środa, 20 października 2010

20 października, akcja fiolet przeciw homofobii

 20 października, 2010, akcja fiolet kolor fioletowy na cześć 6 chłopców gejów i inny osób zabity przez homofobie, który popełnili samobójstwo w ostatnich tygodniach/miesiącach ze względu na homofobie w ich domach oraz w ich szkołach. Fiolet reprezentuje "dusze" na fladze LGBTQ i to jest dokładnie to, co chcą przekazać organizatorzy. Mają nadzieję, że śmierć tych chłopców nie pójdzie na marne i w przyszłości będziemy mogli spotkać ludzi, którzy będą nas kochać i szanować za to kim jesteśmy i co robimy, bez względu na orientację seksualną. Należy nosić fioletową rzecz w dniu 20 października. Powiadom swoich znajomych, rodziny, współpracowników, sąsiadów itp. Pamięci Clementi Tyler, Asher Brown, Seth Walsh, Aaberg Justin, Raymond i Billy Chase Lucas i inny nie Bóg ma ich w opiece. 


Do akcji w Ameryce i poza nią tysiące osób bierze udział pokazać solitalnie z osobami którzy zabili się, czy wyrażić stop homofobii. Znany osóbmiedzi innymi  Cyndi Lauper, Joan Rivers, Ryan Seacrest , Chely Wright , też programy E!, MTV, LOGO, The Ellen DeGenelles show, The Talk CBS, The View. 

o akcji Glaad.org/spiritday 

Na całym świecie prześladowania, poniżania, wyśmiewanie, tylko jednego z powodu ktoś jest "inny" do też duża część osób religijny, czy to normalne jest, jaką mają przyjemność kogoś poniżanie po jest ta osoba inna. Gene Robinson napisał Słyszą codziennie od konserwatywny przywódców religijny Rzymsko-Katolicki, Mormoński czy innych konserwatywnych wyznaniach religijnych że są obrzydliwością dla Boga, są takie słowa tragiczne i powodują blizny, ty młodych ludziach. Też mówi już kilka kościoły tak zwane "liberalne" jak jego własny kościół akceptuje osób homoseksualny, ale jest jeszcze długa droga do naprawy, zaprzestania homofobii. Trzeba głośno mówić stop homofobii i też zachęca chrześcijan i żydów do walki przeciw nienawiści wobec społeczności LGBT. Część osób religijny zmusza do leczenia homoseksualizmu, jaką cenę wśród eks gejów notuje się duża ilość samobójstw, nie można zaprzeczyć kim jesteśmy, zmuszanie leczenie powoduje wiele szkody w umyśli osoby. Liderzy ruchu były gejów przyznają, że jeśli u  niektórych aktywność homoseksualna wygasa, to nie na skutek, zastąpienia jej popędem heteroseksualnym, tylko wyniku tłumienia pragnień swoi.  Kampanie taki organizacje jak exodus sieje homofobie, przemoc, nawet śmierć morduje się lesbijki i gejów jak stało się z Matthewem Shepardem, zakatowano go na śmierć, czy to normalne jest zabicie kogoś po jest gejem, już czas złamać pętle nienawiści już za dużo ofiar. Mówią nie musisz być gejem, to prawda taka sama jak że nie musisz być heteroseksualistą, chrześcijaninem czy czarnym. 
 Samobójstwa gejów i lesbijek do nie tylko problem ameryki tez inny krajów, większość osobach nie słuchać w media,  w koło ich tylko poniżają, a nie mają pomocnej dłoni, porozmawiać z kimś i później dochodzi do tragedii jakie są samobójstwa. Takie osoby są koło nas tylko trzeba podać rękę do nich, zacznijmy rozmawiać z ze sobą do puki nie jest za późno jeszcze. Sam wiem co to jest mieć myśli o samobójstwie, czuć odrzucony.Nie odwracajmy głowę każdego nas może do przeżyć, może to jest was brat, siostra, przyjaciel, rozmawiajmy ze sobą że nie jest jeszcze za późno. Oraz pamiętajmy o tych którzy przez homofobie odeszli.

Ojciec Troy D. Perry, pastor i założyciel Metropolitan Community Churches "homofobia bardzo często ma swoje korzenie w religijnej nietolerancji a dyskryminacja wobec jakiegokolwiek bożego dziecka jest złem." Według Peary'ego "homofobia wypacza duchowe przesłanie Boga, który darzy miłością każdego człowieka. Przez dwa tysiąclecia chrześcijaństwa miliony ludzi na całym świecie były dotknięte skutkami nietolerancji. Homofobia przyczynia się do większego odsetku samobójstw wśród młodych gejów i lesbijek, większego odsetku bezdomnych porzuconych przez nietolerancyjne rodziny. Dlatego każdy wierzący powinien potwierdzić, że homofobia jest złem, niezależnie do jakiego wyznania przynależy. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i równe traktowanie.

















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz