”. Ich treść uzupełniono o opinie kadry nauczycielskiej i kierującej oraz trenerów KPH. Nie zabrało również najważniejszego głosu, czyli głosu uczniów i uczennic, którzy wzięli udział w działaniach projektowych.

„Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach” to trzecia publikacja KPH z serii poświęconej edukacji. Wcześniej ukazały się: „Lekcja równości. Postawy i potrzeby kadry szkolnej i młodzieży wobec homofobii w szkole” oraz „Lekcja równości. Materiały dla nauczycieli i nauczycielek. Jak rozmawiać o orientacji seksualnej w szkole i wspierać młodzież”. Redaktorem całej serii jest Jan Świerszcz.

Dowiedz się więcej o przeciwdziałaniu homofobii i transfobii w szkołach i zobacz więcej publikacji KPH na ten temat na stronie www.LekcjaRownosci.pl. Publikacja powstała w ramach projektu „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy”. Projekt współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Sąd w Malawi nakazał policji wznowić aresztowania gejów. Sędzia uchylił także decyzję policji wycofanie oskarżeń wobec dwóch mężczyzn, którzy zostali aresztowani w grudniu z powodu seksu gejowskiego. (GayStarNews)

Jak pisałem wcześniej dochodzi do ataków przemocy wobec osób LGBT, aresztowań, wielu odpowiedzialność są to wierzące kościoły chrześcijańskie. Jeden polityk nawet namawia chce kary śmierci za homoseksualizm.

Kościół katolicki w Nowym Jorku, nie zajął się żadne stanowisko sprawie zakazu terapii leczenia homoseksualizmu. Gubernator Andrew Cuomo, który jest katolikiem jeden wielki sojuszników LGBT chce w stanie Nowy Jorku zakazać terapii leczenia homoseksualizmu. (GayStarNews)

Dwóch popularny YouTuberzy z Arabii Saudyjskiej, nagrali szokujące homofobiczne wideo nazywają homoseksualizm ohydny i proszą Boga żeby ukarał homoseksualistów. (PinkNews)

Czteroletni Jameson choruje na zespół Pfeiffera. Efektem tego jest deformacja twarzoczaszki chłopca. Niestety pewien internauta postanowił bezprawnie wykorzystać jedno ze zdjęć Jamesona. Na jego podstawie stworzył mema, w którym porównał chłopca do psa - mopsa. Wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog dr n. hum. Justyną Korzeniewską, prawnikiem Krzysztofem Śmiszkiem oraz Anną Olszewską - mamą Tosi, która urodziła się z zespołem Pfeiffera zastanawialiśmy się, czym kierują się osoby, które postępują podobnie jak ww. internauta oraz w jaki sposób można zapobiec bezprawnemu wykorzystywaniu zdjęć chorych dzieci.

Kluczowe reformy Prawa i Sprawiedliwości zmienią sytuację polskich kobiet. Eksperci ostrzegają, że powrót sześciolatków do przedszkoli i program Rodzina 500 plus negatywnie wpłyną na rynek pracy - stracą nie tylko kobiety, ale i gospodarka. Dodatkowo przez niższy wiek emerytalny kobietom grożą głodowe emerytury. (TVN24BiŚ)

Może być gorzej dodatkowo uderzy w zdrowie kobiet. PiS może niedługo zająć się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, powołując się na wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka. (Gazeta.pl)

Zamiast zakaz aborcji czy za to pomogą kobietom, w trudnej sytuacji. Fajnie zakazać ale już pomóc to nie podtrawią. Aborcja ma drugie dno, trzeba pomóc wiele kobiet też nie mają wyjścia, a nawet są zmuszane przez facetów do aborcji.

Dlaczego karzę się kobiety, za aborcję, a nie facetów, łatwo zrobić dziecko kobiecie i uciekną odpowiedzialności. Dlaczego tylko najczęściej wypowiadają przeciw aborcji faceci, a nie kobiety. Czy PIS chce tak zakazać aborcję jak Salwadorze że pod namówią kościoła. Dziś kobiety są skazywane wiele lat więzienia u nas nawet mordercy nie idą do więzienia tyle lat jak kobiety tylko za to że stracili dziecko.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Walentynkowy klip Matta Baume poprosił swoi zwolenników, jak się poznali swoich partnerów, oni przysłali jemu kilka naprawdę słodki historii.



   Indonezja przeciwko emotikonom LGBT, chce żeby Facebook i inni  blokowali je w ich kraju.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz